Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • indický běžec,prosím o radu says:

    Může mi někdo poradit?Máme kačera a dvě kačky,od léta,jsou opravdu přátelské.Jedna kačka je,jak kdyby špatně dýchala,zobák má víc otevřený a jako by lapala po dechu a vole se jí nafukuje a vyfukuje,koukala jsem jí do krku,jestli tam nemá něco nemá,ale nic jsem neviděla,žere a má to několik dní,je hubenější,někdy polehává a je bokem,je mi jí líto a nevím jak jí pomoc a sníst jí nechci na to je nemám.Nemá někdo na to odpověď???Budu velice ráda za radu.

    • indický běžec,prosím o radu says:

      zkuste ji strcit varecku do krku nez ucitite tlak tak pak trosku kratce zatlacit melo by to pomoct pokud ne tak nevim ja osobne mam u rachen kremicity pisek pres kterej veskerou potravu rozmelnuji u zdroje potravi dostatek vody takrka okamzite zapijeji.snad vam to pomuze

  • slepičí vejce says:

    Dobrý den,
    Měl bych takový dotaz, kacha mi sedla na vajíčka, ale postupně vyhazuje nějaké vajíčka bokem, což je nejspíš správné a nechává si u sebe jen ty oplodněné, pokud to chápu dobře, ale co by se stalo kdbych dal k těm jejím vajíčkům kačením i vajíčka slepičí? Vyhodila by je také? Nebo můžu tohle vůbec risknout? Děkuji za odpověď

    • slepičí vejce says:

      podle me vyhazuje treba ze jich tam je moc ani matka priroda nepozna oplodnena vejce.slepici bych nedaval lihnou se u uplne jine teplote i casu kure 21dni kachna 28-35 podle druhu

    • Kuřata se líhnou za 21 dní! Navíc každé při jiné teplotě a vlhkosti, tak je to v přírodě zařízené. Možná by se kuřata vylíhla, ale kachna by pak z vajec slezla a odvedla by kuřata, takže kachnata vám zůstanou ve vejcích a nebudete mít nic. Je to zbytečný experiment. Opačně to lze, slepice kachnata vysedí bez problémů. RB

  • klubani IB says:

    Dobry den .jak dlouho od prvni direcky ve vejci trva uplne vyklubani.jak casto rosit vejce a muze se jim pomoct.lihnem poprve a mam skusenosti jen s kuraty tam se pomahat nesmi.26 den se zacina klubat 1 kachne a dalsich 5 jich je naprasklich celkem jich mame 16.dekuji za odpoved

    • klubani IB says:

      tak uz mame vylezli 4kachnata a dalsi 2 sou nakrapli tak snad to bude dobry

      • V žádném případě nepomáhat, kachňata se musí vyklubat sama. Pokud nemáte zkušenosti, jen jim ublížíte, přerušíte krevní oběh a kachnata uhynou ještě před tím, než se vyklubou. RB

  • Sezení na vejcích says:

    Dobrý den, mám 2 kačky a kačera. Kachny už mají měsíc hnízdo, kde je 35 vajec, ale sedí na něm pouze přes noc. Přes den je zastelou senem. Myslíte, že je šance, že je vysedí, když celý den pobíhají venku a sedí jen večer? Děkuji za Váš názor.

    • Hlavně nechte kachně maximálně 15 nejčerstvějších vajec a ne 35! Takhle z toho nic nebudete mít…Až bude její čas, sama si sedne. Poznáte to podle toho, že pustí prachové peří. Jinak přes den kachny sedí a několikrát za den z hnízda slezou, jdou se napít, nažrat , vykoupat. Vejce se tak ochladí, což vodní drůbeži prospívá a namočená kachna je trochu navlhčí čímž změkčuje skořápku a je vyšší procento líhnutí. RB

  • Máta says:

    Likvidujú i žaby?

  • Máta says:

    V záhrade mame okrem slimakov premnožene žaby . Likvidujú i žaby ?

  • Kačka IB ma zahnutý ocásek says:

    Dobrý den ve čtvrtek jsme k našim dvěma IB (Cilka a Herman) pořídili dvě kačky. Cilka spadla z lopatky a Herman „skotačí“ s těmi novými obskakuje je neustále a jedna z těch novych nosí pátku ocásek vytočený vpravo. Poradí někdo co s tím? Děkuji PG

  • Klubani kacatek says:

    Dobry den, chci se zeptat jak dlouho trva od te doby co si kace udela malou dirku ve skorapce po uplne vylihnuti. Mame je v lihni. Rosime jak je to mozne, ale zda se nam ze to trva strasne dlouho 🙂 dekuji Mirka

    • Do 48 hodin by mělo být venku. RB

      • Klubani kacatek says:

        Dobry den, tak bylo to nase prvni lihnuti protoze nam nezasedli kaceny tak jsme se rozhodly pro lihen. V lihni bylo 32 vajec po zapnuti uz mela jedna kachna v kachniku snesenych dalsich 15 vajec a normalne zasedla!!! a ta druha tyden po ni, sedi na 10 vejcich. Takhze jsme cekali co bude z te lihne. Z tech 32 vajec mame 7 kacat, dalsi 4 umreli po vylihnuti (byla slaba) a kdyz jsme roztukali zbytek vajec tak cca 9 vajec bylo plnych, ale mrtvych a zbytek byla vejce hlucha :(. Kacatum jsme nakonec pomahali ven jak to jen slo. Celo dobu jsme rosili tak jak se melo, ale ty skorapky byly opravdu moc tvrde. No pro priste budeme chytrejis. Ted se nam v bedynce teteli 7 kacenek pod lampou a maji se cile k svetu. Sic uspech nic moc, ale jsme nadseni 🙂 mejte se hezky.

  • Indický běžec says:

    Dobrý den, chceme si pořídit dva IB na oplocenou zahradu. Informace na Vašich stránkách jsou skvělé. Máme dotaz – když se zabydlí a budou mít kachník, krmení a vodu, je možné nechat je občas třeba týden samotné bez dozoru (kuny ani lišky se v okolí nevyskytují)? Naučí se chodit na noc do kachníku se samozavíracími dvířky (nebo se zakrytým otvorem)? Díky za odpověď

    • V žádném případě to nedoporučuji. Na 100% vám běžce odnese liška nebo zardousí kuna, to vám můžu zaručit. Jediné řešení je – indické běžce zavírat na noc a ráno puštět. Jestli se naučí do kachníku s automatickými dvířky nevím…nemám s tím zkušenost. RBB

  • Indický běžec na zahradě says:

    Dobrý den,

    je možné chovat IB na zahradě, která není oplocená? Utečou, nebo se budou vracet do kachníku? Je to pro ně nebezpečné? A je možné mít letní a zimní domov, tzn. dvě místa v jedné lokalitě, ale ne úplně u sebe? Děkuji za odpovědi, Tereza Podhorská

    • Zřejmě ano, ale asi o ně brzy přijdete – odnese je liška, soused, atd. Osobně bych to nedoporučoval, ale stejně jako slepice, pokud budou mít dobré chovatelské podmínky, by se měli běžci zdržovat kolem příbytku…Jaký domov jim připravíte, tam budou:). RB

  • Mainská Mývalí :-) says:

    Děkuji za radu. Radovan

  • Indický běžec a ovce says:

    Dobrý den,

    je možné chovat běžce (3 ks) na oplocené zahradě (2.000 m2) společně s ovcemi (4 ks)?

    Děkuji za odpověď

  • Ali says:

    Děkuji za odpověď. Ještě prosím jak stará a veliká kachňata prodávate? Jde mi o to, jak daleko od sebe musí být plaňky u dřevěného plotu kolem zahrady aby neutekla.Jak nejlépe zabezpečit kachník před kunou a čím ho nejlépe zateplit? Kde koupit kachničkam krmnou směs, mate oblíbený e-shop? Jakého stáří se dožívají?

    • Prodávám indické běžce ve věku 6-8 týdnů, kdy jsou téměř tělesně dospělí, a to hlavně kvůli tomu, že v tomto věku lze rozpoznat pohlaví. Zabezpečení indických běžců proti napadení kunou nebo odnesení liškou je jednoduché: na noc kachny každý den zavírat a poblíž nechat běhat psa. Můj oblíbený e-shop je Krmné směsi Kvídera. Běžci se dožívají cca 15 let. RB

  • Ali says:

    Dobrý den, ráda bych začala s chovem běžců, přečetla jsem si všechny informace na vašem webu.Prosím, jak se snáší s kočkami, mám jich sedm. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

    • S kočkami se snášejí v pohodě, nemusíte se bát, pokud doma nemáte mainskou mývalí nebo tygra:). RB

      • Mainská Mývalí :-) says:

        Dobrý den, chci se také pustit do chovu IB a trochu jste mě vystrašil! Máme dvě Mainské Mývalí kočky, tak doufám, že ty naše budoucí kachny lovit nebudou :-). Můžete mi ještě poradit? Stavím kachník a nikde jsem se nedočetl, jakých rozměrů by měl být vchod pro kachny. Poradíte? Děkuji Radovan

        • Snad ne:), ale je pravda, že jsou to skoro tygři a nevím, jestli by se jim kachňata nelíbila jako hračka nebo žrádlo:). Vchod klidně je ideální tak velký, aby se běžec nemusel ohýbat, takže cca šířka 30 cm a výška 50 cm. Zdraví RB

Napsat komentář: zábava Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *