Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Monika says:

    Dobrý deň,
    rada by som sa opýtala či chováte strieborných bežcov a či je možné si u Vás zarezervovať jeden párik na jar. Chceli by sme začať s chovom a strieborná farba by mala byť po genetickej stránke stála, ak sa nemýlim. Čiže potomkovia budú vždy strieborný.
    Dopredu Vám ďakujem za odpoveď
    Monika T.

    • J. says:

      Zdravím Vás, máme chovný kmeň strieborných 1:4 a aj bielych 1:2, sú to naozaj krásne kačky. Na jar budeme určite liahnúť, ak sa nič zlé nestane. Napíšte mail, pošlem môj kontakt. Sme z TN kraja.

  • bouda says:

    Dobrý den,
    kachny máme už asi 4 měsíce a bez problémů obě chodili do boudy. Dnes z neznámých důvodů tam nechtěli jít, v půl 10 večer jsme je museli nahánět po zahradě, nakonec se zadařilo a kachny jsou v boudě. Ještě mě napadlo, že odpoledne se vedle jejich boudy servala naše kočka s cizí kočkou, rachot to byl hrozný. Nemůže to být tím? Nemohlo je to vystresovat? Boudu jsem prohlédla, uvnitř nikdo nebyl. Je to zvláštní a hlavně doufám že je takhle nebudu muset ve tmě chytat každý večer. Nemáte s tím prosím zkušenost? Děkuji.

    • Zřejmě je něco vyrušilo, vylekalo, nebo je to také tím, že se oteplilo a chtějí jednoduše zůstat venku. RB

      • bouda says:

        Děkuji moc za odpověď. Venku je nechat nemůžu, chodí tu škodná. Druhý den už šli do kachníku v pohodě, tak jen byli vylekané.

    • Marek z Pardubic says:

      Zdravím.
      Mám dvě kachny a mají zálibu v tom, že honí místní kočky. Je to docela „prča“. 🙂

  • Mária says:

    Dobrý deň,
    rada by som sa spýtala, či mám dávať kačkám vodu na kúpanie aj v zime.

  • Choroby kachen says:

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, máme tři křížence indických běžců a pekingské kachny, je jim cca 2,5 měsíce. Jsou čilé, dobře žerou, pijou, dvě se koupou v bazénku celkem dlouho, ale jedna spíše chodí jen kolem, bere z bazénku vodu a když se namočí, zůstává mokrá. Co se s tím dá dělat? Děkuji za odpověď.

  • hobliny says:

    Mám dotaz ohledně podestýlky. Mám zatím seno,
    Pak mám v garáži 2 pytle slámy. Četla jsem,že používáte hobliny. Mají lepší savost? Odebíráte je z pily,nebo v balíkovém provedení. Našla jsem nějaké firmy co je prodávají v balících. Na zimu asi budou lepší kvůli vlhkosti,ne? Lucka

    • Je na v8s, k čemu máte přístup, tím stelte. Jen seno určitě ne, protože to dělá takové velké slepence a nesaje, nebo jen málo. Sláma je lepší, mně se osvědčil hobliny z truhlárny. Hlavně ani v zimě nedávat do kachníku vodu! Jinak budou mít v kachníku opravdu vysokou vlhkost a pak je už jedno, čím stelete. RB

  • WOLFOVA ROMANA says:

    Muj dotaz smeroval v Vam, pane Benesi. Zajima me odpoved odbornika. Dekuji za odpoved Wolfová

  • ochočený kačer says:

    Máme kačera a kačenku. Kačer žere z ruky a je velmi společenský. Pořád za námi běhá, oždibuje nohy ruce, ale nevíme jak mu dát najevo naší přízeň. Psa a kočku člověk pohladí, podrbe za uchem, ale kačera? Hlazení nemá rád. Jak na to? L.

    • Ing. Radek Beneš says:

      Indičtí běžci nejsou mazlíci na hlazení, není to kočka ani pes, kteří tělesný kontakt vyžadují. Ani v hejnu běžci neleží tak, aby se dotýkali, to jsou spíše výjimky nebo náhody. Nenaučíte je to, alespon myslím. Vrcholem v domácím chovu je právě žrádlo z ruky, pár případů jsem viděl, že jim běžec seděl na klíně, ale to byli běžci, kteří byli odchovaní uměle a zcela závislí na člověku. RB

      • Marek z Pardubic says:

        To je fakt. Kačeny ke mě vždycky přiběhnou a mají radost, že mě vidí, ale pohladit se nenechají. Sedím proti nim, oni jsou radostné, ale nějak vzájemně nevíme co s tím. Tak se za chvíli zas rozejdeme. 🙂

  • WOLFOVÁ ROMANA says:

    Dobrý de. Začátkem července jsem si koupila tři běžce. Byli eytrémě plaší. Prodávající k nim neměl žádný vztah, a tak nebyli na kontakt s lidmi zvyklí. Pomaličku se začínali adaptovat, když mi je někdo minulý týden vnoci všechny ukradl. Chci se zeptat, zda má smysl kupovat ještě teď v půlce října běžce nové, nebo to nechat na jaro. Chtěla bych vzít běžce od Vás, protože chci, aby měli vztah s člověkem. Co vím o Vás , skýtá mi naději. Děkuji Wolfová

    • koupě nových běžců says:

      Kamarád si vloni koupil běžce na podzim a krásně si na něj přes zimu zvykli. My si je pořídili na jaře a trvalo to do září než si zvykli. Kačer za mnou pořád běhá a oždibuje mě zobákem :-).
      Jestli se vám hodně stýská, šla bych do toho. Co jsem koukala po webu tak je běžců velký výběr. Když jsem sháněla na jaře, bylo to mnohem horší. Lucka

    • Ing. Radek Beneš says:

      Indičtí běžci jsou obecně plašší zvířata, ale při troše trpělivosti se naučí žrát z ruky. U mě jsou sice zvyklí na každodenní péči a kontakt, ale nehladím je, nežerou z ruky. To byste je musela získat od někoho,kdo je má takto naučené, ale asi by stejně v novém prostředí byli bázliví. Kdy je pořídit, je na vás, ted nebo na jaře, to je jedno:). RB

      • WOLFOVÁ ROMANA says:

        Dobrý den pane Beneši. Děkuji za odpověď. Nemám potřebu kachny muchlat, o to stojí moje kočky, jen jsem chtěla, a možná jsem se nechala zmást některými přispěvky na netu, aby se nedávali na sběsilý úprk, když nesu krmení, a aby se nechali alespoň odchytit a ošetřit. Popravdě, jsem hodně na vážkách, zda vůbec budu řídit další. Pokud je někdo v naší vesnici, kdo se morálně nezastaví před krádeží, asi by ty další potkal stejný osud. Hezký den Wolfová

        • Marek z Pardubic says:

          Zdravím.
          Mám takovou radu. Zkuste je nezavírat, pokud nemáte ddůvodné podezření, že by je něco mohlo sežrat. Chytit nenápadně volnou kachnu se fakt nedá. 🙂

  • Lucy135 says:

    Dobrý den. Chceme se pořídit indické běžce na produkci vajec. Máme zahradu přes 2 tisíce metrů, plnou ovocných stromů a keřů. Na jedné polovině máme dva koně a poníka. Chceme hlavně aby se u nás měli zvířata dobře. Proto se chci zeptat kolik kačerů potřebujeme k 6ti kachnám, jestli jim neublíží 4 měsíční koťata a jak dlouho žijí a snáší. (Nechali bychom je za dobrou práci dožít)

    • Ing. Radek Beneš says:

      Jak doporučuji níže, pokud chcete běžce pro zabavu, vidím, že je budete mít rádi, pak bych volil kačera a kachnu. Na nich si vyzkoušíte, jaké to je starat se o ně, jaké to je, když vyvedou mladé a podobně. Pokud si vezmete hned hejno, jsou to komplikace hned zjara. Na šest kachen by byli dobří dva kačeři, ale ti se vám budou prát, pojímat se dva na jedné kachně, kachny budou zbytečně trpět a pokud neoddělíte kmeny od sebe, pak budete mít pořád co dělat, abyste je rozehnali. A pokud si vezmete kačera a dvě kachny, pak je problém zase u kachen, ty si kradou vejce, překulují si je, sedí obě v jednom hnízdě a pak, pokud nevíte, jak na to, vysedí z dvaceti vajec třeba jen jedno kachně a ještě slezou z vajec. RB

  • příprava na zimu says:

    Dobrý den,
    Chtěla bych se zeptat, zda se kačenkám na zimu v kachníku nejak pritápí. Máme udělaný kachník z větší zateplené psí boudy, tak mě zajimá zda to bude stačit. Přes den tam kačky nechodí, když bude mráz, půjdou se tam schovat? Díky za odpověď Lucka

    • Indičtí běžci jsou chytří a zalezou si, až jim bude zima. Zateplená bouda je ideální, každopádně tam musí mít sucho, pak tam budou rády nocovat. RB

      • příprava na zimu says:

        Naše kačky také nocují v zateplené psí boudě, na vchod jim dávám mříž proti škodné, to v zimě asi stačit nebude??? Je potřeba nějaká dvířka, aby uvnitř bylo teplo? Děkuji.

        • Ing. Radek Beneš says:

          Dvířka spíš proti té škodné, plná, aby tam bylo příjemně, ale nezapomeňte na odvětrání! Kachna vylučuje obrovské množství vody a v kachníku by bylo sice teplo, ale vlhko, což škodí všem zvířatům a vzniká tak prostředí pro rozmnožování choroboplodných mikroorganismů. Běžci by tak velice trpěli! Vždy je lepší zima a sucho než teplo a vlhko! To platí u všech zvířat! RB

  • vece v lihni says:

    Dobrý den,
    chtela bych se zeptat mam poslední 3 dny vejce v lihni před pravdepodobným vylíhnutim mam vejce porad jak dosud kropit vodou? Nebo se uz vubec nesmi ted otevirat lihen. prosim odp. Dekuji J. R.

  • vejce says:

    Dobrý den pane Beneš – mám dotaz ohledně vajíček – mám od vás 3 páry od dubna a už nám měsíc snášejí vajíčka – každý den každá má vejce – otazka ale je tato – jedno vajíčko je vždy bílé a dvě jsou do zelena – čím to je – a zda se dají jíst – děkuji za odpověd – Zástěra

    zahrada je komplet bez slimáků – jsou to miláčkové – stačí zapískat a běží ke mě jako pejsek – granulky jim dávám 3x denně a pokud jim nepřinesu včas krmení přijdou ze zahrady k domu a hlasitě si o ně řeknou

    • To je krása, ranější hnízda už v tuto dobu snášejí a navíc k tomu napomáhá letošní extrémně teplé počasí. Různé rázy snášejí lehce různě zabarvená vajíčka od smetanově bílé po nazelenalou. Jíst je samozřejmě můžete viz XY příspěvků níže. Je to kachna chovaná například v Anglii právě pro konzumaci vajec. Kachny samozřejmě musí být chovány v čistotě, vejce denně sbírána, pak je můžete po tepelné úpravě – do pečení, vaření bez problémů použít. RB

  • Indicky bezec TAKY kulha says:

    Dobrý den, tak kachně napuchl prostřední prst, už ale nekulhá zavřená a přikrmovaná granulema a pšenicí vydržela 3dny už je mrtvá, jestli to bylo tím, že nebyla zvyklá na granule a pšenici těžko říct

    • Mohla také dostat stafylokokovou infekci, pokud byla rána otevřená nebo cokoli jiného. Je těžké na dálku radit, když ta zvířata nevidíte, ani fotky zranění, nohy a podobně. Nicméně stává se to a často ani nevíme příčinu, chov zvířat tahle rizika nese a je pravda, že kachny a drůbež obecně nejsou nijak ceněná hospodářská zvířata, proto se většinou nijak neléčí. Také je málokdo léčit umí. RB

  • párenie says:

    Dobry den, pan Benes.
    Na nete som sa docitala, ze ked kacer nakryje kacku, oplodnenie jeho spermiami trva cca 6 dni. Je to pravda? Pytam sa to kvoli tomu, ze ked bude chciet zmenit kacera, ako dlho mam este ratat s tym, ze vajicka mozu byt oplodnene tym predchadzajucim. Dakujem vopred za odpoved. Katarina

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *