Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • krmná směs says:

    Prosím o radu,kde kupujete směs KCH ? Zatím se nám daří sehnat pouze VKCH. Budeme rádi i za kontakt na netu. A ještě od jakého stáří kroužkujete kachňata? Děkujeme

    • U nás je s označením směsí pro kachny problém, někteří výrobci označují směs pro chovné kachny jako VKCH, ale správně je to KCH. VKCH je výkrm kachen 1 a 2, které se liší obsahem N-látek. Proto krmím směs KCH pro kachny ve snášce a pokud nemám nebo mimo snášku dávám VKCH 2. Jinak na netu zadejte „směs pro kachny chovné“ a pár tipů vám vyjede a vyberete, co je pro vás nejblíž.

  • Ladka Soukupová says:

    Dobrý den, měla bych zájem o indiany tak jim doma říkájí děti, pár sedlatých nebo jinou barvu než pstruhové máme je 3měsíce a už jsou to naši miláčkové jenže máme velkou zahradu asi 2 hektary s rybníčkem a potůčkem tak jich máme málo jen 3ks, prosím o odpověd jestli máte mladé nebo starší na prodej děkuji Ladka

  • indický běžec + jejich sezení. says:

    lidi by si měli uvědomit, že slimáky sbírají všechny kachny a nechat sedět plemeno které bylo šlechtěno po 100letí na snášku a ne na sezení, je riskantní.některé kachny sednou ale je to risk. to bych už radši bral kampbelky, snesou více vajec.

    • Nechápu, v čem by to měl být risk? Sedět na vejcích je snad přirozený pud každého ptáka, vážený pane nebo paní…Navíc jsou běžci i výborní rodiče. Mám osm kmenů a sedí mi všechny kachny a když se jim vytvoří podmínky, tak naprosto spolehlivě! To je moje zkušenost. Ano, všechny kachny více či méně požírají slimáky, to není tajemství, neobjevil jste nic nového. Ale zdaleka ne všechny jsou tak temperamentní, chodivé, živé a proslídí celou zahradu jako indický běžec. Rozhodně také nemají přizpůsobenou fyziognomii k chůzi a sběru plžů jako běžci a proto není jejich chov jako predátorů plžů tak efektivní.

  • Fischer says:

    Dobry den mel bych zajem o par sedlatych indickych bezu mam cerne stribrne pstruhove a libi se mi strasne i variace sedlatych je mozne se svama domluvit na paru s dovozem do Brna dekuji

  • Zuzana says:

    Dobrý den, nikde nemůžeme najít jak jsou indičtí bežci vysocí. Respektive jaká minimální výška je nutná pro kachník? Protože „přiměřená výška“ nám, bohužel, nic neříká :o)
    Předem děkuji za odpověď.

  • Násadová vejce says:

    Dobrý den,
    chci se zeptat jestli prodáváte násadová vejce. Mám Indické běžce hráškové, divoké, černé…. a moc bych stála o srnčí strakaté. Také by mne zajímalo jestli jsou běžci,které prodáváte kromě kroužkování také ohodnoceni na výstavě.
    Předem díky za odpověď.

    • Násadová vejce neprodávám, protože žádná nemám. Všechny kachny mi na nich sedí, takže bohužel. Běžce na výstavu nedávám, protože tam velmi trpí, jsou to divočejší zvířata a tam jsou ve velikém stresu, proto jsem od toho upustil. Navíc jsem velmi zklamán svazem chovatelů, který z mého pohledu podporuje velmi omezeně mladé chovatele a chovatelství vůbec,ale to není na diskuzi v tomto fóru.

      • Násadová vejce says:

        Děkuji za odpověď.
        I když jsem četla, že máte všechny sedlaté běžce zamluvené, pokud by byl v budoucnu volný pár, byla bych Vám vděčná za zprávu.
        Měla jsem o ně zájem už loni, ale také pozdě.
        Pěkný den, Ilona Stěhulová

  • Chov-dožití. says:

    Dobrý den,
    Rád bych zeptal, do kolika Ti se dožijou,,Kachny,, měl bych zájem o páreček,,Jinak jsem přímo z Pardubic.
    Děkuji moc.
    S pozdravem : Petr Tunka-Pardubice

  • Běžci ve Zlínském kraji says:

    Hezký den, přeji. Prosím, nevíte, zda někdo chová běžce ve Zlínském kraji? Měl bych zájem o 1+2.

  • Věra Polanská says:

    Dobrý den,určitě bych měla zájem. Bydlím u Netolic. Až by byli kachńata k odběru tak stačí poslat vzkaz na email a já bych Vám pak zavolala a domluvili by jsme se. Pro začátek bych chtěla asi 2 páry.Nebo jesli stačí jeden kačer a 3 kachničky. Děkuji.

    • kachňata says:

      Dobrý den,bohužel se nepovedl poměr kačerů a kachen tak mám na prodej dvě kachny a osum kačerů.

  • Věra Polanská says:

    Dobrý den. Chtěla bych také začít s chovem Indických běžců. Nevíte o někom z jižních čech,kdo by je choval a prodával? Děkuji.

    • kachňata says:

      Dobrý den, bydlím 25 km od Českých Budějovic a IB chovám. Včera se nám vylíhla kachňata tak určitě budou nějaká na prodej až rozeznáme co je kachna a co kačer.Pokud budete mít zájem tak se ozvěte.

      • Poptávka says:

        Dobrý den, měla bych zájem o IB, máte ještě 1 kačer a 2 kachničky. Jaké barvy? Děkuji . Jsem ze Znojma, popřípadě jestli nevíte tady poblíž u nás kdo chová? Nebo možno i oplodněná vajíčka. S pozdravem Eva Miavcová

      • Soviarová says:

        Dobrý den,

        hledám pána, který měl chov IB, krocanů a slepic někde u Lipna a jezdíval i do Č.B. kde jsme od něho dle domluvy několikrát kupovali násadová vajíčka slepiček u Budvaru (předání) ale kontakt jsme ztratili. můžeteb odepsat zda jste to Vy a nebo kontakt na chovatele Arakainek . tel můj – 721 247 088 nebo 721 131 577 Soviarová Úsilné

  • Kachna nebo kačer says:

    Dobrý den, chtěla jsem zeptat jak se pozná kachna nebo kačer. Máme dva běžce,chtěli jsme párek,ale chovatel nám nebyl schopen říci jakého jsou pohlaví.Jeden je větší a uzačal přepeřovat a barva peří se zdá být hnědá s černými skvrnkami a černý zobák,ten druhý zatím nic,je menší. Dá se to podle těchto kritérii nějak rozlišit. Děkuji za odpověď a za velice hezké stránky

    • Kachna nebo kačer says:

      Kačer mívá už od mládí nazelenalý zobák, ale ne u všech barevných rázů. Spolehlivě se dá poznat pohlaví až zhruba v šesti až osmi týdnech stáří podle hlasových projevů – kachna káchá jako kachna, kačer jen tak potichu kváká. V dospělosti má kačer typický kačírek. Radek Beneš

  • Kachny says:

    Dobrý den, loni jsem si od Vás koupila 2 kačery, letos bych chtěla 2 kachny, kdy by byly k dostání? Děkuji

  • milan fabian says:

    prosim nechova nekdo bezce v karlovarskem kraji

    • ja says:

      chovam ale prodej zatim ne nebot mi este nesedla ale uz tam v noci vysedava.ozvete se mi tak za mesic budu vedet vice, jinak v plzni je nabidek myslim dosti, skuste si najit skupinu indicky bezec na facebooku a pozeptat se tam.jinak ja jsem od becova na teplou…zdravim

  • indický běžec + jejich sezení. says:

    zajímal by mě názor na sezení indických běžců na vejcích. někteří chovatelé uvádějí že jim kachny zasedly a vyvedly kachňata.jiní, že jim z vajec třeba po 14 dnech utekla.já bych to ale neriskoval, že příjdu o násadu.osobně si myslím, že to je důsledek prodeje mixu od právě těch kšeftařů, co se nestyděli nekroužkovaná 8 týdnní kachňata prodávat problematiky neznalým neoruralistům za 300 kč !

    • záleží na pod mínkách, jaké indickým běžcům poskytnete. Pokud mají klid, místo pro sezení,dostatečně velký výběh, zacházíte s nimi klidně, mladé vyvedou. Nemám s tím nejmenší problém. Mám tu takové kachny, které se chovají dokonce jako husy, když jdu na kontrolu kachňat, jsou schopny mi vlétnout až na záda a pořádně mě vyprovodit.

Napsat komentář: Indický běžec Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *