Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • prepeřovaní says:

    Dobrý večer, mám 3 měsíční běžce, je červenec, velké vedro a z běžcům začalo ve velkém padat peří. Až jsem se lekla, že nám je něco snědlo. Je to běžné? Opeřili se asi před měsícem a teď znova? L.

    • Ted je doba přepeřování do letního šatu. Indický běžec stejně jako kachny ostatní je v „parádním“ šatu jen na jaře a na podzim. Takže padání peří je fyziologický jev. RB

  • vek dospelosti kachen says:

    Dobry den,mam prosim kachnu z lonskeho uspesneho odchovu ale tato slecna uz sedi na vejcich 63dni,muze se neco takove stat a prosim poradte co mam delat…jeji sestry sedi ted treti tyden a jejich matka 2 tydny…tak ocekavame kazdym dnem vylihnuti….dekuji predem za odpoved

  • Zájem o chov says:

    Dobrý den,
    Zajímám se o Indické běžce, jednak jako o trošku jiné mazlíčky a jednak samozřejmě kvůli slimákům, kterých máme letos požehnaně…
    Chtěl bych se jen zeptat jak jsou kachny hlučné, chtěl bych asi 2 kačery (nechci chov). Jak moc hlasití jsou? A jak je to s kálením? Abychom nevyměnili slimáky za „hovňousky“ 🙂
    Předem moc děkuji

    • Zájem o chov says:

      Pardon, ještě dodám, že máme pozemek 1800 m2 a měli by jezírko, asi 4,5m průměr kde jsou okrasné ryby, snad je to nebude lákat, na jednom konci jezírka je mělčina, ta by pro ně mohla být ideální.

      • hluk says:

        Dobry den, tak o hlucnost sa vôbec nebojte a poviem vam, s tym spinenim po zahrade – ani to nevnimam a to mame 4 kusy. Je to uplne nic proti vyhodam, ktore z chovu plynu. Katarina

      • Přesně jak píše Katarina, trus ani neuvidíte. Jezírko ale vezme za své, protože jako každá kachna i indický běžec prostě vodu miluje a v jezírku se zabydlí. sežere rostliny a drobné živočichy. RB

  • Kačky says:

    Dobrý deň. Kúpili sme 4 indické bežce – mementálne majú 6 týždňov. Chcem sa informovať po akom čase ich môžeme vypustiť volne do záhrady? A ako rýchlo si zvyknú na človeka?

    • Kačky says:

      ospravedlňujem sa, majú 10 dní 🙂

    • To záleží na vás, jak se k nim budete chovat, jak k nim budete přistupovat, jak s nimi budete manipulovat. Jak se říká „Trpělivost přináší růže!“. Jinak ppustit je můžete hned, ale musíte je hlídat, nebo zatím na menší prostor a ten postupně zvětšovat. RB

  • indicky bežec says:

    Dobrý den,,Kačenka mi sedi už 32 den,,je to normalní doba??

  • jak rozpoznám kačenku od kačera indických běžců says:

    MÁM 2KS INDICKÝCH BĚŽCŮ , JSOU JIM 3 MĚSÍCE A NEVÍM JAK ROZEZNÁM KAČENKU OD KAČERA. DÍK ZA ODPOVĚDˇ.HANKA

  • zakrnele nohy says:

    Dobry den mam dve kacky davam jim granule pro kachny a jedna kacka mi zniceho nic nechce chodit jen posedava a nemuze chodit nevite cim to je ? Dekuji za odpoved

    • Jak je stará? pokud je už dospělá, granule už nejsou vhodné, je v tom moc bílkovin a pak je to zátěž pro organismus a běžci dostanou něco jako dnu. RB

  • CHOCHOLKA says:

    Dobrý den,mám 4 měsíční kačky a ten jeden je černý,pod krkem žluté fleky a na hlavě krásnou chocholku,to je tedy z rodu chocholatých?Děkuji

    • Nebo z rodu kříženců:), soudě podle zbarvení. Spíš Vám někdo prodal křížence čehosi. U nás se indický běžec s chocholkou nechová, alespoň o nikom nevím. Vyštěpit se úplně náhodou ale mohl. RB

  • svatební šat, pojímání says:

    Dočetla jsem se tu, že se kačer vybarví do svatebního šatu. Nyní je světle hnedý, ,starý 8 týdnů. Přepeřovat bude na podzim a pak na jaře. Vybarví se nějak slavnostně? V jakém věku se kachny začnou pojímat?

    • Záleží jaký máte barevný ráz a zda je čistokrevný. Barevnýcj rázů indických běžců je celá řada – viz záložka vzorník plemen drůbeže. Pojímají se cca v devíti měsících, prostě další sezonu.RB

  • perinova says:

    dekuji za nádherné obsáhlé stránky kde jsem vyčetla vše co potřebuji na ostaatní jdu selským rozumem.Přeji mnoho uspěchu ve šlechtění.Peřinova Jana

  • žabka says:

    Mám dotaz: může indický běžec onemocnět žabkou? Mnohokrát děkuji za odpověď

    • Ano, samozřejmě. Většinou z neplnohodnotné výživy běžců. Proto doporučuji kompletní krmné směsi, kde je vyvážený poměr všech živin a minerálů. V dospělosti už ty nároky nejsou tak velké a lze krmit statkovými krmivy, zrnem. RB

  • moje zkusenost says:

    dobry den …dekuji za Vase nadherne stranky,kde jsem sbirala spoustu uzitecnych rad.I ja jsem letos na jare poridila tri ib kacera a dve kacky pstruhove zbarveni.Mame rybnik a pozemek cely oploceny takze se maji jako v raji.Resila jsem take jak je nenahanet ale zavirat je v klidu.Moje zkusenost:v sest jim zavru dvere doohradniku kde maji i kurnik.V sedm staci zavolat (to je udalost pro nase sousedy a kolemjdouci)a kacky bezi domu v osm jsou jiz v kachniku uvelebeny.Rano je poustim v pul sedme a necham jim ohradu otevrenou aby se mohli jit nazrat po cely den .Dnes uz mame dalsi dva bezce 3mesicni jenze ty jsme koupili s husama labutima a jsou stale dohromady.Nesnazime se je oddelit.No a 9mesicnich kachnat.Vajicka pouzivame v kuchyni i do lihne.Bezce chovame jako mazlicky,okrasu,slimaky,misto televize ale take na jidlo…..jeste jednou dekuji za Vase stranky s pozdravem Lenka

    • Moc Vám děkuji, Lenko. Jsem rád, že web slouží k tomu, k čemu byl postaven:), totiž jako stránky pro všechny, kdo mají rádi indické běžce a zvířata vůbec. A jsem rovněž rád, že se obec chovatelů indických běžců, soudě podle návštěvnosti webu, rozšiřuje. Konečně se lidi odpoutali od počítačů a zajímají se o přírodu. Děti se tak učí zodpovědnosti, vědí, co znamená péče o zvíře a pěstujeme si tak úctu k živým tvorům. Zpátky na venkov!:) RB

  • zranění noha says:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenost se zraněním či onemocněním běháku u IB. Pro rozšíření chovu jsme dostali zhruba dva měsíce staré běžce a máme problém s přijetím do našeho původního stáda, řešíme to už více jak 14 dnů. Projevuje se to ošklivými útoky jednoho našeho původního kačera, mladé kačky jsou proti němu ještě malé a drobné, neumí se bránit. Vyhlédl si konkrétně jednu, kterou pěkně drtí, proto se snažíme je většinu času držet odděleně. Po chvilkách je zkoušíme dávat k sobě, nevím ovšem, zda to zafunguje. Malé kačky by se chtěly držet hejna, velké je od sebe odhání a kačer tedy i napadá. Pravděpodobně při jednom z útoku se jedna kačka musela zranit nohu, několik dnů kulhá se zhoršující se tendencí. Dnes jsem zjistila, že postižené místo má v „zápěstí“, kde se spojují „prstíky“ (omlouvám se za neodborné termíny), zespodu na kloubu má měkký bílý otok, vypadá to jako podhnisané…. Nevím co s tím, aby jsme ji odlehčili od bolesti a hlavně, aby se jí to zahojilo a spravilo. Snaží se moc nechodit, většinu času leží. Laicky předpokládám, že je to zranění. Mohlo by to znamenat něco jiného? Kontrolovali jsme i jazyk a na žabky to nevypadá. Působí, že prospívá stejně dobře či rychle jako její sourozenci, není menší, ani slabší nebo malátnější. Moc děkuji za radu a taky za úžasný a rozhodně pro nás nepostradatelný web! KZ

    • perinova says:

      Dobrý den.Mám 2 roztomilé běžce teprve pár týdnu.Jednomu z nich pes hodně poranil nožku kačenka seděla nechodila použila jsem roztlučený kostival na náplasti kterou jsem omotala kolem nožky je to dva týdny kačenka běhá a krásně stačí té druhé.Vám bych ale doporučila řebříček nadrtit nanést na náplast a omotat.Vyměnovat každý den.Je to osvědčený protizánětlivý prostředek na rány
      přeji uzdravení

  • male kacicky says:

    Dobry den. Prvýkrát mam v liahni vajicka bezcov. S liahnutim kuriatok a ich starostlivostou po vyliahnuti mam skusenosti, len u IB mam akysi respekt. Ide mi hlavne o to, aby som nezanedbala nic podstatne. Liahnut by sa mali zacat o 4 dni, vajicka otacam, kropim, chladim – ako spravna mama 🙂 Moja otazky- s tou vodou na clapkanie a napajanie v krabici je to vlastne ako? Maju ju tam mat len obcas alebo stale? Je mi jasne, ze ked tam bude cely den, z krabice bude svincik, na druhej strane ju potrebuju pre zapijanie potravy. Da sa to vyriesit len sustavnym prestielanim? Aka podstielka je najvhodnejsia?
    Prosim,kto mate skusenosti s odchovom kacat z liahne, dajte vediet. Dakujem. Katarina

    • male kacicky says:

      Chcem sa pochvalit. Z 20 vajec mi vyslo 20 kacat. Su uplne uzasne a krasne! Ale u troch to vidim blede, lebo su hrozne slabucke a nevedia velmi stat na nohách. No aj tak mam z nich velku radost. katarina

Napsat komentář: Jenik- Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *