Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Vítek says:

    Zdravím nevite někdo prosím vás…co za vodní kytky nesežerou indičti běžci?Mám rybnicek u baráku a všechny vodní kytky mi likvidují..prosím o radu rybnícek bez vodních květin není nic moc…diiiky

  • Soňa says:

    Dobrý den, zeptám se,zda nemá někdo zkušenosti s predátory.Měli jsme páreček (kačenku a kačera) a když jsme dnes ráno šli pouštět na zahradu,zjistili jsme,že kačer zmizel.Máme je už léta na noc zavřený v chlívků, který, přiznávám, není moc zabezpečený, ale je fakt, že se nám právě za ty léta ještě nestalo, aby nás navštívila kuna či liška. Udivilo nás, že jediné, co jsme našli, bylo jedno pírko a maličkatý flíček krve před chlívkem. Proto se ptám,co myslíte, že kačera mohlo odnést?Kuna či liška? A že kačenka byla nedotčená,jen chudinka trochu vyděšená.. Děkuji za reakce 🙂

    • Lukáš says:

      Co ho odneslo je docela jedno, hlavně co nejdříve zabezpečte kachník/chlívek, nebo vám to odnese i zbylou kačenku.

      • Soňa says:

        Samozřejmě, že chlívek jsme hned více zabezpečili 🙂 Kačenka je v pořádku 🙂 teď by se na ní nedostal ani medvěd 😀 jen mě čistě ze zvědavosti zajímalo,co to mohlo udělat. Prostě bezestopy odnést kačera.. Všichni nám tvrdí, že jedině liška, protože kuna prý jen vysaje krev a nechává za sebou nepořádek… A je fakt, že si nedokážu představit, jak kuna táhne kačera přes drátěnou branku nahoru…

        • Lukáš says:

          Dobrý den, taky bych to tipoval na lišku, přesně jak píšete. A kačce pořiďte brzo parťáka, ať není sama 🙂

  • Klára says:

    Dobrý den, naše kačenka už skoro 5tydnu sedí na vejcich ale stále nic! Máme ji vajíčka vzít? Nebo ještě počkat? DĚKUJI

    • Lukáš says:

      Dobrý den, nechal bych ji, kačka si sama rozhodne kdy má slézt. Až se kačka půjde napít, můžete zkusit vejce poslechnout jestli ťukají.

  • Michaela says:

    Dobry den,mam cca 3 dny 2 rocni kacenky. Hned jsme je vypustily na zahradu,ale pote ,co si nasli cestu k sousedovi,tak jsme jim docasne udelali mensi vybeh. A konecne muj dotaz. Ve vybehu nemaji co zobat,takze jsou odkazany jen na krmeni od nas,zatim mame psenici,nemuzeme prozatim sehnat primo pro kachny. Jake mnozstvi jim mam dat,aby nestradali nebo se naopak neprejidaly? dekuji za odpoved

  • Jana says:

    Dobrý den,můžou být kachny jen dvě a třeba ve voliéře,jen tak pro potěšení,děkuji za odpověd

    • Lukáš says:

      Dobrý den, ano IB můžou být klidně dva, prostě by neměl být jeden sám. IB jsou velmi aktivní, nevím jak velkou uvažujete volieru, ale pro běžce je ideální větší volný prostor, zahrada apod. kde si můžou šmejdit a prohledávat. Malý uzavřený prostor bych nedoporučoval, nebudou tam šťastní.

  • Sixtová says:

    Dobrý den. Prosím o radu. Dnes jsem si všimla, že jedna z kačen má kalný až nepřítomný pohled. Běhá po zahradě jako když nevidí? Děkuji Markéta

    • Lukáš says:

      Dobrý den, osobní zkušenost s tím sice nemám, ale četl jsem, že zákal očí může být způsoben nedostatkem vitmínů (A), čím krmíte? Určitě nic nezkazíte, když jim koupíte a přidáte nějaké vitamíny pro drůbež… Může to být i nějaký zánět, těžko říct… Třeba tu poradí někdo jiný, kdo se s tím setkal. Ideálně ji vemte k veterináři. Lukáš

  • Petra says:

    Dobrý den,máme na zahradě jezírko. Bude pro běžce lákadlo? Nevadilo by kdyby si šli zaplavat, ale jak by to bylo se znečištěním.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, to si pište že to bude lákadlo :-), běžci vodu milují, bohužel ji ale dokáží znečistit velmi rychle. Záleží jak máte jezírko velké, a kolik běžců. Naši (5ks) mají na koupání plastové pískoviště a vodu měníme tak jednou za 2-3 dny. Někdy ho zvládnou zaneřádit dřív, než ho napustím 🙂

  • Mik says:

    Dobrý den Lukáši, už loni jsem se ptal na ztrácení vajec u volně žijících kachen (str. 56) a musím uznat, že jste měl pravdu-koncem léta mi všechny 4 zahubil lišák. Toho jsem vyřešil, zateplený kachník postavil, automatickým zavíráním vybavil (vřele doporučuji), 3 nové kachny pořídil, a ouha-zasedly na hnízdo všechny 3. Z 10 oplodněných vajec se 4 ztratila, ale ve dne, na noc jsou opravdu kachny zavřené. Až z videozáznamu jsem zjistil, že se o vejce přetahují a schovávají si je. Je nějaká možnost nechat sedět jen jednu a těm ostatním to nějak ,,vymluvit“?? Děkuji za odpověď, Mik

    • Lukáš says:

      Dobrý den, nám seděly na jednom hnízdě dvě kačky a bylo to v pohodě, ale pokud vám chtějí sedět tři a vejce si kradou, tak je buď nějak oddělte, pokud máte tu možnost, nebo jim zkuste udělat samostatná hnízda a ta oddělit nějakou přepážkou (karton, dřevodeska), ale vlastní zkušenost s tím nemám.

  • jarmila says:

    Dobrý deň.Kupili sme si starší párik bežcov,asi 3 ročný.Máme vlčiaka a ten je naučený behať po vonku tak keď ho chceme večer pustiť von musíme kačičiky nasilu zatvárať do kachníku.Len im sa nechce a vždy s tým strávime veľa času.A zrejme im to aj dosť ubližuje.Viete mi poradiť ako na to,aby s tým bolo čo najmenej kriku?

    • Lukáš says:

      Dobrý den, je normální, že nadávají když jdou do kachníku :-). Chce to je tam naučit a pak už budou chodit klidněji. Když je zaháníte, tak žádné prudké pohyby, v klidu a trpělivě je směrovat, pokud je to už za šera, tak je dobré jim svítit baterkou kam chcete aby šli.

  • Petra says:

    Dobry den. Mame 2 kachnicky (parecek)spolecne se slepicemi a ty nam v poslednich dnech likviduje skodna. Kachna sedi na vajickach (uhnizdila se v krovi u stromu), tak se bojim jak o ni, tak o mlade. Mame je na odloucenem pozemku, kam dochazime. Je mozne nejakymi opatrenimi zajistit jejich bezpeci? Nase slepice do kurniku nechodi, muzu hnizdo i s vajicky premistit tam? Nebo mam kachny vzit na zahradu u baraku? Mohu vubec sahat na vajicka ci hnizdo? Prosim poradte, nevim si rady. Dekuji Petra Petra.Vondrackova777@gmail.com

    • Lukáš says:

      Dobrý den, ano je možné zajistit bezpečí, na noc vždy zavírat do kachníku, zavírat, zavírat, zavírat! a nikdy nenechávat sedět kačku na vejcích venku, hnízdo jí raději zrušte, můžete zkusit i přesunout do kurníku, ale pokud tam není zvyklá, asi na něj už nesedne…

  • Zuzana says:

    Dobrý den. chtěla sem se zeptat jestli je možné aby kačer běžce sedel na vejcích. Děkuju za odpověd.

    • Lukáš says:

      Řekl bych že ne, nikdy jsem o něčem podobném nečetl ani neslyšel… Vám sedí na hnízdě? Pokud jo, nemá spíš nějaký zdravotní problém, že nemůže vstát nebo tak něco?

  • Martin says:

    Dobrý den, před měsícem jsem dovezl dvě kačenky z loňské snůšky. Byly chovány ve výběhu se slepicemi, kde měly k dispozici jen kýbl s vodou a o krmení se dělily se slípkami. U nás mají velikou zahradu prozatím jen v pískovištích (2 mušle) kde vodu měním každý den. Myslel jsem, že když budou mít vodu i na koupání a uvidí jak se kačer a jedna původní kačenka ve vodě čochtají, že si vlezou do bazénků taky. Bohužel, jdou se jen napít, vypláchnout zobáčky, ale do vody se bojí vlézt. Nyní se u jedné nově pořízené kačenky začala projevovat asi nějaká nemoc. Chodí sama, každou chvíli se zastaví a zhluboka dýchá, někdy i pět minut jako by lapala po dechu. Přitom se jí volátko jakoby vtahovalo dovnitř a dělá se jí důlek v místě volete. Problém trvá druhý den. Chytit se nedá je plachá a nechci ji stresovat naháněním po zahradě. Při ranním vypouštění se mi ji nedaří odchytit, jsou jak divoké. Krmivo dostávají CHK2, chleba nakrájený na kostičky namočený v míse s vodou. K dispozici mají říční písek, drcené skořápky. Ostatní osazenstvo je v pohodě, bez jakýchkoliv potíží.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, ohledně toho koupání jim dejte čas, někdy si zvykají déle na nové prostředí a nové „atrakce“, zkuste jim taky udělat pohodlný vlez… Co se týče toho dýchání, bohužel neporadím, resp. vemte ji, nebo to konzultujte s veterinářem, ideálně s nějakým co umí ptáky. Třeba www nemociptaku cz (přidejte tečky)

  • Renata says:

    Asi to budu muset zkusit,přijdou mi tedy už lepší,sem tam je prozenou a už tolik neublizuji.ale do budoucna budu muset vymyslet větší bydlení a kacenek asi pořídit víc.dekuji za radu

  • Renata says:

    Já sem si to myslela,ale bohužel tolik kacenek pořídit nemůžu.Myslite,že i ty dvě jsou málo?kacery davat pryc nechci,jsou už ochoceny a mám je ráda.Jen to jejich zlobeni mě trapi.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, to chápu, ale bohužel, myslím že i ty dvě jsou pořád málo, budou je dachmat a taky se začnou rvát mezi sebou o vůdcovství. My máme 2 kačery a 3 kačenky a ani to není ideální, teď na jaře je to někdy pěkné rodeo. Co zkusit kačery od slepiček dočasně oddělit? Až odezní hormony, zase se zklidní…

Napsat komentář: Jenik- Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *