Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
 • Květa says:

  Dobrý den, mám 2 kačery a 3 kačeny, zhruba 2 roky staré. Celý den si běhají po zahradě, k jídlu mají granule pro kachny, pšenici, vše co si najdou a písek smíchaný s rozdrcenými skořápkami. Zhruba před týdnem přestala jedna kačena snášet vejce a poté jsem si všimla, že ostatním nestačí. Když někam běží, tak za nimi zaostává. Ostatní jsou v jezírku a ona na břehu. Taky téměř přišla o hlas. Kdáká jen tak tence a málo kdy. Oddělila jsem ji od ostatních do malého výběhu a zjistila jsem, že skoro nežere. V zobáku jsem ji ale nic nenašla. Když jí hodím žížalu, tak tu si dá. A od včerejška si lehá ke kachníku a strká pod něj hlavu. Celá se tam nevleze. Vůbec si nevšimne, že k ní jdu, jako kdyby tak spala. Stín ve výběhu má, tak se nemusí snažit lézt pod kachník. Nevíte, co by jí mohlo být? Děkuji.

 • kocour.fous says:

  d.den zasedly mi kačenky indických běžců, ale jsem trochu zmatená..mají dvě hnizda, dala jsem je kousek od sebe, aby se nepletly,ale evidentně v tom mají chaos..jedna sedí na levém..a vecer sedí na pravém, kdyz se jedna jde napást, druhá si přeleze..a tak porad dokola, taky se mi zdá, že si přehazují vejce..jak tomu zabránit? nechci aby vejce vystydly..

 • Blažena says:

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom odchovu mláďat. Máme 2 kačky a 1 kacera. 1 kacka sedela minuly rok a bez uspechu. Tento rok by sme to chceli nechat na prirodu a aj na liahen. Ak by sa vyliahli mladé z liahne, mohli by sme ich dať k tým, čo by sa vyliahli pod kackou? A ak by sa pod kackou / kackami nevyliahli ziadne, kedy by sme mohli dať mláďatá ku kackam?

 • Ondřej Kupka says:

  Dobrý den,
  na zahradě mám třetím rokem 4 běžce (2 kachny a 2 kačery). Je možné, že by kachna během jednoho dne přestěhovala všechna vejce z hnízda někam jinam, nebo to mám přisuzovat kuně? Stalo se již poněkolikáté, že přes noc všechna vejce z hnízda v kachníku zmizela. Zahrada je velice členitá a navazuje bez plotů na další pozemky. Vejce jsem hledal, ale nenašel. Předem děkuji za odpověď.

  • Lukáš says:

   Dobrý den, pravděpodobně je něco odneslo, když píšete že přes noc zmizela z hnízda v kachníku – kachny v noci spí, nestěhují vajíčka. Pokud mohu radit, doporučoval bych zabezpečit kachník aby do něj nemohlo nic vlézt.

 • Mikuláša says:

  Dobryv deň prosím o radu . prvýkrát sa nám vytiahli v liahni indické bezce ,majú tri dní.krmime vajíčkom plus psenicnokukuricny šrot tak ako kuriatka ,neviem či je to dobré. Môžem pridať aj žihľavu(koprivu)alebo nieco iné ? ,kedy ich môžem dať do vody? Ďakujem.

  • Lukáš says:

   Dobrý den, nám se osvědčilo KACH1 + minerály Mikros. Do vody jsme dávali cca po týdnu, musí tam mít mělko (nebo na co stoupnout) a aby mohli vylézt ven.

 • Vlasta says:

  Něco nám zakouslo kachny – indický běžci – můzeme je upéct alespoň pro slepice?

  • Lukáš says:

   Dobrý den, běžce můžete klidně upéct i pro sebe, je to kachna skoro jako každá jiná… Já osobně od doby co je chovám jsem přestal jíst veškeré kachny úplně (a to byla kachna se zelím a knedlíkem moje oblíbené jídlo). Teď je to asi jako bych měl sníst psa. Ale je to samozřejmě volba každého… Spíš bych řešil co a proč vám je zakouslo a jak tomu předejít. Lukáš

 • Hana Maryšková says:

  Dobrý den, prosím o radu či info. Máme 3 kačeny a 2 kačery. Kačeři a dvě kachny jsou divoce zbarvené,jedna je černá. Kačeři neustále pojímají černou kachnu, honí ji než sedne, strkají se o ni, kdo vyhrává sedne na ni a zas po chvíli ten druhý.Jen uteče, dohoní ji a zase se oba vystřídají…těch druhých si nijak zvlášť nevšímají. Proč to tak je a máme je nechat být? je mi kačky líto…Druhý dotaz – všechny mají každý den vajíčko.Sběr vím ale, musím udělat tři hnízda? a stačí do lísek nebo musí být ta vysoká přepážka ( tu asi nemám jak dovnitř udělat) a pak až se event vylíhnou, můžou být pohromadě všichni včetně kačerů? Máme připravený druhý kachník, ale zatím do něj neumí chodit…Jsou pak ještě vhodná odebraná první vajíčka z hnízd ke konzumaci nebo raději ne…moc Vám děkuji za odpovědi

  • Lukáš says:

   Dobrý den, je to jejich favoritka, u našich je to stejné, taky se perou hlavně o jednu, pokud kačka nemá fyzické problémy, nechte je… Hnízda bych nechal na kachnách. Až vysedí malé, tak pozorovat jak se k sobě chovají a pokud by tam byla nějaká agrese tak oddělit, nejlépe na dohled ostatním.

   • Hana Maryšková says:

    prosím ještě info – kolik hnízd mám udělat?
    3 kachny – mám tam nechat třeba 30? vajec?
    nebo jen jedno hnízdo?
    děkuji

 • Igor says:

  Dobry den, koupil jsem lonske bezce, 2 holky a stale nenosi vajicka, je to normalni nebo nekde „zanasi“? Dekuji za odpoved.

  • Lukáš says:

   Dobrý den, zanášet mohou, ale pokud je máte přes noc v kachníku, pak by měly nést tam – ráno každá jedno vajíčko…

 • Greplová Hana says:

  Dobrý den, pane Beneši, chci poprosit o radu. Máme třetí rok 1 kačera a 5 holek. Nepozorovala jsem nikdy nesnášenlivost. Před několika dny jednu kačku stáhla asi liška. Kačer nechtěl večer jít do kachníku, pořád počítal… Ale teď pozoruju, že jedna kačka se straní ostatního hejna, skoro se mi zdá, že ji kačer odhání. Dřív jsem něco podobného nezaznamenala, i když jsem o tom četla. Možná ta „zmizelá“ byla její kámoška a přitom byla oblíbenkyně kačera. Je to možné? Dá se něco dělat s tím, aby se znova začlenila? . Napadlo mě koupit kačenu, nechat ji na čas jen s tou „odvržeou“ a pak hejno spojit. Co si myslíte? Díky moc za případnou radu, je mi té kačky hrozně líto, chtěla bych jí pomoci …

  • Lukáš says:

   Dobrý den, možné to je, v hejnu mají různé vztahy, dejte jim čas a pozorujte, pokud by jí přímo ubližovali, pak ji radši oddělte (někam ostatním na dohled), v noci v kachníku by to mělo být v pohodě, nebojte oni se srovnají…

 • Petra F. says:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně fungování běžců v okrasné a zeleninové zahradě. Lze nějak zajistit aby nesežrali i zeleninu nebo se se selimáky zbavím také výpěstků. Děkuji za odpověď.

  • Lukáš says:

   Dobrý den, naši se zeleniny nevšímají, ale zato dost ryjí v mulčovací kůře a pod tou černou textilií. Někdo zase píše, že milují třeba mladý salát, my jsme jim ho zkoušeli i dávat a nic, ani se ho nedotkli… Lukáš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Reklama