Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • pohlaví srnčích sedlatých says:

Dobrý den, prosím o radu, chováme už šestým rokem běžčí miláčky, pstruhového kačera a hráškové holky, z původních 5 zůstaly 2, tak jsme se rozhodli pořídit nové i v nové barvě. Přivezli jsme si tři kačenky, ale už na místě se mi zdálo, že jedna kačenka píská jako kluk, ale barevně má snad stejnou barvu hlavy jako holky. Poradíte mi, na co se můžu víc spolehnout v rozlišení pohlaví? Předpokládám, že hlasové projevy jsou u všech barev stejné :))). Díky moc a ať se daří! Andrea Valla

• Dobrý den, nepíšete jak jsou staří, ale u mladších jedinců bych spoléhal spíše na hlas (cca od 6+ týdnů stáří). V úplné dospělosti je to pak patrné i podle zbarvení, stavby těla, kačírku (zahnutého pírka na ocase u kačerů) apod.
      Lukáš

• AV says:

Omlouvám se, jsou květnoví, přesné datum nevím.
        Zkusím asi DNA testy, bylo by mi líto, kdyby si zvykl u nás a pak si zase zvykal jinde. Vidím, jak se každý den posunují, časem přiběhnou na zavolání z rybníka jako naše holky :).
        Moc díky za odpověď, mějte se krásně, Andrea

• Kolik indyckých běžců mám koupit 1ho nebo 2 says:

Dobrý den můžu se zeptat kolik mám koupit indyckých

• Dotaz says:

Dobrý den, máme kachnu čárkovanou, která je příbuzná indickým běžcům. Kachýnce je už kolem 7 let, do teď ale byla čilá a snášela vejce. Nyní ale už třetí den nic nejí, jen stojí u zdroje vody a sem tam se napije. Všimli jsme si menší boule na jedné tváři, když jsem jí koukali do pusy, nic tam vidět nebylo. Nemáte nějaký nápad, co jí může být popřípadě co s tím? Předem děkuji, Eliška

• Dobrý den, předně v případě zdravotních problémů je vždy nejlepší co nejdříve navštívit veterináře, který má možnost zvíře prohlédnout. Takto na dálku je to vždy jen hádání. Boule na tváři by mohl být absces (zapouzdřený hnis), může jí to bolet a znemožňovat příjem potravy. Jedna naše kačka to měla na temeni hlavy, veterinář to vyoperoval a dnes je kačka ok. viz foto.
      https://www.facebook.com/groups/160099347350087/permalink/2932297550130239/
      Ale jak říkám, je to jen hádání… Lukáš

• Děkuji says:

Moc děkuji za odpověď. Boule není takhle výrazná, nicméně mohlo by to být ono, jedeme k veterináři. Ještě jednou děkuji.

• rybník says:

Dobrý den, před dvěma dny jsem dostala dva IB. Asi to budou kačenky. Zatím je mám v kachníku s malou venkovní ohrádkou. Jak dlouho je mám zvykat na kachník než je pustím na celou zahradu? Zahradu mám ze tří stran oplocenou a čtvrtou tvoří rybník. Mám strach, že mi utečou na rybník a už se nevrátí…Děkuji za případné rady.Lucka

• Dobrý den, do zahrady je můžete normálně pustit, a do kachníku je musíte vždy na noc zahnat a zavřít. Pokud mají volný přístup na rybník, tak tam pravděpodobně půjdou, až na výjimky vodu milují, jestli se budou vracet to vám neřeknu, nemám vlastní zkušenost, ale odhaduji, že se jim z rybníku ven chtít nebude… Lukáš

• Dotaz says:

Dobrý den, po sérii kachny na volno – lišák – kachny v domečku – liška na mne letos ,,vyšli“ 2 kačeři. Nedá se říct, že by byli nějak moc aktivní, zrovna přepeřují, jen se koupou a čistí, pochrupují a slimáky abych sbíral já… :-). To kačenky byly jinak aktivní. Má s takovým rozdílem v pracovitosti někdo podobné zkušenosti? Děkuji, Mik.

• Dobrý den, ano kačky jsou pracovitější a mají větší „apetit“. Už jen kvůli tomu, že denně snášejí vejce a tudíž potřebují větší energetický příjem. Lukáš

• Jenik- Ludgeřovice says:

ZDRAVÍM-mám dotaz jestli je tu nějaky chovatel co mám doma bíle plemeno ? po připadě bych měl zájem. diky

Napsat komentář: Honza Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *