Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • indický běžec,prosím o radu says:

    Prosím o radu,kačenka nám přeci jen sedla,sedí poctivě a kačer hlídá,ale večer je problém kačera dostat do kachníku,vždy na světlo baterky věděly kam ,ale teď co tam sedí kačka,mám problém ho tam dostat,musím ho chytit což je velký maraton.Co dělám špatně?Děkuji Mája

    • Zřejmě neděláte špatně nic, kačer nechce rušit kachnu, hlídá ji a nechce Vám ukázat, kde kachna sedí. To je přirozený pud. Takže v klidu zahánět dál, abyste o něj nepřišli:). RB

  • Kachna běžec says:

    Dobrý den,mám dotaz,když jsou na zahrádce květiny a zelenina,zda to kačky zlikvidují,nebo si toho nevšimnou,když mají krméní.Plžů máme tisíce,ale květiny milujeme,a neradi bychom o ně přišli ještě od kaček,když něco zbyde po plžích.Děkuji za odpověď.Jana

    • Všechno křehké sežerou, milujé salát. U nás si trvalek nevšimnou, mají-li dostatek ostatního krmení, trávu, občas salát. Pak se na záhonech pohybují a vyžírají slimáky. RB

  • Darem jsem dostala párek běžců.rychle si zvykli,ale neradi vychází ze své ohradky pod stromy.Rozměr asi 10×5 m.když jim dám do vody natrhaný salát,vesele ho baští?Mohou,neuškodí jim?Včera začala kachnička kulhat.Nevím proč?

    • Dejte jim čas, musí si zvyknout jako každé jiné zvíře. salát milují a neuškodí. Naopak. Kulhání je častý projev při dospívání, ale pokud zajistíte optimální stravu, vše se časem urovná. RB

  • jsou jedlé vajíčka od kačky says:

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsou-li vajíčka od kachny Indického běžce vhodné ke konzumaci.Děkuji

  • Pohlavi mladat says:

    Dobry den, kdy a jak se pozna pohlavi mladat? Mame 5ti denni kachnicky. Dekuji za odpoved.

  • Sezení na vejcích says:

    Hrášce se před 10 dny vylíhla 4 krásná káčátka. 6. den jsme jim otevřeli malý výběh a Hráška byla velmi nervozní, že nemůže běhat s rodinkou po celém pozemku (12 arů), jak byla zvyklá. Brzy se však uklidnila a je z ní vzorná máma. Černuška si udělala po oddělení hejna hnízdo v ložnici a už sedí na 7 vejcích (líhnutí koncem června). Eda nocuje u jejího hnízda. Přirozený odchov je super a chovatel má méně práce. Kachňátka jsou na čerstvém vzduchu velmi živá, určitě otužilejší, samostatnější, samozřejmě pod dohledem mámy a mají více podnětů než při umělém odchovu (zkusili jsme obojí).

  • kachník says:

    Dobrý den.
    Chtěl bych se zeptat,jak velký být mel být kachník pro kachnu a kačera a jestli by měl být oplocený nebo ne?

    • Kachník najdete zde na stránkách, ale není třeba se držet nějakých rozměrů přesně. Měl by vyhovovat chovateli z hlediska čištění a přístupu, kachnám tak, aby se v něm cítily bezpečně. Takže půdorys cca metr krát 80 cm a vstup cca 40 cm vysoký a 30 cm široký. RB

  • Kachna neumí plavat... says:

    Dobrý den, kachnu nám z hnízda odnesla kuna, a tak jsme smutnému kačerovi rychle sehnali dvouletou kachnu z jiného chovu. Máme na zahradě rybníček – 0,5 m hloubky, předchozí kachny ho milovaly. Novou kachnu jsme z bedýnky vyndali na břehu, strachy před námi skočila do rybníčku a málem se utopila. Když se dostala ven, byla „promočená“, jak plyšová hračka. Od té doby do vody za kačerem, který ji láká, neleze. Bude líp? Na osiřelých vejcích totiž sedí slepice, takže jsme chtěli kačenu, aby byla na vodě mladým příkladem… Děkuji za odpověď, Míša

    • Kachna jezřejmě z ne dobrých podmínek, kde neměla dostatečnou výživu, také asi přepeřuje, neměla přístup k vodě, proto se pak stává, že není dobře promaštěné peří, nefunguje mazová žláza. Až se srovná, zajistíte ji kvalitní výživu a přístup k vodě, časem se to upraví. Pokud u ní není tedy nějaká větší porucha metabolismu. RB

      • Kachna neumí plavat... says:

        Děkuji, že se odpovědím věnujete. Uvidíme, jak se tedy vše s naší kačkou vyvine. S pozdravem Míša

  • Mladé says:

    Dobrý den, jen jsem se chtěl pochlubit mou hodnou kačenkou nechal jsem jí v hnízdě 14 vajček a ona si snesla ještě dvě. 🙂 Po 28 se mi začali líhnout a parádní natom je že se mi nevylíhlo jen jedno 🙂 tet jen aby vydržely 🙂
    Jinak všem přeji to samé

  • indický běžec,prosím o radu says:

    Dobrý den,když snáší a pak by sedla,může v kachníku být i kačer,nebo se musí izolovat?Je fakt,že bych byla ráda aby sedla v kachníku a ne za tůjemi venku,tam by nebyla v bezpečí.No zkusíme to,ale chodíme do práce a po ránu vylítnou z kachníku jak blesk.Děkuji Mája

    • Kačera tam můžete nechat, on ji bude hlídat:). Až se vylíhnou mladí, uvidíte, jak se bude kačer chovat. Někteří jsou klidní, hodní, pomáhají kachně, hlídají kachňata, někteří jsou agresivní. Podle toho se zařídíte. RB

  • indický běžec,prosím o radu says:

    Dobrý den,kačka začala snášet vejce mimo kachník,každé ráno běží za tůje a tam snese vejce,je to tím,že by chtěla sednout na vejce?Díky Mája

    • Indický běžec snese 100 až 200 vajec, takže je to normální fyziologický jev – ráno vyleze a někde, kde si vybere místo, začne snášet. Pokud chcete, aby snášela do kachníku, musíte kachnu nechat déle zavřenou. To si vypozorujete sami, v kolik hodin snáší. Většinou je to ráno mezi 7 a 10 hodinou. Pokud chcete, aby sedla, musíte ji nechat v klidu a v hnízdě nechat maximálně 14 vajec, vždy těch nejčerstvějších. Proto se mi osvědčilo číslovat je obyčejnou tužkou nebo voskovkou a nechávat vždy ta nejčerstvější. Až pustí prachové peří, sedne si.RB

    • dotaz says:

      Dobrý den zítra bych rada nasadila první vejce do líhne,koupila sem si zn. Brinsea mini, ale návod je velice stručný.prosím tedy o vaši radu jak postupovat.Moc moc dekuji lucie

  • hluk says:

    Dobrý den, uvažujeme o pořízení páru indických běžců, ale chci se zeptat, jak moc jsou hluční – kvůli sousedům. A také, jak se to dělá, aby neuletěli. Mají takové tendence? Děkuji.

    • Hlučnější jsou kachny, kačeři ne. Ale hlučné jsou v rámci svých hlasových projevů, které znáte z přírody. Není to nic drastického. Indický běžec nelétá, maximálně popoletí pár metrů. RB

  • Spíš se podívejte, jestli nemá „žabky“. Jinak pokud krmíte kompletní krmnou směsí, mít by je neměla. RB

    • malátná kačenka says:

      Jestli se můžu zeptat co jsou to ty „žabky“? a jak je případně odstranit? Děkuji

      • Je to hnis v zobáku, který se musí odstranit, vytlačit po říznutí do jazyka kachny ostrou žiletkou, skalpelem. Je to většinou průvodní jev nevyvážené stravy. RB

  • malátná kačenka says:

    Dobrý den, dokoupil jsem si 2 kačenky, jedna žere a roste v pořádku, ale ta druhá je pořád malinká a moc ani nejí. Už je taková malátná. Zbytek je úplně v pořádku. Nevíte jak ji mám krmit aby na tom byla líp? Děkuji

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *