Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Pavel says:

Dobrý den , kačer běžce ztrácí barvu peří na hlavě . Nevíte čím to je a jestli se mu barva vrátí ?

• Tomas says:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Loni jsem koupil páreček ib a letos se mi vylihlo 12 kachnat. Můj záměr je nechat si cca 2 až 3 kachny a jednoho samečka. Pokud možno toho původního. Je možné aby oplodnil své potomky? To je asi špatně a musím samečka vyměnit že?

• Dobrý den, ano oplodní i své potomky, pokud však nechcete dál rozmnožovat, tak to není problém, stačí vejce sbírat. Pokud chcete další odchov, je dobré nechat jen ty z nepříbuzného křížení. I když příbuznosti se naopak využívá při šlechtění, např.chocholatý gen (tzv.Bali – běžci s chocholkou), já toho příznivcem nejsem. Lukáš

• Jana says:

Pěkný den, uvažujeme že bychom si z jara pořídili páreček Běžců. Pro úplného začátečníka…
    Jakou minimální velikost by měl mít Kachník pro 2 jedince. A nevadí jim pokud máme v zahradě i nějaké jedovaté trvalky? Nebudou je zobat?
    Děkuji L.

• Dobrý den, běžce doporučuji pořizovat ideálně na podzim, hejno se přes zimu lépe sžije, jsou v klidu a zvyknou si na nové prostředí a z jara už začnou čistit zahradu od slimáků. A na podzim bývá největší nabídka. Ale není to samozřejmě nutnost, pokud trváte na jaru. Taky bych doporučil vzít 3ks – 1 kačera a 2 kačky ideální kombinace, pokud by se některému z nich něco stalo, nezůstanou sami. Kachník samozřejmě čím větší tím lepší, aspoň rozměr cca palety 120x80cm. S jedovatými rostlinami zkušenost bohužel nemám. Lukáš

• Martin Holex says:

Dobrý den, máme dvě kachny IB, společně seděly na vejcích a podařilo se jim vylíhnout 4 kachňata. Je to dnes třetí den, jedno kachně jsem nalezl mimo hnízdo, silně podchlazené téměř mrtvé. Podařilo se mi jej vzkřísit, zahřát a zdá se, že přežije. Dotaz: vrátit ho pak znovu do hnízda? A jak je to s potravou a pitím? Zatím kachňata neopustily hnízdo. Máme je přemístit ke žrádlu a vodě? Děkuji za odpověď.

• Dobrý den, do hnízda ho vraťte jen pokud je v takové kondici, aby mohlo samo z hnízda i do hnízda vylézt, pokud je slabé a třeba ještě dobře nechodí tak ho nechte ještě u sebe a sviťte mu, vodu do mělké nádoby, krmení KACH1. Zkuste ho pak vrátit až zesílí. Ostatním kachňatům dejte krmení a vodu (vždy jen mělkou) poblíž hnízda, dojdou se najíst a napít když budou chtít. Lukáš

• Gabriela says:

Dobrý den, moc děkuji za vaše cenné rady, tak to jedno vylíhlé kachňátko se má čile k světu, jen nevím, zda se kachny teď v létě přepeřují?? Všude po zahradě máme spoustu peří a někdy to vypadá, jako by je tam někdo oškubal.

• Dobrý den,
      tak to je dobrá zpráva 🙂 Ano v tomto období přepeřují, je to normální. Lukáš

• Gabriela says:

Zdravím,mám ještě dotaz, to naše káče, jediné z vylíhnutí, které má 3 matky a momentálně 1 otce (nevíme, zda je pravý,ale to je jedno) Tak má už 8 týdnů, ale stále pípá i když je velké jako dospělé kachny, tudíž neznáme pohlaví, nicméně kačer jej celkem odhání venku, z jezírka nebo ze své blízkosti. V kachníku je klid pospolu, ale venku v prostoru se mu malý vyhýbá, ale stejně občas po něm kačer vyjede. Máme nějak zasahovat? nebo nechat tak, at si urovnají hierarchii? On je takový samostatný jedinec a občas se drží samoty.

• Dobrý den, pokud v 8 týdnech jen „pípá“, tak to s největší pravděpodobností bude kačírek, kačky cca od 6.týdne hlasitě kvákají. Nechte je ať se srovnají, zasáhněte pouze pokud by se to nějak vyostřilo a hrozilo by zranění. Mějte se. Lukáš

• Soňa says:

Dobry den, poridili jsme si 2 IB a mame i 2 bengalske kocky, ktere je bohuzel nahani, takze bezci se zakotvili na jezirku a z jezirka radeji nevychazeji, protoze se nejapis boji, takze jidlo i slimaky jim nosim do vody ja. Kachnik maji u jezirka, ale zatim do nej nesli. Myslite, ze se casem kocek prestanou bat? I kdyz ja se trosku bojim, ze ti dva nasi bengalsti blazni jim nedaji pokoj nikdy 🙁

• Dobrý den, pokud na ně kočky budou útočit, tak se běžci bát nepřestanou a budou hledat bezpečné místo, kam na ně nemohou. U nás je několik koček od sousedů, ale běžců si nevšímají. S bengálskými kočkami jsem se nikdy nesetkal, takže s jejich vzájemným soužitím vám neporadím. Lukáš

Napsat komentář: Andrea Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *