Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • krmení kachňat says:

    Dobrý den, přivezli jsme si pět kachňat indického běžce, můžeme jim mimo koupenou směs dávat pečivo namočené ve vodě? Děkuji.

    • Určitě to nedoporučuji, alespoň než přejdete na VKCH2, pokud chcete zachovat zdraví zvířat. Pečivo není moc vhodné pro zvířata na chov, jednak po něm tuční a jednak způsobí zažívací potíže, zvlášť, pokud jim dáte chléb a podobné věci. Rohlíky v omezené míře jako pochoutku, pamlsek, odměnu lze běžcům podávat, ale opět v omezené míře. RB

  • Stáří says:

    Dobrý den, koupil jsem „čtyř měsíční“ kachnu a ještě nemá zcela opeřená křídla, ještě jsou místy holá brka. Je to možné a nebo je mladší než prodejce tvrdí? A ještě bych se rád zeptal kdy se nejdříve líhnou kačata pod kachnou. Je možné že třeba už v únoru? Děkuji.

    • Ano je to možné, běžci jsou zřejmě mladší, než říkáte, protože do dvou měsíců mají být běžci opeření za předpokladu správné výživy a normálního průběhu fyziologického vývoje. Nebo jsou naopak starší a normálně pelichají, což je v tomto období přirozený jev. Každopádně jim nic není a měli by normálně dopeřit. Kachňata se líhnou podle mých zkušeností začátkem května. Ale zase záleží na individuálních podmínkách chovu.RB

  • sezení kachny says:

    Prosím, naše kachna již podruhé seděla na vejcích. Teď již týden nesedí a nevím co je špatně… Některá vajíčka byla – jakoby uvařená, některá syrová, ale byly tam i zárodky. Přesto už kachna neseděla. Co děláme špatně? Děkuji za radu. Malinová

    • Nevím ale jak dlouho seděla, proto nemohu nic říci…jestli seděla déle než 28 dní a slezla, vejce jsou prázdná. Podle toho, co popisujete, tak jsou prázdná a kachna prostě slezla z neoplozených vajec, z nichž se nic nevylíhne a nebo ji prostě něco ruší a sedět na nich nebude. K sezení musí být vytvořeny podmínky – klidné místo,tmavší místo, dostatek podestýlky atd. Může se i stát, že některá kachna indického běžce nemá tak silný pud sezení na vejcích. RB

  • Křídla says:

    Dobrý den, mam dotaz, zastřihávají se jim křídla? Děkuji za info

  • kulhající kačka says:

    díky, na nožkách zespodu nic nemá, ani vraženýho, izolovat jsem ji zkoušela, ale řvala a mlátila se uvnitř, což jsem vydržela asi 20minut, aby si ještě víc neublížila 🙁 tak snad se to upraví, ostatní jsou pořád s ní, většinu času teď všichni leží na seně, ona se jen přejde nažrat a napít…děkuju Vám

  • kulhající kačka says:

    dobrý den, nejprve Vám chci moc poděkovat, že trpělivě odpovídáte nám všem-hlavně začátečníkům, takováto diskuse je moc potřeba 😉 chci se Vás také zeptat: máme doma asi měsíc 3 tříměsíční běžečky-2kačky a 1kačírka, asi před 3dny začala jedna kačenka kulhat-dostávají denně pšenici a kachní granule(50/50)do nich propoul a plastin, když kulhání začalo, přidávám do žrádla kombisol multi a víc vitamínů, té kulhající kačce přímo do zobáku, jinak vše dělá s ostatními, plave, žere, chodí po zahradě, na pohmat nic na nožce není horké, oteklé ani bolestivé, jen bych jí ráda pomohla, konzultovala jsem s vetem-prý týden ještě počkáme, že to může souviset s růstem, odčervené jsou, tak už vážně nevím… děkuji za odpověď a za to, že trpělivě radíte, Marcela

    • Dívala jste se na spodní stranu běháků? Bývají tam dost velké a bolestivé otlaky, které způsobují kulhání. Také se tak může projevit dna u kachen,pokud jsou krmeny žrádlem s vysokým podílem bílkovin. Pak je dobrá dieta ve formě ječmene, plastin a voda a většinou se to upraví. Pokud na nohách nic nemá, dejte ji na týden do králíkárny nebo jiného menšího prostoru a jen ječmen a vodu a mělo by se to upravit. Hlavně ji oddělte, at ji nemorduje kačer a neběhá za ostatními. Musí mít klid. RB

  • Voda says:

    Dobrý den,
    Chtěl jsem se zeptat jak to řešíte v zimě se zamrzající vodou když nejste doma a kachnám ji nemůžete pořád měnit?
    TS

    • Ráno dostanou vodu, než zmrzne, pijí, když zmrzne, žerou sníh nebo když není, stačí jim to. Když přijdu z práce, kbelík vyklepnu a dostanou další vodu, zase se napijí a pijí než zmrzne a to je vše. Ty mrazy jsou většinou třeba 14 dní, 3 týdny, takže takhle to v pohodě běžci vydrží. Je to stejné jako v přírodě, tam zvířata také nepijí, když je všechno zamrzlé, takže to vydrží, nebojte, ale musíte jim dát ráno a večer prostě napít. Hlavně nikdy jim nedávám vodu do boudiček, pak by tam bylo mokro, vlhko, zima a odešli by na nohy. RB

  • Agresivní kačer says:

    Dobrý den, prosím o radu. Může se změnit agresivní chování ročního kačera k mláďatům při příštím líhnutí? Snažil se klovat čerstvě vylíhlá kachňátka, proto jsme ho oddělili do samostatného výběhu, kde mohl pozorovat hejno přes pletivo. Spojili jsme je, když měla mláďata 8 týdnů, někdy se po nich ohnal, ale jinak to celkem šlo. Teď neustále honil mladé kačery (10 týdnů) a štípal je do krku. Kačer je jinak milý, přítulný a hezky se chová ke svým dvěma kachnám. Chtěli jsme si nechat původní hejno (1 kačer + 2 kachny). Děkuji. Marta

    • Spíš ne, než ano, chování kačerů vůči mladým se většinou nemění. Někteří hlídají a starají, jiní jsou zase trochu agresivnější, musí se to vypozorovat. Jinak pokud je kačerům už deset týdnů, jsou v podstatě dospělí a kačer je bude honit pořád, je to konkurence:). RB

  • kachní výkaly says:

    Dobrý den, mám možná trochu nezvyklý dotaz….uvažuji nad pořízením páru indických běžců kvůli slimákům a zajímalo by mě, jak často vylučují a jaká je konzistence výkalů…..máme pěstěnou zhradu o rozloze cca 1500 m, v užitkové části (která je oddělená jen pohledově) mám i skleník, pár záhonků a kompost, ale hlavně máme malé děti,které často běhají po zahradě bosky…..
    ještě by mě zajímalo, jestli běžci potřebují v takto velkém prostoru jenom jedno místo s vodou, nebo i několik a jestli se odváží i do skleníku na salát a na slimáky.
    Moc děkuji za odpověď.MT

    • Trus od dvou běžců na tak velkém prostoru ani nenajdete. A když náhodou děti do „hovna“ šlápnou, myslím, že se jim nic nestane:). Podívejte se na zdraví dětí, která jsou vychovávána v dnešním sterilním prostředí bez kontaktu se zvířaty – alergie na všechno a nikdo neví na co. Voda stačí třeba na dvou, třech místech formou jeden bazének, dva kbelíky s vodou. Do skleníku zajdou, bude-li jednoduchý přístup, to znamená žádné schody, překážky, otevřený a podobně. Není nic jednoduššího, než udělat malou zábranu ve formě pletiva v lehkém rámu. RB

  • Kachny a bazén says:

    Mám prosím dotaz ohledně chovu. Ráda bych si pořídila párek Ind.běžců. Máme poměrně velkou zahradu,, ale v ní bazén se slanou vodou (jen mírně). Nebudou kachny chodit do bazénu?
    Děkuji Svobodová

  • Dobrý den,
    tak je to týden, co jsme si o Vás přivezli kačky. Maji se čile k světu, s těmi co jsme již měli se ihned zkamarádily a jsou tak šikovné, že večer ani nemusíme zahánět, jakmile se začne blížit večer, sami zalezou do kachníku. Jsou opravdu luxusní, radost pohledět.
    Ještě jednou díky, mnoho chovatelských úspěchů přejí Olda a Jiřka Fojtíkovi 🙂

    • indickybezec says:

      Děkuji za zprávu, Fojtíkovi, jsem rád, že jste spokojeni a že se běžcům daří. Jsou zvyklí na spaní v kachníku, takže lezou na noc domů sami:). Přeji mnoho chovatelských úspěchů! RB

  • kachňata says:

    Dobrý den. Tak kachňata se mají k světu, táhne jim na 5 týden a jsou už téměř velká jako staří. Začínají mít na břiše peří podle starých – divoké. Tak už nejsou jen černé ochmýřené.
    Minulý týden šmejdily kolem kompostu, tedy hromady, kam házíme kytky, trávu po sekání, apod., tam je taky dost slimáků, a probudily ježka. Ani nevím, že jsme ho měli na zahradě. Hrozně se ho polekaly, začaly křičet a pobíhat. Tak se jdu podívat a on ježek. Tak máme na slimáky pomocníka. Tento týden je klid, ježek je asi někde zalezlý.
    Kachňata ještě pořád před deštěm zavírám, i když se normálně koupou ve vaničce. Jedno mi chcíplo, asi po 14 dnech, ale to je přirozený výběr. Slabší kusy odpadají. Tak jich je 14.
    V „kachníku“ jsem už dvakrát vykydal seno, bylo dost promočené a nepříjemně zapáchalo, a dal nové. Ale jak jsem četl v jednom příspěvku, že mají na zemi dřevěné rošty, to já nemám, mám na hliněné podlaze naházené seno a kachňata jsou v pohodě, ona si ho pod sebou upraví, v podstatě uválí.

  • Nevím,jestli vám veterinář pomůže, záleží na vás, jestli chcete investovat do běžců za léčbu, ale asi bych je utratil. A hlavně na noc zavírat, zavírat, zavírat! Říkám to každému, kuny a lišky si je vždycky najdou. Zapomenu jednou za rok zavřít a do rána je vybíleno, oni to mají obhlídnuté a čekají, až člověk udělá chybu. Pak to dopadne většinou takhle. Je mi to líto. RB

    • problémy s krkem po útoku says:

      Asi máte pravdu, teď jsem jim zkusmo hodil nasbírané slimáky. Ta jedna ani sama nevyleze z bazénku a ta druhá pro zlomený krk se slimákem zápasí, namáčí si ho, ale nemůže dělat takové ty škubavé pohyby hlavou. Tedy ho nedokáže pozřít. Jednou jsme je nezavřeli a ony si klidně spali venku. Takhle se to opakovalo cca 14 dní minimálně. Liška tady určitě není, ale kuny ano. Hold si k nám našla cestu a nyní už sem bude chodit pravidelně. Vyhlašujeme jim válku. Večer si dám panáka a půjdu se s kachnami rozloučit. Je nám to líto, měli jsme je od 1 týdne staří. Vzhledem k tomu, že nám zůstane jen jedna, musím dnes dovést další. Děkuji za radu, musíme se poučit 🙁

  • problémy s krkem po útoku says:

    Dobrý den,
    kachny nám navštívila nejspíše kuna. Kačerovi ukousla hlavu a další dvě kachny mají problémy s krkem. Jedna ho má složený stále na hřbetu, jako když odpočívá. Asi bude nejlepší ji utratit, protože i kdyby to přežila, už se jí krk patrně nenarovná. Vody se napije, chodí.Druhá ho má cca 5 cm za hlavou jakoby zlomený. Tak nevíme, co s nimi teď. Zda počkat, vzít je k veterináři?
    Děkuji za rady.

    • Minka says:

      Dobrý deň prajem, našla som tento váš starší príspevok, máme momentálne ten istý problém z naším káčetom, po útoku zrejme kunou alebo líškou ma zložený krk a stále viac sa prepadáva dolu, ako to dopadlo s vašou kačkou? Narovnal sa jej časom krk? Ďakujem za odpoveď a radu čo robiť.

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *