Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Radek Beneš says:

    Dobrý den, kachňata indického běžce jsou vylíhlá, objednávky prosím na email. Děkuji Radek beneš

  • Martina Bělonožníková says:

    Dobrý den,

    jak to vypadá s vylíhnutím?
    Byli jsme domluveni že se mámozvat v půlce května.

    Děkuji Martina B.

  • Jana Rozmanová says:

    Dobrý den,chci se zeptat, v neděli jsme si přivezli párek loňských indických běžců a dnes začala kačenka kulhat, buď leží, nebo stojí na jedné noze a druhou zvedá. Docela mě to vyděsilo, protože paní, od které jsme si kačky přivezli se stalo totéž, měla dvě kačenky a taky jí jedna začala kulhat a asi po dvou dnech umřela. Krmíme je pšenicí, ječným šrotem a samozřejmě jsou na zahradě. Doteď byli oba v pořádku a kačer vypadá, že je zatím OK. Nevíte prosím, čím by to mohlo být a jestli se jí dá ještě nějak pomoct?

    • Radek Beneš says:

      Dobrý den, určit příčinu je asi takhle na dálku velmi těžké. Běžci jsou ale velmi temperamentní až divocí ptáci, skoro bych řekl „plašani“, pokud se jim člověk intenzivně nevěnuje. Navíc mají velmi slabou konstituci s náchylností poranění právě nohou, které jsou pro ně zásadní. Kačenka se mohla nohama někde zachytit, přiskřípnout a ve snaze dohnat ostatní si pak nohy často poraní, pohmoždí, což se projeví kulháním. Další možnou příčinou bývá ustájení mokru což je pro kachnu špatné, i když si většina nezkušených chovatelů myslí, že je to pro kachny přirozené. Z Vašeho krmení to určitě není. Obecně se mi v takových případech osvědčilo kachnu zavřít do malého, suchého a teplého prostoru, třeba do králíkárny, hodně nastlat suchou slámou, aby byla kachna tak zvaně na měkkém a slámu udržovat suchou! Tam ji nechte minimálně deset dní a pak zkuste opatrně pustit, většinou se to srovná. Hodně štěstí!

      • Jana Rozmanová says:

        Dobrý večer, děkuji za cenné rady, naštěstí dnes už je o hodně lepší, už zase chodí, ještě malinko kulhá, ale skoro neznatelně. Pořád má chuť k jídlu a když je na zahradě, pořád rejdí zobákem v trávě, a tím, že jsou jen dva, tak kačer gentlemansky odpočívá s ní. A do jídla jsme začali přidávat Plastin, tak snad už to bude jen lepší a lepší.

  • Radek Beneš says:

    Dobrý večer, indické běžce rád zájemcům přenechám, zatím však nejsem schopen říct, kolik jich letos bude. V současné době mohu přenechat dva chovné kačery – jeden je hráškově žlutý, druhý divoce zbarvený. Radek Beneš

  • Michal Tesař MCH says:

    A ještě jsem se chtěl zeptat jestli máte čistokrevné.. Měl bych velký zajem o divoké nebo pstruhové Děkuju předem za odpovět

  • Michal Tesař MCH says:

    Dobrý den moc se mi vaše stránká líbí ja jsem mladý chovatel a chovám kachny ruanské už mi aji začli nosit. Ale chtěl bych se zeptat jestli by bylo možne si u vás zakoupit vejce nebo malé kachny.

  • petr benda says:

    Dobry den, krasny a poucny web. Mam doma bezce kacera a mel bych zajem o 2-3 kacenky pokud se na mne dostane.

    dekuji benda

  • Radek Beneš says:

    Jakmile se něco vylíhne, budu vědět víc. V této chvíli nic slibovat nemůžu, ale určitě budu kachny přenechávat zájemcům podle pořadí. Děkuji za návštěvu webu. RB

  • Marie Vaňásková says:

    Dobrý den, mám velký zájem o dva párečky indických běžců. Chtěla bych se zeptat zda by bylo možné si je u vás zamluvit?, tedy pokud se vydaří odchov. Držím palce a děkuji za odpověď M.V.

  • Martina Bělonožníková says:

    Děkuji za odpověď,
    můžete mi napsat kde budou eventuelně k vyzvednutí?…., a jestli chcete poslat nějakou zálohu na závaznou objednávku.
    Předem děkuji
    M.B.

    • Radek Beneš says:

      Jsem od Berouna, zálohu určitě nechci, protože jistota, že se něco vylíhne nikdy není. Ozvěte se v půlce května. RB

  • Petra Hubáčková says:

    Dobrý den, měla bych také zájem závazně si u Vás objednat asi čtyři kachňata, pokud se vše vydaří tak, jak si přejete. Bylo by to možné? S pozdravem Petra Hubáčková

    • Radek Beneš says:

      Dobrý den, je to možné. Pokud se kachňata vylíhnou, máte je u mě. Chcet malá nebo odrostlejší? S pozdravem RB

      • Petra Hubáčková says:

        Děkuji, pokud by to šlo, raději bych odrostlejší. Asi tak tři kačky a kačera, ale uvidíte, co se Vám vylíhne.

  • Martina Bělonožníková says:

    Dobrý den,
    je možné si u vás zamlouvit závazně 2-3 kusy indického běžce?
    Děkuji za odpověď
    Martina Bělonožníková

    • Radek Beneš says:

      Dobrý den, ano je to možné. V sobotu 12.3.2011 jsem nasadil prvních osm vajec pod kvočnu, uvidíme, zda se podaří první letošní kachňata odchovat. Kachny běžců jinak snáší každý den vesele dál. Ty ale zasednou až později. S pozdravem RB

  • Radek Beneš says:

    Dobrý den, děkuji Vám za návštěvu webu a za zprávu. Kachňata, pokud se podaří odchovy, Vám rád přenechám. Zkuste se ozvat kocem dubna. S poděkováním Radek Beneš

  • Jakub Košnar says:

    Dobrý večer, velmi se mi líbí Vaše stránky o indických běžcích. Velmi vážně uvažuji o chovu těchto zvířat. Nebudete na jaře prodávat kachňátka nebo dospělé kachny? Předem děkuji za odpověď.

    S pozdravem

    Jakub Košnar

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *