Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Pavla says:

Dobrý den Lukáši, děkuji za odpověď. Ano mají přístup k vodě na třech místech a je jen pro ně. Žádné jiné zvířátka nemáme… Je pravda, že měli jen jedno místo když mrzlo. Je možné, že by se ta vápenka prokázala po delší době? Jinak jsem našla nějakou fotku a vypadá to na tu vápenku. 🙁 V diskuzích se často zmiňuje stolní olej, my mu to promazáváme sádlem, snad to také zabere… ten olej kolem oka mi přijde nevhodný. Pavla

• Vápenka se nejčastěji může vyskytnout u běžců chovaných společně se slepicemi, od kterých to chytí, ale vy píšete, že jiná zvířata nemáte, tak nevím, odkud to mohl chytit… To potírání olejem/sádlem vlastně způsobí, že se ti paraziti udusí, takže by to mělo být účinné, ale osobní zkušenost nemám, zatím jsem to díkybohu řešit nemusel. Pokud by to nezabíralo, nebo se to horšilo, tak doporučuji navštívit veterináře. Lukáš

• Pavla says:

Potíráme, potíráme a zdá se, že to zabírá….takže vápenka. :/ Záhada odkud to má, je pravda, že než šli k nám byli mezi spousty zvířaty. Každopádně děkuji mnohokrát za sdílení a rady. 😀 Doufám, že k veterinářovi nebudeme muset, že už bude v pořádku. Mějte se hezky. 🙂 Pavla

• Pavla says:

Dobrý den, objevili jsem o víkendu, že se jednomu běžci kolem oka udělala lysinka a oko má jakoby pod stroupkem, takže na něj pořádně nevidí. U druhého oka se mu začala dělat pěna, ale jen občas. Normálně běhá a jídlo také konzumuje. Čistíme mu to(párkrát jsem mu na to dala peroxid 3% z lékárny) a teče mu z toho žlutá voda, trochu hnisu jsem mu několikrát odstranila. Kolem lysinky mu to potírám sádlem… Poradíte mi prosím co s tím? Případně co to je za nemoc z internetu nejsem moc moudrá. Děkuji předem za odpověď Pavla

• Dobrý den, osobně s tím zkušenost nemám, ale vím, že paraziti (např.vápenka) se běžcům usazují právě kolem očí. Mají vaši běžci přístup k vodě?, kde si mohou máčet celou hlavu? Jinak vždy v případě zdravotního problému doporučuji navštívit veterináře.
      Lukáš

Napsat komentář: Lukáš Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *