Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Indický běžec says:

    Dobrý den.
    Prodám levně Indické běžce a to: 1 kachnu a 2 kačeři – mám je již od 10.5.2015 je mi je líto zabít – jsou krásní – kačena bude již asi snášet vejce.
    Jest-li má někdo zájem ať napíše a nebo zavolá.
    č.t.777277654

  • Indicky bezec TAKY kulha says:

    mám stejný problém jako (Indicky bezec kulha)jen teda mám 2 páry a kačka spíš jakoby udělá pár kroků a lehne, celý den proleží vstane jen kvůli žrádlu, první den když pajdala tak jsem je nechala zavřený v ohradě a dneska to jsou dva dny a polehává a nestíhá kachnám a dokonce když ony zobou tak je 5m od nich a kouká na ně a leží, CO S TÍM PROSÍM ? jako začátečník jsem přešli na začátku jara o 2 kachny už nechci další děkuji

  • Indicky bezec kulha says:

    Dobry den, rada bych poprosila o radu. Mam parecek indickych bezcu. Bohuzel kacer zacal kulhat. Pres noc jsou zavreni v podestlanem domecku, pres den maji volny pohyb. Kacenka nekulha. Je zacatek zari, tudiz snad nemohl ani nastydnout. Veterinar mi neporadil. Dekuji za pomoc.

  • Indický běžec says:

    Dotaz.
    Prosím poradite mi někdo jak se zabíjejí a stahuji se Indické běžce – a nebo se paří.
    Jak se upravují k jídlu – jak se připravuje jídlo.
    Děkuji za radu
    Šimek

  • znaska says:

    Dobry den, moje kacice zacali znasat skoro na jar, vo february a skoro do polovoce juna mali kazdy den vajce. Potom prestali a minuly tyzden ma prekvapili, nasla som vajcia.Je pravda ze zacali byt nervozne, viac zrali a cele dni kvakali. Dnes zase nic. Bolo to len ojedinele, alebo zacnu zase znasat?
    Dakujem

  • Pohlaví malých kačenek says:

    Dobrý den našich pět malých káčat má 1,5 měsíce, je nějaká rada jak nejlépe rozpoznat pohlaví?Děkuji Ivana Lacková

  • Vejce says:

    Dobrý den.
    Pokud budou v chovu pouze 3 kachny (bez kacera), budou také snášet vejce?
    Díky za odpověď
    O.

  • nalezená dvě vejce says:

    Ještě na doplnění, vajíčko už mám od kachny každý den,mohou se už použít po uvaření do jídla?

  • prostor na zahradě says:

    Dobrý den,
    máme kačenku a kačera, oba jsou mladí, zvykli si na sebe, ale mám problém, že obsadili jen jednu část zahrady – za svou boudičkou, tam mají vysoké stromy, keře, nádobu na koupání, pití a žrádlo a dál se nepouštějí. Máme je doma asi měsíc. Za barák nejdou, je tam více otevřený prostor a do přední části zahrady také ne. je to zvláštní, doufala jsem že budou na celé zahradě. Takto vlastně nemají ani moc slimáků, protože ti jsou po celé zahradě a běžci už je na té své části museli dávno zlikvidovat. Děkuji.

    • Dejte jim čas, změňte místo pro žrádlo a vodu. Také nevím, jestli je na zahradě něco neruší. RB

      • prostor na zahradě says:

        V zadní části zahrady je plot k sousedům a tam na ně občas zaštěká sousedovic pes, je to ale jen kokršpaněl. V přední části zahrady jsme občas my, tak mám pocit, že tam kvůli tomu nechodí. No každopádně letos slimáci nejsou, ale oni stejně pořád něco loví různě v keřích, rozhrabují mech a pod. Tak snad si něco dobrého uloví i na tom malém prostoru.

        • skusenost says:

          Dobry den, u nas to bolo prvy rok podobne. Potom sme rozmiestnili po zahrade niekolko mensich vedier s vodou a kacky nam zacali behat po celej zahrade. Viete, oni nebudu zberat slimakov, ked ich nemaju ako zapit. Dokonca ked sme tam dali vedierko s vodou, zacali nam zberat na takom mieste, kde za dva roky neboli ani raz. Pre ilustraciu, na zahrade mame okrem pieskoviska na kupanie 8 inych zdrojov vody. A paria sa pri kazdom vedre 🙂 Katarina

  • nalezená dvě vejce says:

    Dobrý den, včera jsem našla u jedné kachny vejce a za hodinu druhé. Podotýkám , že mám běžce/ mimochodem jsou od Vás/, teprve od června.První vejce bylo bílé,tvrdé,ale to druhé bylo se slaboučkou skořápkou, je to běžné? Protože by měly mít vajíčka až příští rok?Děkuji za odpověď.

    • Vejce by měli běžci snášet až druhým rokem, ale pokud to bylo hnízdo brzy zjara, je možné, že už kachny letošní začínají snášet. Pak to právě dopadá tak, že snášejí ze začátku vejce menší, a pokud se tvoří vejce rychle za sebou, pak se může stát, že kachna snese tak zvané hadí vejce v bláně. Nevím, čím krmíte, ale vysaďte směs a dejte jim jen zrní, ječmen a snáška by měla ustat. Ono i to bláznivé počasí hraje roli, je dlouho teplo, takže i běžci jsou zmatení. RB

  • 2 páry, 2 zahrady says:

    Dobrý večer, jsem tu pravidelným hostem.
    Máme kačenky od konce dubna, nejprve 2 z kterých se vyklubali 2 kačeři.
    Sousedce se také líbily, tak jsme pořídili ještě jeden kachník, k tomu 2 kačenky, (nádherně odlišně „gagají a hlavně pořád a velmi zvučně“ a myslely jsme si se sousedkou, že každá bude mít svůj párek a budeme se kochat z kačenek a ze sběru slimáků na našich zahradách. Každá má cca 700 m2.
    ALE stala se věc, že milé kačky sedí u plotu, kde je vyšlapaná pustina a nehnou se od sebe, jen na noc když jdou spát. Po zahradě nechodí, naše se nejdou ani 10 m od stanoviště vykoupat do jejich nádržky a pořád tam sedí a štěbetají. Na zahradě už nebyli 3 týdny, sousedčiny tam nebyly nikdy. Prosím, poraďte, co udělat, aby chodily kačky po každé zahradě? Myslely jsme si, že když kluk dostane holku, tak bude spokojený a ono ne. bohužel.
    Máme kachníky, jídlo, koupání odstěhovat na druhou stranu každé zahrady? Nebo třeba po zimě si více zvyknou jako pár a pak budou zobat? Nebo je nechat hladovět? Dát žrádlo na druhý konec zahrady?……. Díky Za pomoc Lucka

    • Bud je spojte dohromady nebo je prostě musíte dát do ohrádek tak, aby na sebe běžci neviděli. Jiné řešení v tuhle chvíli není. Jsou na sebe zvyklí, tak prostě nechtějí od sebe. Kachny se budou párovat až koncem prosince, tak to dělám já, a teprve tehdy se utvoří páry tak, že se kačer nehne od své kachny. Takže ted kachny dávají přednost společnosti té druhé, s níž byla v hejnu od malička. RB

      • aklimatizace says:

        Dobrý večer, kachny jsme přestěhovaly každá i s výběhem na opačný konec zahrady, včetně koupání, domečku, výběhu který se dá zavřít. Od přestěhování v domečku nespí, ani tam nechodí. Mají ve výběhu velký keř a když je chci večer zavřít tak se schovaji pod něj. Od přestěhování jsem je nepustila na zahradu, bojim se, že je tam pak nedostanu zpátky. Mám je tam nechat do jara?

        • aklimatizace says:

          Dobrý den.
          Aby kachny zalezly do kachníku mám fintu. Dám jim tam večer zrní zalité vodou. Ony nevnímají nic jiného, než to zrní a zalezou tam za ním. Dají se s jeho pomocí i chytit třeba za krk a pak se dají vzít do náruče. Někdy ale nemají hlad a to pak lov vyžaduje roh zahrady, případně víc lidí. 🙂

        • aklimatizace says:

          Tak už je to lepší. Opravdu to chce čas. 2x hsme kacenky do domečku zahnali násilím a teď už jsou večer samy akorát je zavřu. I

  • Pohlaví malých kačenek says:

    Dobrý den máme 5 malých kačenek jednoho kačera a jednu kachnu.Tři káčata mají na krku bílou skvrnu,jsou to samci nebo se jim asi něco stalo?Chmíří nevipadá jako oškubáné mají jen takovou bílou barvu.Prosím o radu Děkuji Ivana Lacková

  • Káčata says:

    Dobrý den, kachna seděla na 6 vejcích, včera asi ráno se vylíhlo jedno káče. Dnes pořád nic. Jak dlouho nechat zbylá vejce pod kachnou? Vím, že zasedla první srpnový týden. Je mi divné, že mezi vylíhnutím prvního káčete a případným dalším je taková dlouhá doba. Děkuji za odpověď Dana

    • Pokud nemáte zazanmenaný přesný den počátku inkubace nechal bych ji sedět maximálně dva dny od vylíhnutí prvního káčete. Pak už to nemá smysl. Pokud by se vůbec něco líhlo dál, byla by to kachňata málo životaschopná…RB

  • běžci na rybníce says:

    Dobrý den,
    dostali jsme darem dva mladé běžce.Máme pro ně rybník cca 10 arů a k němu přilehlý sad se slimáky asi 15 arů. Běžci po vypuštění a po chvilce váhání (předvedli, že umí běhat) zalezli do rybníka, přidružili se k naší kachně, která vodí 6 kachňat (takže teď 8) a o tom, že by snad chtěli rybník opustit není řeč. Na rybníce mají plovoucí desku, kde mohou v suchu a bezpečí nocovat s ostatními, kachny přikrmuji VKCH 2, to jim moc chutná. Slimáků na souši je nyní relativně dostatek, možná ale je vybírají mezi kameny na hrázi… Je nějaký mírumilovný recept, čím/jak je nalákat z rybníka ven? Děkuji.

    • Recept, když jsou volně na rybníku, není. dostanete je ven jen tehdy, pokud budou mít hlad. Můžete si je naučit na rohlík, to docela funguje:). Přirozeně ale budou raději na vodě, tím spíš, že se přidružili ke kachně s mladými, která bude vodu z bezpečnostních a přirozených důvodů preferovat. RB

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *