Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • kachna sedi says:

    Musim dodať že na začiatku bolo 21 z ktorich som 9 presunul do liahne a tam sa tiež nič nedeje.

    • Měl jste vejce prosvitit. Takže budou neoplozena zřejmě. Zkuste jedno na tupem konci opatrně jehlou nebo hrebikem pro píchnout a uvidíte hned, jestli v nich něco je.

  • kachna sedi says:

    Kachna podľa mojich prepoctov sedi 28 den zatiaľ žiadna kacicka je to normálne? Dokedy je schopna sedieť na vajickach?

    • Vyčkejte, někdy i moje výpočty selžou, protože někdy přesně nevíte, kdy kachna sedla natvrdo. Ona na vejcích posedává od začátku třeba půl dne, nebo jen večer a pak je těžké určit přesně 28.den. RB

  • Vypelichaný kačer says:

    Dobrý den, prosím o radu, mám roční IB- dvě kačky, kačera a 2 káčata ( 3 týdny). Kačer začal asi před týdnem pelichat. Začalo to asi v den, kdy zmizelo jedno káče – nevím jestli kočka, dravec.. a kačer je bránil ??Dnes byla ohrada plná peří – jen od kačera – na křídlech už mu zbyla jen asi dvě brka. Kačky jsou všechny, ale kačer je opelichaný. Je to po pranici, nebo mu něco chybí? Děkuji leona

  • psi a běžci says:

    Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně soužití psa a běžce? Mohou žít spolu na zahradě nebo se musí postavit ohrada? Děkuji.

    • psi a běžci says:

      V neděli jsme si koupili tři týdenní miminka a máme doma maltézskou psí slečnu, očuchává je, sem tam štěkne, vychováváme ji tak,aby poslouchala, je to v jádru velmi hodný mírumilovný psík,takže rozhodně myslím, že záleží nejvíce na povaze psa a toho, jak jej vychováte, my budeme mít fenku i běžce na jedné zahradě

      • Ano, mírumilovného psíka také měla jedna paní, která si brala běžce před týdnem a když je domů přivezla, psík kačera zakousl. Asi si jen hrál, ale také byl hodný a mírumilovný. Chci tím jen říct, že si musí pes na indické běžce zvyknout a běžci zase na psa. Nejde to je pustit a hned nechat spolu. A pokud je to lovecké plemeno, pudy psa skoro vždycky ovládnou, až nebudete doma. RB

  • rosa says:

    prosím Jak bezpečně rozeznám kačenku od kačera mají dva a půl měsíce a jsou opeřeni.děkuji

    • Kachna kváká, kačer jakoby sípe – viz níže. Kačer má kačírek, kachna ne. Kačer mívá zelený zobák, kachna ne. RB

      • aklimatizace indických běžců says:

        Takže nemusí mit kačer barevné peří a může byt zbarvený jen do hněda? L.

        • Ano, přesně tak. RB

        • pohlaví běžců says:

          Ještě dotaz k pohlavi, za jak dlouhou se objeví kačírek na ocásku? Zdá se mi, že jedna kačka ho má a druha ne, zelený zobák mi přijde, že mají obě a jedne zpočátku hlas zhrubl a teď tak obě štěbetají. Jedna je světle hnědá bez jakýchkoliv známek zbarvovaní peří a druhé se rýsují modrá peříčka na konci křídel.
          Kdy začínají kačenky s pohlavním životem? Od kdy kladou vejce? Podle toho už snad definitivně poznámci nnám chod8 po zahradě 🙂 díky za informaci. Lucka

  • aklimatizace indických běžců says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá než se běžci adaptují na nové prostředí. Máme je třetí týden, jejim 7 týdnů a vypadá to zatím, že jsou to 2 kačenky. Mají kachník, nádobu na koupání svůj vybeh, který je celý den otevřený a kacemky se zdržují jen v jeho blízkosti. Už jsem je zkoušela 3 rána odnést na zahradu, dala jsem jim tam vodu, slimáků je tam mraky. Kačenky jsou velmi plaché a tak se bojím aby se mě pak nebály pořád. Dětičky z nich mají radost a ráda bych, aby se ochočily a chodily po celé zahradě. Diky za rady a zkušenosti. Lucka Jat.

    • Před 14 dny jsem prodával indické běžce zájemcům, kteří si je u mě objednali a už mi posílají fotky, jak jim běžci žerou z ruky. Chce to trpělivost, vlídné a pomalé zacházení. Pak by to mělo přijít samo. Rozhodně tomu nepomůžete, když je budete chytat a odnášet jinam, tím se vás budou bát ještě víc. Nechte je prostě být, mluvte na ně, pomalu se k nim přibližujte, nalákejte je na rohlík a oni vám budou víc a víc důvěřovat. Pokud je zradíte, zase se budou bát. RB

  • kašel says:

    Dobrán den, mám běžce již několik let a nyní mi jedna kachna a kačer začali kašlat. Nikde jsem k tomuto tématu nic nenašla, můžete poradit? děkuji Jarka

  • Stavba kachníku says:

    Dobrý den,
    stavím našim kačenkám zateplený kachník.A chtěl bych se zeptat, jestli jim tam mám udělat i okno? René

    • Zateplený je zbytečný. Obecně je pro zvířata lepší sucho a zima než teplo a vlhko. Každopádně je potřeba zajistit větrací otvory, třeba se sítí proti predátorům, aby se mohla odpařovat voda, která se z kachen odpařuje. RB

  • vejce a káčata says:

    dobrý den,
    kačka sedí na vejcích a i když je na noc zavřená tak 3 vejce jsem našla rozbitá a krvavá vyžraná. Raději ji otevírám na chvíli a zase zavřu. Jak mám zajistit po vylíhnutí bezpečnost káčat, když se tohle děje přes den.

  • Husokachna says:

    Dobry den mame 6 ks husokachen,jedna zacla po 14ti dnech sedet,a nemůže nak moc na nohy.zere normalne,pije taky.Zerou koprivy,namoceny chleba,a pridavame VKCH2.Dekuji za odpověď

  • Dají se ochočit? says:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se dají indičtí běžci ochočit a jestli neklovou.
    Děkuji za odpověď

    • dají :) says:

      Pěkný den, naši běžci jsou velcí mazlíci, žerou z ruky, někteří se nechají i hladit a jakmile něco děláme na zahradě, věrně nás pronásledují. Jednou za mnou kačer chodil a kloval mě do lýtka, ale nebolelo to, jen takové štípnutí. Bylo to proto, jak jsem zjistila, že jsem mu ráno zapomněla nasypat zrní 🙂 Občas trochu proženou kočky, ale celkově jsou, řekla bych, velice mírní.

    • Nejsou to slepice, takže neklovou:), ochočit se dají, budou při troše trpělivosti a péče žrát z ruky a chodit za vámi na zavolání. Musíte se jim věnovat a uvidíte, že přijde brzy výsledek. RB

  • vajicka says:

    Od akeho veku sa mozu stravovat slimakmi?

    • Až je budou běžci schopni sežrat, tak je budou žrát. Malý běžec žere malé, velký velké. Stravují se ale hlavně a především zrninami, plži jsou JEN A POUZE pochoutka – viz níže. RB

  • indicky bezci says:

    PROSIM MOŽEM 5 TYZDNOVE ID PUSTIT NA DVOR ABY ŽRALI VELKYCH SLIMAKOV.ďakujem

    • Opět připomínám, že běžec nebyl stvořen proto, aby žral slimáky, je to jejich pochoutka a bude je žrát, až se mu bude chtít a najde si sám velikost, kterou je schopen sežrat. Takže je tam klidně pusťte, ale hlavně je jimi nekrmte, najdou si takové plže, které jim budou chutnat a velikostně je sežerou. Nezapomeňte jim dát na víc míst vodu, aby se slimáky neudusili. RB

  • Kačer a malá kachňátka says:

    Dobrý den,
    kachna teďka měsíc seděla na vajíčkách, a máme 11 malý kachniček ( co jsem četla, tak se to moc nestává ). Bohužel i když kačer je hodný, pořád se k nám chová hezky, tak malý kachňátka štípe do krku… Za jak dlouho by je mohl příjmout? Máme obrovskou zahadu, a teď nemůžeme kachňátka s kachnou a i s kačerem pouštět ven dohromady 🙁

    • Postupně je na sebe zvykejte třeba přes plot, oni si na sebe zvyknou a zkoušejte je k sobě pod dozorem pouštět. Až budou cca 3 týdenní, už se ubrání nebo budou schopni kačerovi utéct. Pak je už můžete, až se opeří, k sobě pustit. Trochu se porovnají mezi sebou a bude to ok. RB

    • Eva says:

      Na připouštění nových kachen,nebo slepic ke starým jsem od jednoho chovatele slyšela dobrej tip: nastříkejte mladé repelentem. když je kačer štípne, nebude mu to chutnat a za chvíli toho nechá.

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *