Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Preperovanie ? says:

    Dobrý vecer . Mame 4 kacicky uz nieco cez rok. Len teraz asi tri dni vsade nachádzame pierka. Velmi vela . Velke z krídel, aj male . Nikde sa neviem dočítať ci je to prirodzene , ci kačky preperuju… Minuly rok v jeseni sme taketo množstvo peria nezbadali.
    Dakujem za odpovede

  • Nemoc? says:

    Dobrý den, máme cca 2 měsiční 3 ks indických běžců. před 3 dny začal jeden kačer posedávat při chůzi se velice kolíbe a drží se dál od ostatních. Nevíte co by mu mohlo být? Nebo jak mu pomoci? děkuji

    • Dobrý den, předně se zeptám, čím je krmíte?

      • Nemoc? says:

        dáváme jim granule pro kačeny a někdy granulu pro kur. a samozřejmě co si najdou na zahradě

        • Tak strava by měla být v pořádku. Problémy s pohybem bývají často způsobeny nekvalitní stravou (máčené pečivo apod.) a nedostatkem vitamínů a minerálů, svalové problémy způsobuje hlavně nedostatek vitamínu E + Selenu. Takto na dálku je těžké radit, nejlépe by poradil veterinář, který má možnost zvíře vidět a prohlédnout. V zásadě to může být způsobeno jak už jsem psal nedostatkem vitamínů/minerálů, dále začervením, případně se tyto problémy mohou krátkodobě objevit i při přepeřování. Nic nezkazíte, když jim nasadíte vitamíny pro drůbež, případně přímo Kombisol SE, možná bych zkusil i odčervit – tabletky (Helmigal, Pancur apod…) a dávkování Vám napíše vet. Taky ho zkuste chytit a prohlédnout, zda nemá na noze nějaké zranění. Lukáš

        • admin Lukáš says:

          Jo a odčervovat by se nemělo v době když přepeřují. L

  • Zuzana says:

    Dobrý deň. Na jar nám začala kačka znášať vajíčka a vyliahlo sa nám 8 kačičiek.Teraz nám začala znovu znášať vajíčka.Chcem sa opýtať či už nie je neskoro na liahnutie. Ďakujem za odpoveď.

  • Začátek chovu IB says:

    Dobrý den, chci začít s chovem IB.
    Mam pár otázek , jelikož informace se různí i názory ostatních chovatelů.
    1: je lepší pořídit si na podzim nebo až na jaro ?
    2: je možné nejdříve pořídit 2 kačirky a následně další rok pořídit 2kacenky a chovat v párech ?
    Zde jsem se docetla, že je lepší chovat v páru, ale bylo mi řečeno , že tak to nefunguje a je potřeba k 1. kačerovi minimálně 2 kačeny ,

    Moc děkuji za rady .

    • Dobrý den,
      1) podle mě je to lepší na podzim, podzim/zima je pro ně klidové období, drží se víc spolu, lépe se sžijou. Jaro bývá bouřlivější.
      2) podle mě je lepší pořídit je rovnou spolu
      3) podle mě nejpohodovější kombinace je 1 kačer + 2 kačky, takto jsem to měl na začátku chovu a pohoda. 1 Kačer + 1 kačka je taky ok, pokud je k ní sám, tak ji neudachmá, bude si jí hledět 🙂 Problém nastává pokud je víc kačerů, pak je potřeba mít k nim převahu kaček, pokud jsou v hejnu, tak nefunguje že by měl každý svou jednu kačenku, obvykle je jedna favoritka a o tu se kačeři perou a dachmají ji nejvíc, ostatní kačky méně.
      Z vlastní zkušenosti bych vám doporučil kombinaci 1kačer + 2kačky. Mějte se, Lukáš

  • Prokouslá blána says:

    Dobrý den,kačer začal kulhat na nohu a všimla jsem si,že má 2 čisté dírky v bláně žádná trhlina-je možné,že mu nohu zcvaknul náš pes.Polehává,postaví se na ní,ale pak jí má zvedlou a skáče po zdravé noze.Na zlomeninu to nevypadá.Zahojí se mu to?Mám kačera nechat zavřeného aby měl,,klubový režim,,?Děkuji za odpověď Pexová

    • Dobrý den, podle mě jen prokouslá blána nebude příčinou kulhání, ale pokud ho zcvaknul pes, tak může být zranění i jinde na noze, a nemusí být ani viditelné, kost může být třeba jen naštíplá apod. Jinak příčin kulhání může být více, obecně je to u běžců docela časté, a často to i brzy odezní. Zkuste nohu důlkadně prohlédnout, případné poranění vyčistit a kačírka dát do omezeného prostoru, ale na dohled ostatním, samota může nadělat víc škody než užitku. Pokud by se to nelepšilo, nebo by noha byla nateklá a horká (=zánět), pak je potřeba navštívit veterináře. Lukáš

  • Zlomená noha says:

    Zdravím vás prosím o radu vylíhla se nám mláďátka mají už týden jedno si zlomilo nožičku co s ní dělat víte někdo předem děkuji

    • Dobrý den, předně by to chtělo veterináře. Obecně zlomeniny u ptáků se hojí dobře, my jsme úspěšně léčili zlomenou (naštíplou) kost u tříměsíčního kačírka. Chce to klidový režim, u malého kachněte a dle rozsahu zlomeniny by to asi chtělo i nějakou fixaci, dlahu. Pokud by byla nožička nateklá a horká, pak je tam zánět a je třeba nasadit ATB. Ale to by vám poradil/předepsal veterinář. Držím palce. Lukáš

  • Jenik- says:

    Zdravím mám dotaz.
    Dnes jsem pozoroval,že kachna s kachnaty (3mesice stare 3 kusy) -byli u šrotu i s vodou…..ale kačer se držel o 20m dal u jiné nadoby s vodou a celkově na zahradě se dost často drží od (smečky) 🙂

    • Dobrý den, u nás se občas straní některá z kačenek, ale „i muži mají své dny“ 🙂 Pokud u něj nepozorujete nějaký zdravotní problém (nekulhá, neodmítá potravu, vodu apod.) tak bych to neřešil. Lukáš

  • Káčata a starší kačeři says:

    Dobrý den, mame 3 káčata cca 5ti týdenní a manžel přivezl ještě dva kačery cca 1 rok staré. Když jsou spolu tak by se káčata chtěla družit ale jak přijdou moc blízko ke starším kačerům tak ti do nich klovnou. Máme je držet odděleně nebo se to srovná? Mám strach aby je tím nezabili…

    • Dobrý den, na vztahy v hejnu neexistuje jednoznačná odpověď, ale pokud jim vyloženě neubližují, tak je nechte, ujasňují si hierarchii, a 5ti týdenní kachňata už jsou dost velká a klovnutí jim neublíží. Otázka je jaká bude skladba hejna do budoucna, už rozeznáte pohlaví kachňat? Velká převaha kačerů v hejnu bývá problematická. Lukáš

      • Veronika says:

        Děkuji za odpověď. Zatím pohlaví nevíme. Máme větší pozemek, tak je zkusím ještě nějaký čas držet od sebe. Jak budeme znát pohlaví, tak je zkusím dát dohromady a uvidíme jak se budou chovat. Případně „nadbytečné“ kačery darujeme, ale zatím potřebujeme na slimáky každý hladový krk 🙂

  • pohlaví srnčích sedlatých says:

    Dobrý den, prosím o radu, chováme už šestým rokem běžčí miláčky, pstruhového kačera a hráškové holky, z původních 5 zůstaly 2, tak jsme se rozhodli pořídit nové i v nové barvě. Přivezli jsme si tři kačenky, ale už na místě se mi zdálo, že jedna kačenka píská jako kluk, ale barevně má snad stejnou barvu hlavy jako holky. Poradíte mi, na co se můžu víc spolehnout v rozlišení pohlaví? Předpokládám, že hlasové projevy jsou u všech barev stejné :))). Díky moc a ať se daří! Andrea Valla

    • Dobrý den, nepíšete jak jsou staří, ale u mladších jedinců bych spoléhal spíše na hlas (cca od 6+ týdnů stáří). V úplné dospělosti je to pak patrné i podle zbarvení, stavby těla, kačírku (zahnutého pírka na ocase u kačerů) apod.
      Lukáš

      • AV says:

        Omlouvám se, jsou květnoví, přesné datum nevím.
        Zkusím asi DNA testy, bylo by mi líto, kdyby si zvykl u nás a pak si zase zvykal jinde. Vidím, jak se každý den posunují, časem přiběhnou na zavolání z rybníka jako naše holky :).
        Moc díky za odpověď, mějte se krásně, Andrea

  • Kolik indyckých běžců mám koupit 1ho nebo 2 says:

    Dobrý den můžu se zeptat kolik mám koupit indyckých

  • Dotaz says:

    Dobrý den, máme kachnu čárkovanou, která je příbuzná indickým běžcům. Kachýnce je už kolem 7 let, do teď ale byla čilá a snášela vejce. Nyní ale už třetí den nic nejí, jen stojí u zdroje vody a sem tam se napije. Všimli jsme si menší boule na jedné tváři, když jsem jí koukali do pusy, nic tam vidět nebylo. Nemáte nějaký nápad, co jí může být popřípadě co s tím? Předem děkuji, Eliška

    • Dobrý den, předně v případě zdravotních problémů je vždy nejlepší co nejdříve navštívit veterináře, který má možnost zvíře prohlédnout. Takto na dálku je to vždy jen hádání. Boule na tváři by mohl být absces (zapouzdřený hnis), může jí to bolet a znemožňovat příjem potravy. Jedna naše kačka to měla na temeni hlavy, veterinář to vyoperoval a dnes je kačka ok. viz foto.
      https://www.facebook.com/groups/160099347350087/permalink/2932297550130239/
      Ale jak říkám, je to jen hádání… Lukáš

      • Děkuji says:

        Moc děkuji za odpověď. Boule není takhle výrazná, nicméně mohlo by to být ono, jedeme k veterináři. Ještě jednou děkuji.

  • rybník says:

    Dobrý den, před dvěma dny jsem dostala dva IB. Asi to budou kačenky. Zatím je mám v kachníku s malou venkovní ohrádkou. Jak dlouho je mám zvykat na kachník než je pustím na celou zahradu? Zahradu mám ze tří stran oplocenou a čtvrtou tvoří rybník. Mám strach, že mi utečou na rybník a už se nevrátí…Děkuji za případné rady.Lucka

    • Dobrý den, do zahrady je můžete normálně pustit, a do kachníku je musíte vždy na noc zahnat a zavřít. Pokud mají volný přístup na rybník, tak tam pravděpodobně půjdou, až na výjimky vodu milují, jestli se budou vracet to vám neřeknu, nemám vlastní zkušenost, ale odhaduji, že se jim z rybníku ven chtít nebude… Lukáš

      • výška pletiva says:

        Dobrý den,
        rozhodla jsem se, že část zahrady raději oplotím, aby mi neutekly na rybník. Mohu se zeptat jak vysoké pletivo bude stačit? 60 cm?
        Děkuji.Lucka

  • Dotaz says:

    Dobrý den, po sérii kachny na volno – lišák – kachny v domečku – liška na mne letos ,,vyšli“ 2 kačeři. Nedá se říct, že by byli nějak moc aktivní, zrovna přepeřují, jen se koupou a čistí, pochrupují a slimáky abych sbíral já… :-). To kačenky byly jinak aktivní. Má s takovým rozdílem v pracovitosti někdo podobné zkušenosti? Děkuji, Mik.

    • Dobrý den, ano kačky jsou pracovitější a mají větší „apetit“. Už jen kvůli tomu, že denně snášejí vejce a tudíž potřebují větší energetický příjem. Lukáš

  • Jenik- Ludgeřovice says:

    ZDRAVÍM-mám dotaz jestli je tu nějaky chovatel co mám doma bíle plemeno ? po připadě bych měl zájem. diky

Napsat komentář: Jenik- Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *