Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Marcela says:

    Prosím o radu které granule nebo směs se vám osvědčily pro kachničky

  • Gabriela says:

    Dobrý den, mám na vás dotaz.Pořídili jsme si pár indických běžců a zahradu obývají společně ze slepičkami. Ale ať jdu k věci sem tam některou slepici přepadne kvasinkova nemoc a když se objeví slepicim podáváme preventivně buď vodu z česnekem nebo s jablečným octem a chci se zeptat zda tato voda může běžcům ublížit když milují vodu a pijí ze všeho. Děkuji

    • Dobrý den, bohužel s tímto problémem nemám žádné osobní zkušenosti, ale obecně myslím, že pokud to neublíží slepicím, nemělo by ani běžcům. Záleží ale asi na koncentraci, např běžci si rádi máčí celou hlavu, při vysoké koncentraci (ocet je v podstatě kyselina) by jim to mohlo třeba působit nějaké problémy na očích apod. Jinak česnek i jablečný ocet jsou přírodní antiparazitika i antibiotika, takže při rozumném a krátkodobém podání by to mělo mít spíše pozitivní účinky. Chce to pozorovat a zkoušet a pokud by se objevily nějaké problémy, tak s tím přestat, případně třeba po dobu podávání běžce od slepic oddělit apod. admin Lukáš

  • Petr says:

    Dobrý den, rád bych se zeptal na dobu, od kdy bychom měli nechat sedět kachnu na vejcích. Měli jsme 2 kachny a 1 kačera, ale bohužel vloni na podzim se někdo rozhodl, že si jednu půjčí natrvalo…. Vloni seděli obě kachny a střídali se na hnízdě. Nakonec ale z toho nic nebylo. Rádi bychom si odchovali další kachnu a pokud by se podařilo více mladých, budou k dispozici pro další zájemce a nemusejí si je půjčovat……. Děkuji za odpověď.

    • Dobrý den,
      podle mě kachnu je lepší nechat sedět až bude teplejší počasí, aby po vylíhnutí kachňat nehrozily mrazy, takže nejdříve duben-květen a dál. Ztrátu kachny mají na svědomí většinou predátoři, ve dne to může být liška nebo dravý pták, pokud by kachna zůstala venku přes noc, tak kuny, takže je důležité na noc vždy zavírat do bezpečného kachníku.
      admin Lukáš

      • Petr says:

        Děkuji za odpověď, jsme kousek od lesa a tak je každý večer zavíráme, když zmizela kachna tak bylo před sv. Martinem a našli jsme stopy od auta….. Chudák Andula, asi měla teplý pekáč….. Vencu s Vendulou už takový osud nečeká.

  • Gabriela Nagláková says:

    Zdravím, je prosím 5 kačen na 1 kačera moc? Děkuji.N.G

    • Dobrý den,
      to je ok, převaha kačen nevadí. Problém by byl pokud by to bylo opačně.
      admin Lukáš

      • Gabriela Nagláková says:

        To vím, proto jsem vždy dávala kačery pryč, byl souboj a hromadné znásilňování favoritky, ale ptám se, neboť doposud nesnáší vejce, 2 jsou z poslední líhně – mladé a od podzimu už nesnášely a vždy do listopadu a od ledna už byly vejce a stále nic, tak nevím, co si o tom mám myslet 😀 (5 kačen a žádné vejce, potvůrky)

        • Nám ještě taky nesnáší. Nechte to na přírodě, až nastane vhodný čas, tak snášet začnou. Vy jako chovatel můžete pouze zajistit vhodné podmínky – stravu, výběh, obydlí… Pokud se ptáte zda to nějak souvisí s kačerem, tak pouze zda vejce budou oplozená nebo ne, ale na snášení to vliv nemá.
          admin Lukáš

  • Žaneta says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli kachny budoi snášet i bez kačera. Loni jsme museli našeho poslat dál, tak bych chtěla vědět jestli očekávat vejce? Děkuji

  • Jana K says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak jdou dohromady kočky s běžci, pokud by měly obývat stejný prostor a kočky jsou zatím mladé a hravé. Kromě mých koček se tu pohybují ještě minimálně 2 teritoriální agresivní kocouři. A jestli je potřeba nějak zabezpečovat plot kvůli běžcům, máme celkem velké mezery v plotu a slepice s králík od sousedů se sem běžně protáhne. Děkuji za odpověď Jana K

    • Dobrý den,
      moje zkušenost je, že kočky a kačky se navzájem ignorují, pokud se nedostanou moc blízko sebe, potom kačky mají tendenci prchat, ale nikdy jsem se nesetkal s žádným útokem. Takže záleží jak velký je prostor který budou sdílet, aby měli navzájem možnost udržovat si dostatečný odstup. Mluvím o dospělých běžcích, problém může nastat pokud byste někdy měla malá kachňata, to se může stát že nějaké kočka uloví. Pokud jde o díry v plotě, za mě určitě zabezpečit, jednak proti útěku běžců (až si zvyknou, jsou velmi zvídaví) a jednak aby se na ně něco nedostalo, třeba cizí pes. Na noc samozřejmě zavíráme do bezpečného kachníku, proti kuně či lišce plot není ochrana.
      admin Lukáš

  • Jiří Czudek says:

    Dobrý den.
    Mám dvě kačeny a rozhodl jsem se přikoupit ještě kačera a kačenu,když jsem je přpustil tak se nějak neskamaradily staré kačky nahánějí tu novou a kačer nahání zase ty staré je to dočasné.Rada.Děkuji.

    • Dobrý den, obvykle to pár dní trvá než si vyjasní hierarchii, ale pokud si nějak vyloženě neubližují, tak tomu nechte volný průběh. Jak to dopadlo s tou kačkou co ztrácela rovnováhu? Mějte se, admin Lukáš

  • Michal Dušička says:

    Kedy kameňa znesie vajce

  • A jěště po zahradě taky jak chodí tak srácí rovnováhu.

    • Dobrý den,
      obávám se že takhle na dálku a s tak specifickým problémem vám těžko poradím. Z toho co popisujete mi to připadá jako nějaký neurologický problém, nebo pohybový – na obojí by mohl pomoct třeba Kombisol SE (vit E + selen), ale je to jen hádání. Chtělo by to veta který se vyzná v ptácích, zkuste mrknout na odkaz v záložce „Užitečné odkazy“ jestli nemáte nějakého poblíž. Nic nezkazíte když jim přidáte vitamíny/minerály pro drůbež, a samozřejmě kvalitní krmení, dostatek vody… Držím palce. admin Lukáš

  • Dobrý den.
    Chci se zeptat jedna kačena stráci rovnovahu,když je ženu do kachníka jak šlápne na práh ta mi udělá salto dozadu.Co s tím.Děkuji.

  • Romana says:

    Dobrý den,
    jednou jsem se tu ptala, zda mi neutečou běžci rourou co máme na zahradě jako odtok vody. No musím říci, že mezi tím vyrostli a jsou zlatí. Mají velikou zahradu se stále otevřeným vjezdem a přesto si běhají pouze od jednoho rybníčka ke druhému a nikam jinam. Už 3 týdny mi pravděpodobně jedna kačka snáší denně vajíčko. Zajímavé je a nevím zda je to úplně normální, že každý pátek mám velké dvoužloutkové.Stává se to běžně? Hezký den

    • Dobrý den, předně jsem rád, že se vašim běžcům daří, a že vám dělají radost. S dvoužloutkovým vajíčkem od běžců jsem se osobně ještě nesetkal, ale asi to bude jako u slepic, kde se občas taková vejce také vyskytují. Berte to tak že vám chce vždy přilepšit na víkend 🙂 Mějte se, admin Lukáš.

Napsat komentář: Lukáš Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *