Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Indický běžec says:

    Dobrý den,
    jen se chci zeptat co je pravdy na tom, že tato rasa se krmí slimáky?
    Děkuji Bolková

  • Kachna kulhá a má horký kloub says:

    Dobrý den,
    ráda bych se zeptala: Před dvěma dny běhaly po zahradě jen kačer s kachnou a třetí kachna nikde nebyla. Nakonec jsem ji našla v kachníku. Myslela jsem, že sedí na vejci, ale neseděla. Další den se vybelhala za ostatními, ale držela se u rybníčku a polehávala. Odpoledne jsme ji chytili a zjistili, že má horký kloub, běhák má v pořádku. Co se na to dá dát? Pomůže klid a nějaké mazání? Musím k veterináři? Nebo by měla mít atb? Jinak normálně žere a shání, co jí ta nožka dovolí. Nechci to čekáním, že se to spraví, nějak zhoršit… Předem moc děkuji za odpověď.
    S pozdravem,
    Tereza Pospíšilová

  • kachňátka says:

    Dobrý den, pane Beneši,
    musím znovu konstatovat, že párek vašich odchovanců nám dělá jenom radost. Kačenka už vzorně sedí 11 den – dala jsem jí do hnízda 12 vajec a čekáme s napětím, co se vyklube. Určitě to v diskuzi někde je, ale prošla jsem 12 stránek a nikde jsem na odpověď nenarazila. Chtěla bych se zeptat, zda se vylíhnutá káčata nechávají u kachny a nebo se
    dávají stranou. Pamatuji si jako malá, že babička nosívala postupně vylíhnutá kuřátka pod žárovku a kvočně je vrátila, až když byla
    vylíhnutá všechna. Je to u kachniček stejné, nebo je to jinak? Děkuji za odpověď. Majda

    • U indických běžců se nemusíte bát, nechávám je vždycky pod kachnou – kvočnou. Dobře se o ně postará:). Housata je lepší odebírat, kachňata nemusíte. Alespoň já to nikdy nedělám. Děkuji za zprávu, mám radost, že se Vám chov daří! RB

  • snášení vajec says:

    Dobrý den, máme tři indické běžce(dvě kačeny a jednoho kačera) letos začaly obě kachničky snášet, ale nesnáší v kachníku. Jedna vajíčka snášní v trávě v okruhu dvou metrů, druhá je snáší na kopičku ve skalce. Chtěli bychom, jestli by se nám podařilo, aby kachničky vajíčka vyseděly. Máme jim vajíčka odnášet do kachníku a zavřít je tam? Nebo jim je máme nechat tam, kde snesou? popřípadě, kolik vajíček máme na té kopičce nechat?Moc děkuji za odpověď, přeji hezký den, Anetta

    • Musíte indické běžce denně zavírat a nechat je zavřené třeba do osmi hodin ráno, aby si kachny udělaly hnízdo a snesly do něj vejce. Jinak pobíhají po venku a nemají čas na snášení v kachníku:). RB

  • Nemoc? says:

    Dobrý den,děkuji moc za odpověď.Kačenka je na tom stále stejně.Hodně spí a ztěžka dýchá.K žrádlu jim dělám kašovitou směs,kterou zpařím horkou vodou z ječných omelků,kukuřice,ovesné a jáhlové vločky,extrudovaný len.Máme velkou zahradu,která je zamulčovaná,takže za tepla plná slimáků i žížal a k tomu chodí ještě k sousedům na travnatou zahradu.Mají bazínek a čistý kurník jen pro ně dva.Vody také plno.Nemyslím,že by jí zaskočil slimák,ale nevylučuji.Říkám si jestli je možné,že se nachladila a jestli by byl veterinář schopen poradit.Mám dojem že jsou te spíše psíčkaři a kočičkáři a o drůbeři toho moc nevíja.Děkuji za odpověď.
    Markéta

    • Mohlo se jí v krku něco vzpříčit, zkontrolujte dýchací cesty, napadá mě ta mulčovací kůra, když v tom běžci rejdí zobáky. Kůra je drsná a v krku by se určitě zadrhnout mohla. Ale nevím. Máte pravdu, veterináři jsou dnes spíš na psy a kočky a drůbeži rozumí málokdo, na druhou stranu třeba by udělal rentgen a vidělo by se. Ale zvažte investice. RB

  • Nemoc? says:

    Dobrý den.Dnes ráno jsem nesla kačenkám jídlo a ejhle kačenu jsem našla u kaluže se zobáčkem zastrčeným pod křídlem a kačírek vedle kejhající.Normálně ráno jsou oba živý a čekají na jídlo nebo už rejdíja po slimákoch.Kačenka popošla k žrádlu a mocně dýchala a stále pootevírala zobáček.Trochu rejdí,ale chodí pomalu a stále mocně dýchá.
    Děkuji za radu.Markéta

    • Na dálku je těžké odpovídat, co vašim kachnám je…Nevím, co žerou, jestli mají vodu všude k dispozici, slimák klidně zaskočí a kachna se udusí, ale je zima, těžko našla slimáka. Nedokážu posoudit, bohužel. RB

    •   says:

      Jen v rychlosti a pro zajímavost si tu pročítám příspěvky, ale nedá mi to na toto reagovat.
      – ve vší úctě –
      Dost mě udivuje Váš poněkud nehumánní přístup. Možná je to tím, že mám rád zvířata jako zvířata, jako živé tvory, ne jako statkář, kterého zajímá jen to, že si je vykrmí k obědu. Než abych někde hledal rady na dálku, čím by to ASI mohlo být, vezmu kachnu a zajedu s ní k veterináři, k odborníkovi, než abych čekal, jestli vydrží nebo jestli chcípne… Nebo tímhe stylem „léčíte“ i svoje děti?

  • Přerušení snášky says:

    Dobrý den, nejprve moc děkuji za Vaše užitečné a podrobné rady na těchto stránkách. Ráda bych se zeptala – máme 2 kačeny a 1 kačera, rok staré. Od února kačenky pravidelně snášejí vejce. Asi před týdnem ráno při otevírání kachníku vyletěly všechny 3 kachny ven jak splašené a jedna kačka si přitom poranila nohu. Kulhala, chvílemi přepadala na břicho. Ale žrala a celý den se statečně belhala po zahradě s ostatními. Tak jsme ji zavřeli, pořádně podestlali a nechali asi 6 dní zavřenou. Kačer byl zoufalý. Neustále běhal mezi volně pobíhající kachnou a tou zavřenou, zavřená kachna z kachníku každou chvíli volala ostatní. Ale žrala, denně tam měla vajíčko na rozdíl od puštěné kachny, která přestala nést. Pak jsme zavřenou kachnu konečně vypustili ven, kulhání se srovnalo (díky za Vaše rady zde), ale následně přestala nést i ona. Myslíte,že je to vlivem stresu kvůli zavřené kachně, nebo přirozená pauza ve snášce? Děkuji za Váš názor, Minaříková

    • Musíte být trpěliví. Je to změna, než se zase srovná a dostane do normálního režimu. Je to rekonvalescence.Zase určitě začne snášet. Dávejte směsi pro kachny ve snášce.RB

  • Kachny? says:

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nějak rozeznám kachnu od kačera, minulý rok nám totiž jedna paní prodala asi dvě kachny. Na jaře se ale začali pářit, tak nevim, jestli se nejedná o samce, ale každé ráno nacházím 2 vejce na 2 kachny. Předem děkuji za vaši odpověď i za váš čas. Přeji úspěšný chov. Ondra.

  • prosim says:

    Prosím o radu dnes jsem dala do líhne 7 vajicek,přečetla jsem snad vše co se dalo,ale přesto bych uvítala jakoukoli radu a zkušenost co a jak dělat.dekuji lucie

  • Kachna nesedí says:

    Zdravím vás a prosím o radu.
    Jsme noví chovatelé a zažíváme první jaro s našimi čerstvě dospělými kachnami – dvě kachny a kačer. Jedna z kachen začala snášet, ale už je to určitě týden, vajíčka tam má tři a dál se nic neděje. Bydlí v kachníku a ve výběhu 300m2 koexistují se slepicemi. Nevím, jestli nemají málo klidu, i když se mi zdá, že se slípkami i třemi kočkami fungují skvěle. Všichni mají svůj prostor. Máme kachnu nechat, ať si poradí, nebo to nějak řešit? Děkuji za radu. Cardová

    • Pokud běžci začínají se snáškou, je to na začátku nepravidelné. Vyčkejte, roznesou se, podpoříte to také směsí pro kachny ve snášce nebo alespon směsí pro nosnice. Nebudte netrpěliví:). Také se podívejte, aby do hnízda nezanášely slepice nebo jejich vejce dokonce nežraly, i to se stává. Může je také odnést nějaký dravec. RB

  • zraněná kachna says:

    Dobrý den, Moc prosím o radu. Bydlíme u lesa a nejspíš něco pokousalo jednu kachnu. Rána je celkem velká, tak 4×4 cm,na krku i hrudníku. Chybí peří i tůková tkáň. Má přelomený prst a otok kloubu mezi prsty. Kačka však byť v šoku celkem vypadala na to, abychom ji neutratili, tak jí zkouším léčit. Dala jsem jí do verandy, kde je sama, ale občas tam k ní dám ještě jednu kachnu, aby ji nebylo smutno. Chci se hlavně zeptat, jaké máte zkušenosti s uzdravováním u běžců a co teď dávat za stravu. Moc žrát nechtěla, tak jsem ji krmila. Pak jsem rozmixovala vločky s kopřivami a žloutkem. To už si sama trochu dala. Vím, že to možná vypadá jako že jsem se zbláznila, že se piplám s nějakou kachnou, ale nějak je beru jako kamarády na zahradě, tak se snažím pomocí jak to jde. Budu Vám vděčná za radu! S pozdravem Lucie Klinská

    • Asi bych určitě šel k veterináři, protože hrozí, že se do rány dostane infekce, nasadí preventivně antibiotika, ránu ošetří. Vydesinfikujte jí rány alespon přípravkem Betadine, který zasahuje do hloubky a dávejte ječmen, který působí dieteticky, případně trochu kukuřice, která dá kachně energii. RB

      • zraněná kachna says:

        Děkuji. Vet u nás byl, Betadine máme, ATB taky. Dávám ještě třezalku s levandulí a koloidní stříbro. Kukuřici teď zrovna nemám, šlo by to nahradit namočenou směsí ječmen oves? Moc se jí nechce žrát, jen když ji mám na klíně a držím rozmixovanou směs v ruce. Koupat, třeba jen krátce, asi nejde že? Moc Vám děkuji za odpověď i čas! Zdravím Klinská

        • Dával bych jen suché žrádlo, pít a koupat asi krátce musíte, aby si ponořila hlavu a namočila oči. RB

        • zraněná kachna says:

          Dobrý den, ještě bych se prosím Vás potřebovala zeptat ohledně toho zranění. Rána se pomalu hojí, kachnu dávám na pár hodin ven, přeci jen je pro ni samota stresující. Je tu však problém s nohou. Kloub na prostředním prstu je jaksi mimo. Je vidět ta hlavice kloubu a ten zbytek vedle. Veterinářka to neřešila, nebylo ani jisté, zda kachna vůbec přežije. Teď po týdnu mám však pocit, že je pozdě něco rovnat. Očividně to ale bolí, protože posedává a často je někde schovaná a nestíhá tempo s ostatními, což se ani nedivím. Já vůbec nevím, co s tím. Zkusit vrátit či nechat zhojit. Pomohl by třeba i lecitin vnitřně? Jinak jen promazávám třezalkovým olejem. Velmi děkuji L. Klinská

  • vajicka says:

    ráda bych se dozvedela jak poznam ze kacka bude chtit zasednout ? kazdy den ji vajicko odebiram mam tri kacky..ale nevim kdy poznam ze chce zasednout a ze uz ji vajicka nemam brat … Jinak se take chci jeste zeptat kachny mam trijak jsem uz psala ale kazdy den mi snesly tri vajicka a vcera a dneska mi snesli pouze dve vajicka muzete mi rici proc nebo spise dovody proc najednou dve a ne zase tri jako predtim co se stalo ??

    • Poznáte to podle toho, že kachna tak zvaně pustí prach, nebo-li prachové pří a zůstane sedět, bude na vás syčet a bude se chovat jako kvočna, hlídající máma, která sedí a hlídá vejce, mladé. Přestávka ve snášce je naprosto normální. Zase začne snášet, pokud nezasedne. RB

  • dotaz says:

    Dobrý den chci se zeptat jestli když kacka sedi na vejcích múzu k ni na noc zavřít i kacaky?

  • indický běžec says:

    Dobrý den, v kolika měsících začíná kačenka snášet vejce.7 měsíční 3 kačenky a 1 kačer.
    Děkuji za odpověď a přeji krásný den, Mila

Napsat komentář: Zvláštní chování kačenky Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *