Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Radovan says:

    Dobry den. Treba odoberat vyliahnute kacicky spod kacky alebo ich mozem nechat v hniezde spolu s este nevyliahnutymi kacickami.dakujem

    • Lukáš says:

      Dobrý den, netřeba, nechte to na kačce, ona nejlépe ví co dělat a poradí si, …a co se má vylíhnout, to se vylíhne. Lukáš

  • Kristýna Rindová says:

    Dobrý den,
    máme 3 kačky a 3 kačery. Po nějaké šarvátce nám jedna kačenka začala ošklivě kulhal. Co s tím? Děkuji za radu.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, stává se že někdy kulhají a druhý den už je to ok, uvidíte… Pokud by se to nelepšilo, pak k vetovi na RTG zda to není zlomené. Pokud by to bylo nateklé a horké, pak je tam zánět a je třeba ATB. Lukáš

    • Monika says:

      Take se nam to nekolikrat stalo, behacek byl otekly a teplejsi nez druhy…nasadili jsme ATB Doxyhexal 100mg 1xdenne primo do zobaku (otevrit zobak, prasek vsunout na koren jazyka…pozor na dychaci trubici… a pockat az kachna polkne…muzete pomoci pohlazenim pod krkem)…davali jsme min.10dni…
      Zkuste oba behacky prohmatat a najit pripadne rozdily…take muze napovedet, jestli pri sahnuti na urcite misto kachna ucukne…pak budete vedet kde je noha zranena…
      Na ruzne oderky se nam osvedcil Novikov (zeleny tekuty obvaz…koupite v lekarne).
      Treba Vam neco z toho pomuze, kazdopadne drzim palce at je brzy v poradku…

  • Lenka says:

    Pekny den,mame kacera a 4 kacky a kacer přestal zrat jen pije vodu,je jakoby bez zivota…A zda se námaze mu i teče něco z oci a má prujem…Jsou to dva dny,před tím byl uplne OK…Mate s tím nějakou zkusenost?

    • Lukáš says:

      Dobrý den, může to být nějaká infekce, nebo otrava… nepodceňoval bych to a vzal ho k veterináři.

  • Jarin says:

    Chovám dvě kachny s kačerem.Kachny začaly sstracet vejce po dvorku a tak jsem je začal ukládat.Po čase jsem si sehnal líheň.Vejce jsem do ní uložil a nastavil teplotu na třicet osm stupňů.A teď čekám.Kaz každý den vejci p pohybuji dvakrát denně. Prosím o pomoc jestli něco nedělám špatně. Děkuji Jarin

  • Mik says:

    Děkuji za rady, uvidíme…

    • Mik says:

      Dobrý den, snad je to vyřešeno – do sklopce se chytila kuna, již je deportována, snad dostatečně daleko. Děkuji za rady, Mik.

  • Mik says:

    Dobrý den, již druhým rokem chovám 4 kachny IB k naprosté spokojenosti, slimáka jsem už dlouho neviděl. Ale poslední dobou se mi začala ztrácet vejce i s podkladky a některá byla nalezena jakoby pomačkaná a prázdná. Prosím tedy o radu, jaký škůdce by mi mohl škodit a jak s ním zatočit. Děkuji, Mik.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, možností je spousta, už se to tu několikrát řešilo – kuna, lasice, potkan, straka… Ta vejce se ztrácí v noci nebo přes den? Z kachníku, nebo snáší někam do zahrady?

      • Mik says:

        Dobrý den, je to různé, většinou však přes víkend, kdy nejsem doma, mají výběh s řetízkovým vchodem, co by snad měl predátory odradit. Vejce jsem pravidelně sbíral, pak začaly snášet mimo výběh (mají docela volný režim), ale nyní si je zahrabaly do sena, třeba některá začne sedět. Hlavně mne zarazilo to ,,pomačkání“, jakoby byla skořápka z gumy a pak ztvrdla.

        • Lukáš says:

          Dobrý den, ohledně té pomačkané skořápky nevím, nesetkal jsem se s tím, možná málo vápníku. Ohledně „režimu“ a ochrany před predátory bych doporučoval: bytelný a dobře zabezpečený kachník, důsledně zavírat na noc, nenechat je snášet/sedět venku tj.naučit je snášet do kachníku (vždy nějaké vejce v hnízdě nechat, nebo dát podkladky)… Lukáš

  • milan says:

    vysedí běžce kvočna? (slepice.) MILAN

  • Hena says:

    Dobry den,chcely by som sa spytat ohladne zabezpecenia kupania pre kacky, mame cistokrvny parik uz druhy rok a druhy rok aj krasne kackou vysedene kacatka. Okrem zimy maju stale plechovu vanicku alebo plastovu na kupanie, neskutocne to miluju a po zime ked sa kupu prvy krat, tak sa tesia ako male deti, lietaju okolo ako zmyslov zbavene 🙂 Ale teraz som pocula jeden nazor od dlhorocnej chovatelky, ze vraj nie je dobre dovolit bezcom sa kupat a plavat, lebo im to deformuje chrbticu a postupne stratia ich typicky pingvinovsky postoj. Nechcela by som kackam ublizovat, oni vody miluju, ale ak im to zdravotne skodi? Aky mate na toto prosim nazor, poznatky?

  • Saša says:

    Dobrý den, v neděli začalo kacatku IB (14 dnů) hnisat ocko. Kapu kapky do oci. Dnes oko nehnisa ale má přes něj bílou blánu. Může ho mít už slepé nebo se to ještě spraví. Děkuji

    • Lukáš says:

      Dobrý den, těžko říct, může a nemusí, naší kačce se jednou špatně vracela ta krycí blána co má když se potápí, taky měla oko bílé, ale druhý den vše ok. Uvidíte jak se to bude vyvíjet, příp.zkuste veterináře. A jinak je v pořádku? jí a pije? běhá s ostatními? Lukáš

  • Dominik says:

    Dobrý den, má otázka zní takhle:
    dnes je to 29den, kdy kachna zasedla na 12vajec. K dnesnimu dni ještě žádné kachně :-/ Jak dlouho by se mělo zhruba čekat? Případně za jak dlouho odebrat vejce z hnízda?
    Děkuji

    • Lukáš says:

      Dobrý den, zkuste vejce poslechnout, jestli „ťukají“, pokud ano, měly by se začít co nevidět líhnout. Lukáš

      • Dominik says:

        Tak nakonec už máme 4 kachňátka. A když dám kachnu bokem z hnizda (přesto že syčí), abych poslechl ostatní vajíčka, tak vrátí se na hnízdo i když už má kolem sebe 4 malé? Nebo už nebude chtít znovu zasednout?
        Děkuji

        • Lukáš says:

          Dobrý den, výborně 🙂 pokud už jsou 4 kachňátka venku, tak už bych do toho nezasahoval, nechte to na přírodě, co se má ještě vylíhnout, to se vylíhne…

      • Dominik says:

        No a asi poslední dotaz. Po jak dlouhé době mohu pustit kačenu s kachňaty do vyběhu? Cca. Po 10-ti dnech že? Potom už mohu případné nevysezené vejce odebrat? Děkuji za odpověď

  • marek says:

    Pozdravujem.
    Kačica IB sedi krasne na vajciach, ale uz je to 4 den cez termin a stale nevidim ze by sa jej vyliahlo nejake kačiatko. Nikdy som nevidel ju sa parit s kacerom. Je mozne ze sedi na vajciach aj ked niesu oplodnene?

    • Lukáš says:

      Dobrý den, ano může sedět i na neoplozených vejcích. Zkuste vejce poslechnout, jestli „ťukají“, pokud ano, měly by se začít co nevidět líhnout. Lukáš

  • Barbora says:

    Dobrý deň, prosím Vás pekne, nevadí keď kačičky-sestry sedia v hniezde na vajciach spolu? Sedia v znáškovom košíku a vedľa som dala bedničku so senom a aj vajíčka, že nech si teda jedna prelezie, ale vyzerá, že to nemá v pláne ani jedna. Neštípu sa, myslím, že medzi nimi panuje mier. Je tam možnosť, že vyvedú obe kačičky?Ďakujem Barbora.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, i když se obecně nedoporučuje nechat 2 kačky na jednom hnízdě (např.hnízda oddělit kartonovou přepážkou), mohou společně vysedět a vychovat kachňátka. Je to individuální, některé si je prý kradou, některé naopak spolupracují… Lukáš

      • Barbora says:

        Ďakujem za odpoveď, skúsime, čo to urobí. Potom Vám dám vedieť, ako to dopadlo.Barbora

        • Lukáš says:

          OK, nechte je a uvidíte. U nás to bylo v pohodě, kačky společně vyseděly i vyvedly 7 kachňátek, staraly se o ně, bránily je před kačerem když bylo potřeba… Ale jak říkám, je to individuální. Držím palce. Lukáš

  • Lukáš says:

    Dobrý den, ano kachna může zasednout i podruhé. Ale spíše řešte nejprve uzdravení kačenky a zabezpečení proti predátorům. Lukáš

    • Lukáš says:

      …samozřejmě odpovídám na předchozí dotaz, jen jsem se uklikl do nového příspěvku a bohužel zde není možnost smazat či editovat 🙁

  • Zuzka says:

    Dobrý den. Chtěla jsem se jen zeptat. Je možné, že by kachna mohla podruhé sedět za rok? Kachna totiž už jednou seděla, ale bohužel vejce sebrala kuna nebo liška a kachna má problém s krkem takže se nemůže postavit. Já jen, jestli mám čekat příští rok. Děkuji. Zuzka

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *