Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • indický běžec,prosím o radu says:

    dekuji za odpoved zrejme to bude teplotou protoze dnes byl u nas vypadek proudu a teplota klesla na 19,5 stupne hned s me je dali ke kamnum a maji momentalne teplotu 25 stupnu .

  • indický běžec,prosím o radu says:

    dobry den.mam zhruba 14deni kachnata ind bezcu umele lihlich a odchovavany pod zarovkou krmeni smes pro kachny 1. a voda.zacli nam ze dne na den chcipat pred 3dny jedno a dnes v prubehu dne uz 3. uhynuli jedinci nevikazuji zadne znamky nemoci ani ubytek vahy.jaka muze byt pricina .dekuji za ifo prosim specha at nam to nepochcipa vsechno

    • Bohužel nevím, kde a jak je máte umístěné. Jakou měli teplotu ve výši hlavy na začátku, jestli nejsou v průvanu, pak nastydnou a uhynou. Jestli není vysoká vlhkost bez odvětrání v odchovně apod.
      Pokud kachňata dávají neustálým pípáním najevo, že je jim chladno, je nutné zvýšit teplotu. Na začátku je to 32 stupňů, od 6.do 10. dne snižujeme na 24 stupnů a pak se po týdnu snižuje teplota o 3 C. Když je pak hezky, po 14 dnech je můžeme postupně pouštět ven.

  • diskuze says:

    dobri den, myslel jsem že mi někdo zkušeny zodpoví moje otázky ohledně IB když je to diskuze a pořát nic.myslím že nejsem sám kdo čeká na radu a nic se neděje.asi strata času.

    • Pokud je to pro Vás ztráta času, tak Vás nikdo nenutí sem chodit. Pokud máte nezodpovězené otázky, možná jsem je přehlédl, omlouvám se. Které to jsou? RB

  • Líhně says:

    Dobrý den prosím mohu požádat o radu jestli máte někdo spolehlivou líheň.Jestli by jste mi poradil třeba značku nebo rovnou tu samou co máte vy rád bych si koupil nějakou spolehlivou tak jestli jí někdo máte a jde vám dobře tak se prosím ozvěte
    Díky za rady předem 🙂

  • nemoc says:

    Dobrý den,
    chtěla bych poprosit o radu ohledně nemoci našeho cca 3-letého kačera. Před několika měsíci začal mít zánět na oku, kolem kterého mu slezlo peří, a zároveň se mu objevila vrstva jakoby zrohovatělé kůže u kořene zobáku. Po kunzultaci s veterinářem jsme kačera asi 6 týdnů léčili antibiotiky. Po nich se jeho stav znatelně zlepšil, oko i zobák se zhojily, problém se teď ale znovu objevil. Tentokrát se projevuje i na druhém oku, které vypadá, jako by bylo vytlačováno z důlku. Na zobáku sice není žádný povlak, ale celý zobák kromě kořene znatelně ztmavnul. Nemáte prosím s tímto onemocněním nějakou zkušenost, případně radu, v čem muže být problém a jak jej léčit? Děkuji moc, Michaela

    • Bez fotek a osobního shlédnutí nemohu radit, bohužel. Měl jsem s těmito příznaky kačera zakrslé kachny, byl to zánět rohovky. Někde se poranil a z toho onemocněl. Čím dřív se nasadí antibiotika, tím je větší šance, že o oko nepřijde nebo že nebudete muset kačera utratit. U Vás je podle mě pozdě, ale určitě at radí veterinář v místě, který onemocnění vidí fyzicky. Nic jiného poradit nemohu, bohužel. V chovu je jinak nutné, aby měl běžec možnost ponořit celou hlavu do čisté vody! Bez toho dochází k vysušování oční sliznice, oko trpí, snadno se tam pak dostane zánět. Špinavá voda pak může způsobit takové pěnění oka, zase zánět a je nutné nasadit opět antibiotika. Hlavně nečekat a co nejdříve léčit, aby byla léčba úspěšná.RB

  • hnizdo says:

    je nutne mět snáškově hnízdo? nebo snášeji volně v kachniku na podestilku?Jak má snáškově hnizdo po připadě vypadat v kachniku maji podestilku hobliny děkuji za odpověd.

  • Běžci k odběru says:

    Zdravím, kdy se odstavují mláďata od matky? Děkuji 🙂

    • Záleží na podmínkách chovu, pokud je chcete odstavit a prodat hned po vylíhnutí nebo dát pod žárovku, můžete, kachna bude trochu nervózní, ale přejde jí to. Pokud chcete odchovat pod kachnou, klidně do těch šesti týdnů můžete nebo do doby, než běžce budete dávat pryč. RB

  • zobák says:

    Dobrý den kačer má naštipnutý zobák vipadá to jako když si zatrhnete nehet zhoji se to samo nebo je potřeba to lečit?Ještě 1 otázka kolik musím mět minymalně vajec do líhně a mam nějake nechavat v kacníku aby snašela další?Vejce by měli bítz jedné snášky že Děkuji moc Za odpovět.

    • S léčbou poraněného zobáku nemám zkušenost, nikdy se mi to nestalo. Třeba zareaguje někdo jiný. Počet vajec do líhně se řídí podle doporučení výrobce, jinak je to na Vás, kolik jich tam dáte, pod kachnou nechávám maximálně 16 vajec. Čísluji je a nechávám pod kachnou vždy ta nejčerstvější. RB

  • otvírač dveří says:

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat jestli mohu mít na kachníku automatický otvírač dveří jako mají třeba slepice. Jde o to jestli se na setmění kachny také stahují do kachníku nebo to musím řešit zaháněním?

  • Sezení na vejcích says:

    Dobrý den.
    Mám dotaz kachna mi začala sedět ale mám malí problém. Kachna mi sice sedí ale mi máme kachny u cesty a když kdokoli projde kolem tak jí kačer varuje a ona vyběhne z budníku tak se chci zeptat jestli bych jí měl zavřít někam kde nebude kačer ?? A bude mít klid

    Předem díky za odpověď

    • Pokud ji přenesete, s největší pravděpodobností sleze z vajec a nebudete mít nic. Nechal bych to na přírodě. Kachna jinak pravidelně z vajec sleze, aby se vykoupala, nažrala. Tak přirozeně reguluje teplotu pro zdárný vývoj zárodků. Koupáním vejce přirozeně zvlhčuje i ochlazuje, pak je pro kachňata snazší (skořápka změkne) vyklubání.RB

  • káčata says:

    Dobrý den,
    máme doma 16 kačenek z líhně momentálně v bedýnce pod lampou, v jakém stáří je můžeme dát ven do samostatného kachníku s výběhem a kdy můžou do vody, když jim zajistím bezpečný vstup i výstup. Děkuji za odpověď. Kajda

    • novorozeně :-) says:

      Ahoj, prosím tě při jaké teplotě jste je měli v inkubátoru. Teď to budu řešit, protože dostanu vajíčka od chovatele.

      • káčata says:

        37,8stupňů a poslední 3 dny 37,2 vlhkost kolem 80% a na konci 85%+ kropení vajec vlažnou vodou. Z 24 oplozených vajec 16 káčat na první pokus snad dobrý.

        • novorozeně :-) says:

          Paráda díky za radu. A ty vajíčka musím dát do inkubátoru hned po vylíhnutí, nebo kolik mám času na převoz? A další věc když se vylíhnou mám je dát jinam na jinou teplotu nebo jak dlouho je nechat v inkubátoru? A krmí se hned po vylíhnutí?

  • novorozeně :-) says:

    Super stránky díky za informace, které poskytujete. Rozhodl jsem se pěstovat běžce, kvůli „ochraně“ mé velké zahrady (1500m2) před slimáky. Chtěl bych začít s dvěma a mám možnost mít vajíčka od chovatele a inkubátor. Jak je složité si je „odrodit“ sám a starat se o ně? A je to vůbec reálné bez matky?

    • Líhnutí v líhni je bez problémů, když dodržíte návod výrobce a pročtete nějaké informace na webu nebo v knihách. Je to celkem běžný způsob odchovu nejen běžců. Kachňata po vylíhnutí nijak netrpí, pokud jim zabezpečíte odpovídající teplotu v odchovně, kvalitní krmnou směs a dostatečnou péči, zoohygienu. RB

  • Poraněný zobák says:

    Dobrý den.

    Včera jsem si u naší kačeny všiml trošku naštípnutého zobáku. Při jídle jí to, zdá se, nevadí. Bojím se, aby jí to nezpůsobilo nějaké dlouhodobé následky…

  • Zahradní jezírko says:

    Přeji hezký den. Zamilovala jsem se do IB…ale dřív se přítel zamiloval do okrasných rybiček v zahradním jezírku…mám šanci IB mít nebo je bez šance přítel mít okrasné rybky? Děkuji

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *