Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Štěpánka says:

Dobrý den. Mám šest indických běžců. Vaše stránky mi moc pomáhají, a teď mám na vás vážně hroznou otázku. Když jsem včera přišla, jedna kachnička ležela na zemi. Je tu ale jedna potíž… chybí ji noha. Úplně celá i s kusem stehna. Byl to pro mě velký šok. Kachničku jsme přenesli domů, sedí, není apatická. Odpoledne zajedu k veterináři. Prosím poraďte, jak by bylo nejlepší se zachovat, kachničky jsou u nás členem rodiny a otřáslo to s námi. Máte nějakou takovou zkušenost? Děkuji za každou radu Štěpánka (12 let)

• Dobrý den Štěpánko,
      to je mi moc líto co se kachničce stalo, pravděpodobně ji musel napadnout nějaký predátor a nohu ukousnout. Stalo se to v noci nebo přes den? Zavíráte je na noc do kachníku? Setkal jsem se s případem, kdy takto ukousali kačírkovi nohu potkani, kteří se prokousali dovnitř do kachníku, bohužel to nepřežil. V prvé řadě je třeba udělat vše pro to, aby se to nemohlo stát ostatním vašim běžcům.
      Ohledně zraněné kačenky ji vezměte co nejdříve k veterináři, ideálně nějakému co rozumí ptákům (nevím odkud jste, seznam veterinářů najdete v záložce Užitečné odkazy), i když v tomto případě vám možná doporučí utracení, chybějící noha je pro běžce fatální, i pokud by se uzdravila, tak pro její další život by to bylo velmi komplikované. Setkal jsem se sice i s protézou, případně invalidním vozíčkem, i takové možnosti dnes existují. Ve spolupráci s veterinářem to musíte zvážit, pokud by kačenka měla vůli žít, tak jí zkuste dát šanci.
      Dejte mi vědět, jak to dopadlo. Kdyžtak vám zkusím poradit dál.
      Držím vám palce, nebude to lehké, ale vždy je naděje.
      Lukáš

• SlaMan says:

Dobrý deň mala som 2+2 dnes ráno po vypustení z kachnika asi po 15 min mi 1 kačku strhla líška videli sme ju na susednej záhrade ako prosím ochrániť zbytok kaciek ? Určite si príde po ďalšie nemám nepriepustne ohradený pozemok a ani to z časti nieje možné ako by sme mohli dostať líšku ? Pomohol by elektricky ohradnik ?Ďakujem

• Dobrý den, to je mi líto. Osobní zkušenost s tím sice nemám, ale kolega chovatel p.Dobrý doporučoval elektrický ohradník a puštěné rádio (mluvené slovo). Třeba poradí i někdo další. Držím palce Lukáš.

• Darina says:

Dobrý deň, mám kačku – 2 ročnú a tento rok nezniesla žiadne vajce a zdá sa mi že jej stále viac rastie bruško (podbrusko). Neviete čo by to mohlo byt? Ďakujem

• Jirka says:

Dobrý den , na jaře jsem pořídil násadové vejce IB a vylíhli se mi dvě kachňata, která vyrostla a mají se moc pěkně k světu. Jsou jen velmi plachá a já nedokážu rozeznat pohlaví…myslím, že mám dvě kačky, ale dokáže mi někdo poradit třeba podle fotky? Moc děkuji

• Dobrý den, pohlaví mladých běžců lze nejlépe určit podle hlasu, cca od 6.týdne stáří, kačírci jen tak tiše sípou, kačenky hlasitě kvákají. Až podruhé přepeří cca ve 3 měsících stáří, pak lze pohlaví určit i podle zbarvení a stavby těla. Klidně mi pošlete i foto, zkusím vám poradit… Lukáš

• Karel Hlávka says:

Dobrý den,
    chtěli bychom IB chovat. Máme 4 kačery a jednu kačku. Nabídne někdo k výměně za dva kačery dvě kačky ?
    Děkuji KH

Napsat komentář: František Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *