Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • indický běžec,prosím o radu says:

    Dobrý den,tak kačenka sedí poctivě už třetí týden,nevím zda něco z toho bude,ale chci být v předstihu a zeptat se na pár rad.Když se malé vylíhne,nemůže se utopit?Musí mít jiné granule?Ajak dlouho?Snesou se v kachníku s kačerem?Jak dlouho pak jsou spolu,jestli jich bude dost,tak pak nějaké chci dát pryč.Snad to zatím stačí,kdybych mě něco napadlo,tak se ozvu.Nechci ani na dovolenou,dokud se kačky nevylíhnou,dám vědět.MÁJA

  • Reakce na umírání kachňat says:

    Pokud vám umírají kachňata, může jít o avitaminozu – nedostatek vitamínů – doporučuji je urychleně podat – stalo se nám to též, jedno slabé kachně jsme takto dva dny krmili směsí vody a vitamínů a zachránili jsme ho. Vitaminy nejsou drahé. Dále doporučuji pravidělně dáva do jídla spařené, nakrájené kopřivy.

  • kachny na vikend says:

    a jeste jeden problem. sousedka hubí slimáky Vanishem… sezere kachna otraveneho slimáka? ublíží jí to? může se také otrávit?

  • kachny na vikend says:

    ráda bych si kachny pořídila, hlavně kvůli slimákům, ale… 1) mohou být přes týden bez dozoru samy na chalupě? 2) mám kočky… ubrání se kachna kočce? mohl by průměrná kočka kachnu zabít nebo zranit?

    • V žádném případě nedoporučuji kachny týden bez dozoru na chalupě! Respektive bez zavírání na noc. Za týden tam nebudete totiž mít ani jednu – sežere je liška nebo zardousí kuna. Ale to je na vás. Kočky a běžci jsou v pohodě. RB

      • kachny na vikend says:

        díky za odpověď, to bohužel potvrdilo, co jsem si myslela. kunu teda kachničkama krmit nehodlám 🙁 ach jo, škoda

  • Káče je nastydlé says:

    Dobrý den, káče (3 týdny) má asi rýmu. Pořád frká a při dýchání funí jako při ucpaném nosu. Jde s tím něco dělat? Děkuji za odpověď.

  • Robim nieco zle? says:

    Dobry den, pred tromi tyzdnami som si priniesla dve asi dvojmesacne kacicky. Prvy tyzden boli zatvorene vo vybehu asi 40m2 s domcekom a nadobou na kupanie. Schovavali sa v kvetinovom zahone, dokonca chodili aj do domceka. Druhy tyzden sa natolko osmelili ze som im zrusila vybeh a mozu chodit po celej zahrade, cca 300m2
    no oni sedia cely den na travniku, alebo sa kupu v bazeniku, aj k miske s krmivom sa vratili az po troch dnoch. Do domceka uz vobec nechodia a ani ich nevidim rypat sa v zahonoch.Slimakov im musim hladat ja, ked im ho hodim tak ho zozeru, ale stalo sa aj ze ho nechali tak. Neviete preco su take lenive?
    Dakujem

    • Každé zvíře má svůj biorytmu a samozřejmě i u běžců se střídá aktivita a odpočinek. Takže většinou ráno a navečer jsou aktivněší a přes den odpočívají u vody a na trávě. Nelze si myslet, že indický běžec pořád chodí po zahradě a sbírá slimáky, to je omyl většiny lidí. On je sbírá, když se mu chce a když na ně má chut. Jeho žaludek také není bezedný. Slimáků na zahradě vás zbaví cca za rok, není to hned. Mějte trpělivost. Člověk také nedokáže poád pracovat nebo jíst to samé, nechtějte to proto ani po běžcích a mějte je rádi. RB

  • Ostipavani says:

    Dobry den,
    Potrebovali bychom poradit, cca pred mesicem jsme koupili tri rocni kaceny a kacera. Dnes se se zacali kaceny mezi sebou ostipavat do krku, jedna kacka na sebe hlasite jakoby upozornuje a dve ostatni se do ni pusti… Vybeh maji zatim okolo 120 m2, krmim smesi pro kachny, vodu maji na 2mistech. Kachnhy vyborne nesou a do ted byly naprosto klidne. Predem moc dekuji za jakoukoli radu.

    • Podle toho, co popisujete, to spíš vypadá, že máte kachnu jednu a zbytek kačery a ti se do ní pustí, protože ji chtějí pojímat. RB

      • stipani says:

        Dobry den,
        kachny jsou skutecne 3 – je jim cca rok a mesic a kazdy den snasi kazda vejce. Kacer se do te rozmysky vubec neplete. Nakone jsem musel vecer tu jednu odchytit a premistit, mela natekly cely krk, nyni uz je v poradku, jenze sama…. Zkusim ji vratit zpet, ale netusite nahodou v cem by mohl byt problem? Predem mnohokrat dekuji,

        • Je mi líto, ale netuším. U kachen jsem se s tím nesetkal. Jen u kačerů, kteří se třeba dva pojímají na jedné a ta má pak poštípaný a bolavý krk. RB

  • mandelinka-bramborova says:

    Dobrý deň.
    Známy mi povedal,že bežec dokáže skonzumovať aj pásavku zemiakovú( mandelinka-bramborova )
    Osobne sa mi tomu nechce veriť a nikde som takúto informáciu nezachytil.je na tom niečo pravda?
    Ďakujem za odpoved.

  • Hubert a Apolenka says:

    to jsou jména IB, které jsem si od Vás před 14 dny přivezla. Chtěla bych Vám moc poděkovat za radost, kterou z nich máme.
    1. týden byli v ohrádce, do kachníku zalézali na noc sami. Od 2. týdne mají volný přístup do zahrady, ale moc se jim tam nechtělo – dala jsem jim tedy krmítko s napáječkou do venkovního prostoru a tak už začínají vycházet ven. Vůbec s nimi není žádná práce, kromě časté výměny vody a donášky krmení. Rostou jako z vody. Majda

  • vyhazování vajec says:

    Dobrý den pane Beneši, díky za fajn stránky a Váš čas, který věnujete odpovídáním dotazů. Máme nyní jednu kachnu, která sedí jak připínáček již 5. týden na vejcích. Ráno se jde vykoupat a najíst, pak zaleze a sedí do dalšího rána. Nakladla si do hnízda spousty vajec, snad dvacet. Nechala jsem jich nakonec 14, opravdu jsem u některých nepoznala, která jsou živá. Zhruba po 4 týdnech kachna z ničeho nic začala nějaká vyhazovat, nechala si jich jen 9. Řekla jsem si, že nechám přírodu, ať koná jak umí. Teď po pěti týdnech jejího intenzivního sezení máme jedno kachňátko. Ona sedí dál a sedí i na tom kachněti, které pípá. Já vůbec nevím, co mám dělat. Je to druhý den a kachně asi nic nežere. Čekala jsem, že jich bude víc a pak jim dám směsku, ale dnes už jsem tam dala směs namočenou s vodou a snad to malý neumře hlady, když je pořád pod mámou. Jak byste to teď řešil Vy? Mám kachnu zítra nechat zavřenou úplně, aby seděla dál na ostatních vejcích? Proč předtím vyhodila ta vejce? Moc děkuji za Vaši odpověď! LK

    • Pokud kachna sedí pět týdnů, nemá smysl ji nechat sedět dál. Pokud má jedno kachně pod sebou dva dny, nic se neděje, první dva dny kachnata většinou nežerou a spotřebovávají obsah žloutkového váčku. Kachna, pokud pod sebou ve vejcích neslyší další kachnata (komunikují spolu už cca tři dny před vylíhnutím), většinou z vajec sleze a věnuje se vylíhnutým kachnatům, zavede je k vodě a k žrádlu, takže se nebojte, ona si poradí. Některé kachny vejce, která nejsou oplozená, samy vyhodí, takže to ta vaše udělala správně:). Jinak příště určitě nenechávejte 20 vajec, protože tolik jich kachna neobsedne a pak se vylíhne jedno kachně. To, co popisujete, je typický příklad, jak to pak dopadne. Vejce nemají správnou teplotu a nic z toho není. RB

  • indický běžec,prosím o radu says:

    Moc vám děkuji,že dáváte tyto rady a že odpovídáte,člověk začátečník je rád,že se mu dostane rada od odborníka.Dám pak vědět,jestli se povedlo.Jsem hrozná kytičkářka a měla jsem strach o kytky,ale slimáci byla větší zkáza a běžci jsou šikulové,tam kde ordinují,není ani jeden slimák,tak jim odpustím i to,že brzy z jara drobet pošlapou tulipány….Mája

    • Jsem rád, že web slouží každému, kdo se o běžce zajímá. Jsou to opravdu užiteční, krásní a zábavní tvorové. Za to, jak dovedou slimáky zlikvidovat, jim člověk nějakou tu ušlápnutou nebo sežranou rostlinu odpustí. Je to pořád lepší, než neustále utrácet za jedy na slimáky a obávat se toho, aby je nesežral pes, dítě a neotrávili se. RB

  • Umírání kachňat says:

    🙁 Dobrý den všem prosím o radu v nouzi.Z neznámích důvodů my začaly umírat kachňata sledoval jsem ho těsně před smrtí a je to tak jako kdyby nemohlo vsát jak kdyby mělo slabé nožky přitom zbytek těla je velice aktivní.Pak z ničeho nic umře.:( prosím hrozně moc jestli máte někdo zkušenosti ozvěte se co nejrychleji umřely mi už 3 mam jich 11 nechci aby jich umřelo ještě víc už tet to blbě nesu tak se prosím ozvěte 🙁

  • Umírání kachňat says:

    🙁 Dobrý den všem prosím o radu v nouzi.Z neznámích důvodů my začaly umírat kachňata sledoval jsem ho těsně před smrtí a je to tak jako kdyby nemohlo vsát jak kdyby mělo slabé nožky přitom zbytek těla je velice aktivní.Pak z ničeho nic umře.:( prosím hrozně moc jestli máte někdo zkušenosti ozvěte se co nejrychleji umřely mi už 3 mam jich 11 nechci aby jich umřelo ještě víc už tet to blbě nesu tak se prosím ozvěte 🙁

    • S tím vám asi nikdo nepomůže. Může to být vrozená vada, následek špatných podmínek v líhni, nevím, na čem je ted chováte, na jaké podestýlce, jaká je teplota v odchovně a podobně. RB

  • Kachně nemuže spát says:

    Dobrý den, mám 2 kachňata (10 dní stará). Jedno je menší a méně žere a všiml jsem si, že nemůže usnou, když se o to snaží tak mu hlava pořád padá a snaží se jí pořád rovnat do přirozené polohy. Zajímalo by mě jestli se to časem spraví a nebo je to velký problém a jestli to souvisí i s tím že málo žere. Předem děkuji za radu.

    • Kachně může být slabé, ale pokud žere, mělo by se to spravit. Padání hlavy se u slabších kachňat objeví. Může to být následek těžšího nebo špatného průběhu líhnutí. RB

      • Kachně nemuže spát says:

        Tak už se to zlepšuje. Žere méně než 2. ale např. žížal se obě nemůžou nabažit, takže si myslím ,že za pár dní to bude v pořádku.

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *