Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • mám vyhodit zbylá vejce? says:

    Pěkný den, ještě bych se ráda zeptala; před třemi dny se nám vylíhla tři kachňátka, už od včerejška kachna přestala na zbylých vejcích sedět a pobíhá i s kachňaty po kachníku. Dnes se vylíhlo ještě jedno kachňátko, ale kachna o něj zájem nejevila, občas po něm i přeběhla, tak jsem jí ho vzala a dala domů do krabice do tepla, že se třeba chytne. Co ale se zbylými vejci? Mám je ještě nechat kachně v hnízdě, když už na nich nesedí? Dnes je to 37. den od zasednutí.
    Předem moc děkuji za odpověď.
    S pozdravem

    Hana Tomeš Filipi

  • jak poznám že si sedne says:

    Dobrý den ,chci se zeptat jak poznám že si kačka chce sednou na vejce.Kačer posledních pár dní na nás syčí což nedělal.Mám nechat kačený zavřené abych ji donutila ji sednout..Děkuji Kateřina

    • Sama si určí, kdy sedne, má-li k tomu podmínky – klid, suchý kachník, slámu, kout na hnízdo…a pak pustí „prach“. Až nebude vycházet, tak sedí:). Tím, že ji zavřete, tomu rozhodně nepomůžete, naopak, bude se tam bát chodit. RB

  • sezení says:

    Dobré dopoledne,
    Sedím mi dvě kačenky na vejcích. Jedné z nich se včera narodili dvě kačátka a pod sebou má ještě několik vajec o které jevila zájem.
    Dnes ráno se kačky na vejcích prohodili, mám to vůbec řešit, popř. jak?

    • Opět stejný problém – pořídili jste si dvě kachny, které si sedly vedle sebe a to je vždycky problém. Popisoval jsem to tady už tisíckrát:).Ted už je to na přírodě, ale u dvou kachen je vždycky méně kachňat, než kdybyste měli jeden chovný pár. RB

  • JAK DLOUHO V LÍHNI says:

    DOBRÝ VEČER, JSEM ZAČÁTEČNICE S CHOVEM MÁM V LÍHNI 29. DEN, KAČATA TAM JSOU ŽIJOU-ZKOUŠELA JSEM VAJÍČKA NA VODU,ALE MÁM STRACH JE VYSILOVAT. BYLO MÁLO TEPLO V LÍHNI? JE TO NORMÁLNÍ DO 30 DNŮ,NEBO JSEM UDĚLALA NĚKDE DALŠÍ CHYBU?

  • Vajíčka says:

    Dobrý den.Zasedla mě kačka a vše probíhalo v pohodě a zhruba po 14 dnech sezení přestává mít zájem.Můžu dát raději vejce do víhně abych je zachránila.Prosvěcovala jsem a jsou v pořádku.Děkuji a přeji pohodoví víkend.M.

    • Pokud seděla, pochybuji, že by neměla o pokračování zájem. Pokud jí vidíte venku, je to přirozené, kachna se jde napít, vykoupat a pak se vrátí na hnízdo. Z hlediska správného vývoje zárodků je velice důležité, aby kachna vejce opustila a vykoupala se – tím se vejce schladí a v konečné fázi vývoje vodou změkčuje skořápku, aby se kachňata mohla dostat ven ze skořápky. RB

  • Kdy mohou kachňata ven says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak stará kachňata mohu dát (samozřejmě i s mámou kachnou) do venkovní voliéry jen s přístřeškem i přes noc? Dnes se nám vylíhlo první, tak jsem ho nechala i s kachnou zavřené v kachníku, aby se neurousalo, ale v nejbližší době bych kachník potřebovala vyklidit a kačenky přesunout, jen nevím, jestli už mohou být takhle malé nastálo venku. Předem moc děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Hana Tomeš Filipi

  • pohlaví? says:

    Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně určení pohlaví u běžce divokého zbarvení.Stáří 7 týdnů a všechny tři jsou uplně stejný,můžu zaslat i foto.Moc děkuji za rady:) S pozdravem Míša.

    • Kdy mohou kachňata ven says:

      Pěkný den, poznáte to podle zvukových projevů. Kačenky jsou uřvanější a klasicky po kachním kvákají, kačeři dělají takové tišší tlumené zvuky. Pokud zalistujete diskuzí, je tu o tom už určitě psáno.
      S pozdravem Hanka

  • Kačata says:

    Dobrý den pořídili jsme si tři kačátka čtyř denní a za týden jsme k nim přidali ještě tři jednodenní teď je starším už šest týdnů a mladším pět začíná jim už růst peří jsou kouzelný krmíme je granulkama pro kachny starší třech týdnů,vajíčkem na tvrdo po tom jdou jako pirani podle zobáků to vypadá že budou tři páry jelikož tři kačenky ho mají tmavý a tři světlý ale moje otázka je jak velký kachník postavit jaké zařízení uvnitř a v jakém stáří je mohu dát ven do výběhu zatím jsou ve veliké bedně doma v kuchyni občas pod topnou žárovkou.Děkuji za odpověď.Petr Fechtner

    • Žárovka je v tomto věku naprosto zbytečná, kachňata jsou pak přechoulostivělá a zbytečně jim topíte. Kachník tak velký, aby se vám dobře čistil, běžcům v něm bylo dobře. Prostě to odhadnete, nic složitého to není, podívejte se na jiné záložky mých stránek, tam kachníky najdete. RB

  • doba sezení na vajíčkách says:

    Dobrý den, máme dvě loňské kachny a jednoho kačera. Letos kačer pojímal obě kachny, obě udělaly hnízdo a zasedly. Ale první(osm vajíčk) už poctivě sedí 40 dní a stále nic. Druhá(deset vajíček) sedí 14 dní, ale dvě vajíčka z hnízda vynesla. Myslíte, že se vůbec kachňátka vylíhnou? Zaráží nás, že po 40 dnech se stále nic neděje.
    Děkuji.
    S pozdravem Anetta R.

    • To je to, co doporučuji úplně každému – začátečník si má pořídit JEN JEDEN PÁR! Pak se nestane to, co popisujete. Vejce jsou neoplozená nebo spíš zastydlá, protože si je kachny kradly, překulovaly, po 40 dnech z nich opravdu nic nebude. Pochybuji, že i z těch druhých. Pořizujte si jeden pár, vyzkoušejte si to, pak se pouštějte do dalšího chovu, až si to osaháte. Sám chovám indické běžce jen po párech a pak je úspěch zaručený. RB

      • doba sezení na vajíčkách says:

        Dobrý den, děkuji za radu… kačátka se vylíhla. Je jich sedm. vylíhla se po 44 dnech. Jinak nepopsala jsem to asi dostatečně, každá kachna sedí / seděla jinde. První jsou již vylíhnutá, druhá ještě sedí. 🙂 jsou nádherné!

  • líhnutí says:

    Dobrý den, kachnička sedí 29 den na hnízdě s vejci, chodí se max 2x za den vykoupat, jinak sedí celý den, syčí na nás když vejdeme do kachníku. Poznáme, že se už kachňata vylíhla ? (pokud se nejaká vůbec vylíhnou), sleze z nich kachnička aby mohla z hnízda ven? Zatím když se jde koupat, hnízdo pečlivě zakryje senem, nic nevidíme….Děkuji.

  • ožírání says:

    Dobrý den,čtu a nevím,co vlastně na zahradě rozmazluji,naši roční miláčci se po měsíci tak ochočili,chodí za mnou jak pejsci,žerou od nás půl metru,ale co je katastrofa,už nemáme žádné květy na ničem,dokonce i lilie to odnesly,o všem pošlapaném ani nepíši a to máme vyvýšené záhony,budujeme plůtky a různé zábrany,doufám,že něco zachráním.Takže moje zkušenost-sežerou a ozobou všechno,pozor!!!Ale i tak bychom je nedali.

    • Katarína says:

      zdravim, neviem iste, ale mam pocit, ze nechovate cistokrvne bezce. My mame niekolko kusov a takmer nic rastlinneho povodu nezeru. Zrno a slimakov. Urcite nerobia ziadnu skodu na zahrade.

  • mláďata a odečervení says:

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat jak je to s odčervováním kachniček. Děkuji za odpověď

    • POkud chováte běžce poprvé na čisté a domácími zvířaty „nezamořené“ zahradě, není odčervování nutné. Je to pro kachny zbytečná zátěž. Pokud chováte běžce s ostatní domácí havětí, doporučuji odčervit alespoň jednou za rok. Používám Helmigal podle dávkování výrobce. RB

  • mláďatá says:

    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať, kedy budete mať bežcov na predaj, mala by som záujem o pár, nechcem chovať mladé, mali by sme ich len kvôli slimákom, ale neviem, či je vhodnejšie mať 2 kačice alebo 2 káčerov. Bude im stačiť plocha 500-600 m2? Máme terasovú záhradu, schodíky cca 15 cm, dokážu to prekonať? A ako to je so zvykaním, keď si napr. ľudia bežcov požičiavajú kvôli slimákom. Ak si musia zvykať dlhšie na nové prostredie, je to pre ne vôbec vhodné, nestresujú sa? Bolo by možné potom sa dohodnúť na dodávku do Brna? Ďakujem za odpoveď, Henrieta

    • Záznam na běžce pouze emailem. RB

    • Katarína says:

      My sme minuly rok kupili troch polrocnych kacerov, tiez len kvoli slizniakom. Zili si v harmonii v chlapcenskej trojici a krasne zberali po zahrade. Ale tento rok, ked su uz dospeli im chybaju partnerky. Skacu jeden po druhom. Tiez mame svahovity pozemok a nasi kaceri davali jednoznacne prednost rovine pred kopcom, hoci prave na schodikoch bolo tych sliziakov najviac. To je moja skusenost.

      • mláďatá says:

        Dakujem za skusenost, takze mi vychadza, ze asi si zaobstaram regulerny par kacer + kacica, aby im bolo dobre 🙂 aj ked nechcem mlade, ale ktovie? Hlavne cistokrvnych aby som nedopadla so zahradou ako pani co pise vyssie, to by som bola nerada, nakolko budeme mat velmi vela kvetov a medzi nimi aj zeleninu a vyvysene zahony.

  • prosim says:

    O radu kachne sipe, docetla sem se ze je lepší ho utratit a proč?

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *