Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Rozbitá vejce says:

    Dobrý den, myslíte, že je možné, že by si kachny samy rozklovaly a sežraly své vejce třeba jako to někdy dělají slepice? Děkuji za odpověď.

  • Dotaz says:

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda kačky až odvodí mladé opět začnou se snáškou vajec.Děkuji a přeji příjemný den.

  • krmivo says:

    Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je možné dospělé kachny přikrmovat krmivem určeným pro kachny do 3 týdnů a jaké by z toho případně plynuly nevýhody. Předem děkuji za odpověď. Tomáš

    • Dobrý den, můžete, ale osobně to nedoporučuji dlouhodobě, protože je to krmivo s vysokým obsahem bíkovin, což může a nemusí kachnám způsobit bolavé vředy na běhácích, snášku tak zvaných hadích vajec bez skořápky a špatnou líhnivost vajec, pokud je máte na chov. Osobně bych to zkrmil třeba kuřatům v odpovídající věkové kategorii a podobně. Pokud máte ale nějaký zbytek cca dvě kila, nic jim to neudělá.RB

  • chov v kozíně says:

    Dobrý den, máme relativně velkou zahradu přes 800m2 a v rohu zahrady máme kozín cca 300m2, kde jsou 2 holandské kozičky. Mohou žít tato zvířata pohromadě? Tj. 3 indičtí běžci a 2 kozičky v kozíně 3×2,5m?
    díky za odpověď

  • Kachna sedí says:

    Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Máme 2 kachny a 1 kačera. Kachny mají v kachníku oddělená hnízda, v každém je asi 8 vajec. Jedna kachna od včera sedí, druhá ne. Jenže ta co sedí, nesedí celou dobu jen na svém hnízdě, ale střídavě i na tom druhém. Když jdu třeba jen kolem kachníku a ona je zrovna venku, hned všeho nechá a spěchá si hlídat hnízdo a syčí na mě. Dnes vylezla, aby se vykoupala a měla celý krk špinavý od žloutku. V hnízdě měla prasklé vajíčko, tak jsem ho odstranila, ale stejně tam část vyteklého vejce zůstala, venku je teplo, bude to za chvíli děsně zapáchat. Je mi ale divné, že byl vyteklý žloutek, když na vejci byla jen slabá prasklina, kterou jsem ani neviděla, dokud jsem vejce neomyla a když rozbijete vejce, tak vám spíš vyteče bílek, než žloutek…. Ale moc se mi nechce jí do hnízda zasahovat, znamenalo by to čisté seno, tudíž nové hnízdo. Takže – mám nechat obě hnízda, když se mi zdá, že kachna neví, kde sedět dřív? Ale když bych z druhého vejce odstranila, co když bude chtít zasednout i druhá kachna? Nebo to mám nechat na přírodě a nějak to dopadne? Děkuji za odpověď Dana

    • Kachna sedí says:

      Tak s tím rozbitým vajíčkem to bude jinak… ten rozmatlaný žloutek na prasklém vajíčku pocházel evidentně z vejce jiného, našla jsem půlku od žloutku upatlané skořápky na zahradě :o( Jak se to dostalo 50m od kachníku nechápu…. Nějaká škodná? Uprostřed dne? Zahradu máme oplocenou…. ach jo, doteď nebyl v tomto směru žádný problém. D.

  • zahlá noha says:

    Dobrý den, právě se nám líhnou káčata a 3 ze šesti mají chromou nohu.Vylíhla se po 32 – 33 dnech z líhně. Díky I.Novotná

    • Ano, dlouhá doba líhnutí, nízká teplota v líhni, zřejmě…Hlavně at vás nenapadne je nechávat žít, utratte je, prosím. Neměla by plnohodnotný život. RB

  • výběh says:

    Dobrý den, rád bych se zeptal, zda lze IB vypustit na zahradu bez oplocení. Mám cca. 30 aru zahradu za domem s rybníčkem, ale bez oplocení. Dají se pak navečer „zahnat“ do menšího výběhu s kachníkem ? Nezdrhnou mi do polí ?
    Děkuji. VlJa.

    • Pokud jsou zvyklí na svůj kachník, tam mají žrádlo a jsou zvyklí tam na noc chodit, vrátí se. Nemůžete je ale přivézt domů a pustit, musí si na svůj prostor samozřejmě zvyknout. Spíš bych se v polích bál, že je něco odnese. RB

  • křivý krk says:

    Dobrý den. Indické běžce již chovám 3 roky. Letos se mi v líhni narodilo z 11 vajíček 6běžců.Od nepříbuzného páru.Už jsou jim 2 týdny.Jeden má krk nakřivo, spíš do strany. Ještě se mi to u žádných mrňat nestalo.Normálně žere, roste. Krmím Kach1, vajíčko na tvrdo, kopřivy, tvaroh.Stalo se vám to též?

  • nežerou už slimáky says:

    Chováme běžce od loňského jara.Když byli ještě malí, tak žrali slimáky jako diví a přes zimu si úplně odvykli a už je nechtěj žrát. Alespoň ty,co najdeme sami tam, kde nemají přístup a hodíme jim je.Přitom jinak krmíme jen ječmenem. Kde je chyba? Děkuji.

    • Musíte je nechat sbírat samotné, at si najdou sami, co chtějí a hlavně jakou velikost preferují. A hlavně si třeba najdou sami během dne, kdy je nevidíte, dobroty ve formě žížal, slimáků, brouků apodobně a pak prostě na povel slimáky nechtějí. To je přirozené. Zvířata nedělají přirozeně věci na povel člověka:). RB

  • Kachňata z líhně je možné vrátit kachně? says:

    dobrý den, naše kačena vzorně seděla na 12vejcích 4 týdny, ale bohužel 28.den jsme přesně neuhlídali našli hnízdo prázdné a pár skořápek evidentně vyžraných od nějakého predátora. Jde mi o to, že souběžně jsme nechali 10 vajec v líhni – vylíhlo se 5 káčat -teď váhám ,zda je možné zkusit dát těchto 5 uměle vylíhnutých kachňat kachně – přijme je, máte zkušenost? Pokud bychom ji event. nechali bez kachňat, začne opět snášet a může opět sednout? Děkuji za odpověď.

    • Pokud to bude 30.den plus minus, tak by je měla přijmout a hlavně pokud zůstala sedět. Zkuste jí je večer podsadit, mělo by to projít bez problémů:). Jinak samozřejmě opět kachna časem zasedne, až začne snášet, tak zvaně se podnese. RB

  • Další událost says:

    Musím Vám oznámit, že 12 kachňátko tu fotbalovou jedenáctku jistí.
    Ještě bych chtěla poprosit o radu, jak a kdy se kachňata kroužkují a kde kroužky seženu.
    Děkuji moc! :-)) Majda

  • nové páry says:

    Dobrý deň.
    Mám tri káčery z minulého roku. Tento rok som kúpila malé kačičky a ak sa podarí, že medzi nimi budú kačky, chcem ich s mojimi káčermi pokombinovať a vytvoriť nepríbuzné kŕdle 1+1 resp. 1+2. V akom veku mladých kačiek je to možné? Zatiaľ ich máme oddelene (malé majú teraz 3 týždne).
    Vopred ďakujem za odpoveď. Katarína

  • Velká radost says:

    Dobré ráno, pane inženýre,
    musím se s Vámi podělit o obrovské překvapení v podobě vylíhnutých zatím 11 káčátek (z 12 vajec ) Vaši odchovanci Apolenka a Hubert jsou úžasnými rodiči. Zvlášť kačenka – seděla celých 30 dní vzorně a včera už se z hnízda vůbec nehnula. Ráno na mne koukalo 11 úžasných hlaviček – nádhera. Vůbec jsem si běžce od Vás nepořizovala za účelem odchovu – pouze na sbírání slimáků a pro radost z opeřených kamarádů v zahradě. Kačenka než sedla, snesla 50 vajec. Když si udělala hnízdo dala jsem jí do něj 12 nejčerstvějších a zázrak se stal. Mám velikou radost a je to i Vaše zásluha. Majda

  • jjasan says:

    dobrý den, nebude běžec likvidovat i zeleninu na zahradě.dík za odpověď

    • nové páry says:

      zdravim, z mojej skusenosti vam viem povedat, ze nebudu. Normalne stiahnu slimaka z listu kukurice a rastlinu neposkodia. Nepestujem krehku listovu zeleninu, lebo tu pozeru. katarina

    • Běžci sežerou vše, co je křehké, takže salát určitě, špenát také a podobně. RB

Napsat komentář: zábava Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *