Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • dotaz says:

Zdravím co ted s IB když venku mrzne ?

• Tereza says:

Dobrý den, mame 2 kluky a jednu holku, krmim smesi pro kachny ,psenici,namocenym pecivem a kachny vsim pohrdaji a oziraji polystiren z domu a prijde mi,ze jsou porad hladne. Dekuji za odpoved

• Margarita says:

Dobrý den,
    přišla zima a mám obavy, jak běžci snáší teplotu pod nulou? jak můžu pomoct přežít? máme 2 kachny a kačera narozený začátkem června. Kachník je dřevěný, na podlaze tlustá vrstva pilin. Děkuji už předem

• Dobrý den, mrazy snáší celkem dobře, většinu dne prosedí se schovanýma nohama a chodí brzy a dobrovolně do kachníku. V kachníku to chce vydatnou a suchou podestýlku (dávám hobliny + seno) a aby jim tam nefoukalo. Venku vydatnou stravu (já dávám v zimě KACH2 + kukuřici) a vodu několikrát denně do kyblíků, taky jim můžete zkusit dát ven trochu slámy nebo sena, ale naši tam nikdy neleželi. Lukáš

• Margarita says:

Děkuji! máte pravdu, kdy poprvé zarazilo, dala jsem hobliny ven kde rádi sedí přes den, ale na slámě nesedí, sedí vedle. Má několik míst bez sněhu (pod terasou, kde rádi tráví čas, a pod trampolínou, kam občas se schová). Kach2 máme taky, kukuřice dáváte nějak připravenou a jak hodně?

• Lukáš says:

Kukuřici přisypávám normálně celá zrna, ale spíš pro zpestření, tak 10:1 (granule:kuku) Lukáš

• Žaneta says:

Dobrý den,
    mám dvě kachny a jednoho kacera. Vždy bylo vše v pořádku. Máme je tři roky a až teď začala jedna kachna napadat druhou. Kačer se všeho straní. Jen ty dvě kachny se perou. Čím to je?

• Viktor says:

Zdravým mame 2 kačerou a jednu kačku káčeri začali byť agresívny na nás začali sa hádzať do nás je to normálne

• Dobrý den,
      kačeři mívají období, kdy jsou agresivnější (hlavně na jaře) a perou se, to je normální, ale obvykle si neublíží, ani vám :-). Určitě bych doporučoval zvýšit počet kaček, jinak tu jednu na jaře udachmají. Lukáš

• Kachny a ohňostroj says:

Vše nejlepší do nového roku! Mám dotaz, jak běžci snáší ohňostroj? Nedělá jim to zbytečný stres? Jaká je vaše zkušenost? Bojím se o své miláčky:-)
    Štěpánka

• Vše nejlepší do nového roku i vám, Štěpánko. Ano ohňostroj jim působí zbytečný stres, ostatně jako všem zvířatům 🙁 Ale asi nezbývá než to vydržet, dokud se bude tato „zábava“ praktikovat… Lukáš

• Dotaz says:

Dobrý den, máme kačenku 7let, teď začala mít problémy s nohama.Dávali jsme jí malé rybky (plotičky)můžou mít kačeny dnu?Děkuji za radu J.B.

• Dobrý den, jestli mohou mít dnu nevím, ale mám jednu pětiletou kačenku s artrozou, špatně chodí (jakoby předkopává) a hodně posedává, dávám teď kloubní výživu, ale zatím krátce, takže za nějakých pár měsíců teprv uvidím, jestli jí to pomáhá. Problémy s pohybem může taky např.způsobovat začervení, nebo nedostatek viatmínu E, Selenu… Pokud by vaše kačka měla nějaké větší problémy s pohybem, doporučuji navštívit veterinu. Lukáš

• Snáška vejcí says:

Dobrý večer, mohu se zeptat, zda neušlapou kačenky v kachníku vajíčka? mám jich tam 6, je tam pro ně dost místa, ale ráno a večer, když se zavírají či vypouští ven, tak se plaší, tak mám strach, až budou kačenky mít vajíčka, aby je neušlapali. Nebo je mám oddělit? Asi to ale nepůjde, jsou silná „grupa“ 😀

• Dobrý den, vajíčka běžců jsou poměrně odolná, ještě se mi nestalo, že by je v kachníku (na měkké podestýlce) rozšlápli. Pouze pokud byste chtěli kachňátka, pak bych ale doporučoval nechat sedět někde v klidu, nebo větším prostoru (ale nikdy venku), kačka si je pak ochrání. Lukáš

• Indicky bezec surodenci alebo nie says:

Dobry den svojich indickych bezcov mame uz dlhsie (5-6mesiacov) a chcela by son sa opytat Ci sa niako da zistit ci su surodenci aby pri potomkoch nenastala deformacia

• admin Lukáš says:

Dobrý den, to netuším, nějaké testy DNA jsou asi možné u každého živého tvora, možná by vám poradil vet, ale asi to bude celkem drahé. Nejjednodušší by bylo zeptat se na příbuznost bývalého majitele, od kterého běžce máte. Lukáš

• dotaz says:

Zdravim mam dotaz kdy začina kačena snažet vejce

• admin Lukáš says:

Dobrý den,
      snášet začnou na jaře, obvykle tak začátkem března +/- dle počasí. Lukáš

Napsat komentář: Marie Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *