Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Renata says:

    Dobrý den,potřebovala bych poradit,mám 3 kacery IB a začínají být vztekly,mám ještě slepicky holandanky a kaceri jim začínají ublizovat.Vim,že by potřebovali kachnu,jen nemůžu každému pořídit jednu.vadilo by,kdybych jim přivezla jen jednu?popřípadě by slo snad i dve,ale víc už se mi jich do jejich bydleni nevejde.pokud by to šlo,mohla bych je k nim dat hned jak je přivezu? Děkuji za odpoved

    • Lukáš says:

      Dobrý den, jednu kačenku ke třem kačerům určitě ne. Ideální poměr je opačný, tedy 1 kačer na 2-3 kačky.

  • Marie Swidrová says:

    Dobrý den ! Prosím o radu.Naše kačenka – indický běžec,má na spodní straně blány na noze vyrostky nějaké dost velké bradavice – bouličky a nemůže chodit. Děkuji za radu.

    • Lukáš says:

      Pravděpodobně otlaky, běžci na to trpí snad všichni, ale nebývá to příčinou kulhání. Pouze pokud praskne a nebo se zanítí. Doporučuje se Novikov roztok (pozor v lékárně se nespleťte a neřekněte Novičok :-), my používáme sprej Pederipra. Pokud by tam byl zánět = nateklé a horké, pak k vetovi a je třeba nasadit ATB. Jinak příčinu vzniku otlaků jsem se nikde nedozvěděl, někdo říká že z tvrdého podkladu, ale naši mají na celé zahradě trávník, a mají to taky…

  • Martina says:

    Ahojte mame indických skoro rok, oni dvaja už majú rok,, no dali sme vajca do liahne a nič, mame pocit ze nám pani predala dve kačky, mam i foto ale nejde sem asi vložiť. Denne mame dve vajíčka. Vo farbe majú len malú odchýlku.. Prosím rady

  • Lukáš says:

    Tak nás dnes ráno opustila jedna kačenka Ráno v 6.30 hod když jsem je pouštěl z kachníku normálně vyběhla, jen se mi zdálo že trochu dává zadek pod tělo, pak jsem si všiml, že tam má kousek světle růžové sliznice venku. Šel jsem si najít co by to mohlo být za problém, nebo jestli je to jen stav po snesení vajíčka (to bylo v kachníku). Našel jsem, že možná vyhřezlá kloaka, tak jsem hned volal na vet.pohotovost, paní vet. byla někde v kravíně na výjezdu a že prý to není akutní, ať přijedeme normálně na 9.hod. To mě trochu uklidnilo, ale ukázalo se že mylně Šel jsem kouknout na kačku jestli se to nesrovnalo, ale už měla venku velký tmavě červený kus sliznice. Šel jsem přichystat krabici a nastarovat auto, že pojedeme na jinou veterinu která otvírá od 8hod, kdyžtak tam holt chvilku počkáme… Kačka se mezi tím dobelhala a lehla si pod tůje, ale když jsem pro ni šel, byla už mrtvá, část vnitřností venku, ošklivý a smutný pohled… Bylo to hrozně rychlé Budu rád za jakoukoliv radu, jak třeba příště takový problém řešit, jestli se jí vůbec dá tak rychle pomoci, jestli se tomu dá nějak předejít apod… Díky Lukáš

  • -K says:

    Dobrý den,
    již přes tři roky chováme indické běžce – dvě kachny a kačera. Tento rok však začal být kačer agresivní v podstatě na cokoliv, ať už jsou to ostatní zvířata nebo lidi. Dá se s tím něco dělat nebo máte nějakou radu, co udělat aby se zklidnil?
    Předem děkuji za odpověď.
    -K

  • Jara says:

    Zdravím, myslíte, že budou běžci žrát ryby, respektive, rybí maso? Díky za možnou odpoved

    • Lukáš says:

      Myslím že ano, třeba nakrájené na malé nudličky, případně přimíchané do jiného krmení, ale v rozumné míře, jen jako doplněk vyvážené stravy. Zkuste a uvidíte.

  • Pavla says:

    Dobrý den, mám dotaz k využití vajec. Lze vajíčka uvařit a přimýchat k potravě samotné kachny, která vejce snesla?Předem děkuji za odpověď.
    S pozdravem Pavla

  • Renata says:

    Dobrý den,potřebovala bych prosim poradit.Mam kačera IB,od mala žije v kurníku se slepicemi a dnes ráno najednou začal ublizovat našemu kohoutovi.Az sem musela kohoutka zavřít a kačer dělá jako blázen.vcera bylo vše v pohodě a dnes tohle.vůbec nevím co s nim. Děkuji za radu.

    • Lukáš says:

      jaro, hormony… Naši dva kačeři se teď 2 týdny rvali, že jsme je museli i oddělovat, mají úplně oholené krky, ale teď už je naštěstí klid. Od jiných chovatelů vím, že je běžné takhle na jaře, že kačer honí vše co se hýbe – psy, kočky, kohouty, někdy i lidi 🙂

  • Hana Gerbel says:

    Je mozne, aby zloutek bezce, mel jinou barvu nez zlutou? Skorapky jsou zelene a zloutek hodne tmave oranzovo zeleny, takova velmi nespecificka barva. Dost nestandartni a k jidlu ne moc lakajici. Bilek je krasne ciry, vejce v zadnem pripade nesmrdi. Dekuji

  • Jiří says:

    Prosim o radu, proč kačer nechce skočit na kachnu, obe kačenky se nabízej a kačer nic. Má dva roky, je pekný stříbrný. Co je ješte mladej na oplodnení? aneb je neplodný?

  • Fišerová Hana says:

    máme čtyři běžce dvě kačenky a dva kačery večer manžel zabliká baterkou a oni běží do kachníku a také tam snášejí vajíčka ale nemám tušení jak dlouho vajíčka vydrží

    • Lukáš says:

      asi stejně jako slepičí, dle skladování… Pro konzumaci se doporučuje kachní vejce déle tepelně upravovat, kvůli většímu riziku salmonely

  • Michala K. says:

    Prosím nechtěl by někdo kačera? Dáme i s krmením a kachníkem.
    Ideální do chovu. Měli jsme páreček indických běžců, ale kachnu včera něco odneslo :-(.
    Info na emailu nebo 774813550.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, pokud máte facebook, zkuste ho nabídnout ve skupince „Indický běžec na Facebooku“ Lukáš

  • Lukáš says:

    Je tu nějaký admin??? Smažte prosím ty spamery! Takové krásné fórum, ach jo… Lukáš

Napsat komentář: Jenik- Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *