Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • H. Beranová says:

    Dobrý den,máme u chalupy velkou členitou zahradu (tráva, malý lesík, jezírko, záhony). Bylo by možné chovat párek běžců za podmínky, že bych jim věnovala pouze o víkendu? Díky za odpověď

    • Radek Beneš says:

      Ne, nebylo. Všechno chce svoje. Potřebují denní péči minimálně v tom, že je musíte zavírat do kachníku. Teda jestli o běžce nechce přijít hned první týden. Odnese je predátor – liška, kuna nebo člověk nebo je něco zakousne. RB

  • Zdeněk says:

    Zdravím, před dvěma týdny jsme si pořidili tři indické běžce. Kačera a dvě kachny. Už snesli tři vejce. Jedna kachna dnes lehla na zem a nemůže vstát. Obě nohy má nataženo pod tělem dozadu a nemůže se zvednout. Ani když jsem jí zkoušel pomoci. Poradíte někdo co to může být?
    Děkuji.
    Zdenek

    • Radek Beneš says:

      Asi jsme řešili po telefonu. JAk jsem říkal, určitě ji někdo nebo něco pohoždilo. Také je možné, že jsou začervení, co se stává. Řada lidí běžce neodčervuje a pak mají problémy právě s chůzí, nemohou vstát. I to je možné. RB

  • Jana Schmidová says:

    Dobrý den, moje známá má jeden pár už několik let, pravidelně odchovají dvakrát za rok mnoho dětí (10 až dvanáct z jednoho hnízdění). Vloni bylo třetí „sezení“, z toho ale jen tři kousky . Vejce nejíme, protože mají rybníček bahňák a skoro všechno, co kačena snese, si vysedí, Maso je lepší než vejce, ne ? Běžce jsem taky viděla, jsou hrozně milí, ty bych tedy nesnědla ani za nic. Dnes jsem zkusila dvě vejce, ale jen smažená s máslem – tak uvidíme, co to udělá se střevy ! 😀 Ale chuťově jsou jemnější a nějak mastnější než slepičí.

  • Renata says:

    Dobrý den,
    mám 2 kačery, 2 kachny, poté, co se začali kluci prát jsem je rozdělila na 2 páry.Jeden z rváčů byl takový oškubaný, hůř chodil, ale to už je lepší.Chodí už skoro normálně, ale má u očí občas jakoby pěnu. Dávám jim granule, vitamíny, šrot. Čím to může být?Nechybí jim něco? A ještě – budou se kluci rvát i po době páření? Loni bylo při stejném složení vše v pořádku, byli všichni 4 celý rok spolu, žádné bitky…Přeji krásné jarní dny a hodně radosti s kačkama, jsou to úžasní tvorové :o)

    • Radek Beneš says:

      Musí mít nádobu s vodou, kam mohou ponořit celou hlavu i s očima. Pokud ji mají, může to být zánět. Takže borová voda,desinfekční kapky do očí neb případně v nejhorším ophtalmoframykoinová mast. RB

      • Renata says:

        Nádoby s hlubší vodou mají,často je měním, protože je pořád mají jako čuňata… mají i bazének na koupání. Takže budem léčit očka. Děkuji, moc jste mi pomohl. R.P.

  • Marcela says:

    Dobrý den,
    manžel koupil 2 samičky běžců.
    Budou snášet vejce,nebo potřebují k sobě kačera?
    Děkuji za radu.

  • Zdena Hošková says:

    Dobrý den, chceme se pokusit o odchov kachňat. Máme nepříbuzný pár, zahradu 1000 m2, kachník vystlaný slámou a už je v něm 11 vajíček, kachna pořád ještě nezasedla a vajíčka už jsou jakoby zašlapaná ve slámě. Ty zašlapané bych už nejraději vzala a nechala 4 co má navrchu. Pokud bude snášet dál než zasedne, myslím si že bych si třeba lihovkou mohla číslovat vajíčka abych věděla jak jsou stará. Nevadilo by to? A můžu odebraná vajíčka použít pro lidskou spotřebu, nebo je mám radši dát psům, nebo vyhodit?

  • Jana says:

    Dobrý den,
    chci se zeptat na důvod zvláštního chování kačera, pokud jste se s něčím takovým setkal. Mám kačku a kačera prvním rokem, začala snáška vajec. Když se přiblížím, kačer za mnou běží, měla jsem pocit, že si asi kačku brání a že mě klovne. Zatím neklovl. Přes víkend se to ještě „vylepšilo“, běhá za mnou cca půl metru, nechá se hladit, dělá takové kruhy kolem mne, neútočí. Vrcholem bylo, když po 12-ti schodech za mnou vylezl až před vchodové dveře do domu. Nechal se pohladit a odešel zpět po schodech za kačkou.Prostě ať jdu kam jdu, mám osobního strážce.
    Děkuji za odpověď
    Jana

  • Jana says:

    Dobrý den,
    chci se zeptat na důvod zvláštního chování kačera, pokud jste se s něčím takovým setkal.. Mám kačku a kačera prvním rokem, začala snáška vajec. Když se přiblížím, kačer za mnou běží, měla jsem pocit, že si asi kačku brání a že mě klovne. Zatím neklovl. Přes víkend se to ještě „vylepšilo“, běhá za mnou cca půl metru, nechá se hladit, dělá takové kruhy kolem mne, neútočí. Vrcholem bylo, když po 12-ti schodech za mnou vylezl až před vchodové dveře do domu. Nechal se pohladit a odešel zpět po schodech za kačkou.Prostě ať jdu kam jdu, mám osobního strážce.
    Děkuji za odpověď
    Jana

    • Radek Beneš says:

      V době toku se tak kačeři i kachny, husy, houseři mohou chovat. Ztrácejí strach, zmenšuje se úniková vzdálenost a když jsou na Vás navíc zvyklí, mohou Vás brát jako soky i jako potenciálního partnera. RB

  • Helena says:

    Dobrý deň, máme doma minuloročné 2 kačičky a 2 káčery. Majú k dispozícii veľkú záhradu a tiež na noc chránený kurník. Kačice pravidelne nesú, káčery sa nebijú. Ale ešte som ich nevidela pojímať kačice, ale cez deň som v práci. Ako poznám na rozbitém vajíčku, že je oplodnené?

  • Jarda says:

    Zdravím.
    Máme necelý rok staré dvě kačenky a kačera.
    Všechno v pohodě, krmíme vkch2, do toho obden Plastin, namočené rohlíky. Nedávno poprvé v kachníku i vajíčka.
    Od té doby je jedna z kachen taková pomalejší, většinou stojí nebo sedí mimo ostatní,které jinak aktivně jezdí po rozmrzlé
    zahradě, ale vykoupe se spolu s druhou kačkou i kačerem.
    Netuším, jestli jí, přes den jsme mimo domov.
    Děkuji za radu…

    • Jarda says:

      …tak dneska z ní visel zbytek vajíčka, vytaženo, kontrola na veterině, dávkujeme minerály ale nevidím to dobře, nevydává zvuky a jen posedává…

      • Jarda says:

        našli jsme na zahradě čtyři žížaly,
        schramstla je ve vteřině, jinak vše při starém…

    • Radek Beneš says:

      VKCH už nekrmte. Tato směs se krmí jen do jednoho roku, do tělesné dospělosti. Ted byste v období snášky měli krmit „kachny ve snášce“, případně směs pro nosnice, pokud neseženete směs pro tuto kategorii. Po granulích, směsi pro výkrm kachny zbytečně zatuční. RB

  • Petr Bartoň says:

    Dobrý den mam dotaz,jak se daji zpracovávat vejce od indickych bežcu

  • Katka says:

    Dobrý den, řešíme problém, kdy nemůžeme večer dostat 4 kachny do kachníku, máme rozlehlou zahradu i s velkým rybníkem (90m2) s přítokem. Kachny jsou na rybníku spokojené, ale teď v zimě si nejsem jistá, zdali jim zimná voda nic neudělá (v některých místech není led a tam si spokojeně plavou). Zatím jsme o žádnou nepřišli (oproti zatoulané slepici – večer nedojde do kurníku a ráno je požraná od kuny). Ještě jsem se chtěla zeptat, jeden ze dvou kačerů se straní ostatních ( kačer a 2 kachny) normílně chodí, avšak méně žere, můžu nějak přilepšit, pomoci?

    • Radek Beneš says:

      KAchny jsou na rybníce raději, protože je voda v něm teplejší než vzduch. Takže je tam klidně nechte, je to pro ně lepší. Samozřejmě pokud nejsou mrazy minus 20 a na vodě by zamrzly. Dva kačři jsou vždycky problém, ideální je chov v párech, ale pokud máte velkou zahradu a vodní plochu, je lepší víc kačerů než dva a víc kachen než je kačerů, pak si vytvoří sami vlastní kmeny a mohlo by to fungovat. Pokud jsou ale kačeři jen dva a jedna nebo dvě kachny, je to málo, budou se o ně prát a silnější vyhrává. Navíc budou kachny trpět, budou pohmožděné, oškubané, je jich potřeba víc, pokud máte nebo chcete víc kačerů. Navíc když je kačerů tři a více, ta pozornost se rozptýlí a je větší pravděpodobnost, že bude chov úspěšný. Dva se budou prát, třetí se bude pojímat…Prostě když se dva perou, třetí se směje:) jako v životě. Jinak, pokud byste chtěli mít absolutně klid, musí se páry nebo kmeny rozdělit a každý zvlášť ve vlastní ohrádce, pak je klid. RB

      • Katka says:

        Moc děkuji za odpověď, myslela jsem si že je na vodě mužu nechat, ale nikde jsem to nenašla. S kačery uvidíme, ještě jednou děkuji za rady.

  • Lukáš says:

    Zdravím, chápu dobře že se v bílé barvě shánějí dost špatně ? Kam by jste mě odporučily ?

  • Aneta says:

    Dobrý den do dnešního večera jsem měla 3 běžce 2 kacenky a 1 kačera.Jednu kačenku nejspíš odnesla liška.Mam na jaře pořídit novou?Jak starou a přijmou ji tihle 2 co mam doma?Dekuji za rady

    • Radek Beneš says:

      To je jedno, jak starou, přijmou ji v pohodě. Pokud ale chcete odchov bez problémů, opravdu stačí jeden pár. Je to po všech stránkách jednodušší chov. RB

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *