Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Zuza says:

    Dobrý den,včera mi zasedla kachna na vejce a nevím za jak dlouho se vylíhnou mláďátka?Pak mám ještě jeden dotaz musí být kachna zavřená nebo ji mám nechat volnost jako dosud?Když sem ráno pouštěla kačeny vyběhla i ta co seděla.Je to normální?Slepice když sedne tak sedí.Tady nevím.Děkuji za info.

    • Radek Beneš says:

      Doba sezení je 28 dní, vše viz níže. Musíte jí nechat volný pohyb, aby mohla z vajec slézt, nažrat se, vejce se ochladila, atd…I slepice se jde nažrat, jinak by pošla…to samé u kachen a navíc se vejce vodní drůbeže musí ochlazovat a máčet vodou prostřednictvím kachny. RB

      • Radek Beneš says:

        Skořápka vajec vlivem máčení a zahřívání kachnou v poslední fázi inkubace změkne a kachňata se tak snadněji proklubávají na svět. RB

  • Alena says:

    Prosím o odpověď, je možné kachny umístit na pozemku, který končí potokem? Budou se vracet, nebo odplovou? Na potoce není možné udělat zábranu je dost široký a na druhém břehu je pila s katrem.

    • Radek Beneš says:

      Pokud jim doma připravíte ideální podmínky, kachník, dostatek kvalitního krmení, klid a vlídné zacházení, pak se vracet budou podobně jako slepice. Musíte je ale ze začátku na to místo naučit a nějaký týden chovat na omezeném prostoru právě tam, kam se mají vracet, aby běžci věděli, že tam bydlí, mají zázemí a domov. RB

  • Honza26 says:

    Nabízíme veškerý sortiment oplocení http://www.e-pletivo.cz/obchod/ i svařované chovatelské sítě! Kalkulátor materiálu, doprava zdarma. Rádi Vám poradíme, kontaktujte nás 🙂

  • Lenka says:

    Dobrý den, prosím, mám prvním rokem pár indických běžců, kačer ale najednou přestal kdákat a jen tak sípe a vydává tiché zvuky – už to trvá minimálně 14 dní. Jinak vcelku běhá a vypadá dobře. Ikdyž od té doby, co kačena začala snášet vajíčka, se oba podstatně více povalují. Nevím, zda mohu kačerovi nějak pomoci já, nebo mám zavolat veterináře. Velice děkuji.

  • Radka says:

    A jěště prosím,mám 4 kačky a dva kačery,píšete ,že v době páření oddělit.Jako jak na noc tak i na den?Děkuji

  • Radka says:

    Dobrý den,mám 4 běžce,podle hlasu bych řekla ,že jsou to kačeři,podle ocásků bych řekla,že jsou to kačky,a podle snesených vajec mám kačky,každý den jsou 4 vajíčka.Tak jak poznám ,co mám,určí se to nejspíš dle vajíček,ne?Děkuji

    • Radek Beneš says:

      Vaše dotazy se neustále opakují, vše viz níže. RB

    • Marek z Pardubic says:

      Dobrý den. Mám dvě kačeny a každá snáší trochu jinak zabarvená vejce. Podle toho se to možná může poznat. Možná by se dalo dojít k tomu, která má kterou barvu, ale já to tak nestuduji.

  • Jitka Valtová says:

    Dobrý den, máme kachnu a kačera rok staré.Kačenka začala snášet vejce. Máme jí je nechat v hnízdě, nebo odebírat?Kačer je zly,běhá za mnou a útočí. Jak ho zkrotit?To útočení začalo před snůškou vajec.Děkuji za odpověď.

  • Lada says:

    Dobrý den,
    máme dvě roční kačenky a jednoho kačera. Letos bychom chtěli hlavně kvůli dětem nechat kačenky sedět, aby se vylíhla kačátka. Je možné nechat dvě kačeny v jednom kachníku, kdyby třeba zasedla jenom jedna? Moc děkuji za odpověď.

  • Pavlína says:

    Dobrý den, prosím o radu. Potřebovala bych přestěhovat svoje kachny (2 kačeny a kačer 1 rok staré) i s kachníkem na jiný veliký pozemek. Jak to prosím zařídit, aby si zvykly na nové prostředí? Mám je nechat nějaký čas zavřené v kachníku? Nebo jim udělat na pár dní jen malý výběh? Nebo je prostě mohu vypustit a ony se na noc vrátí do kachníku?
    Děkuji moc za odpověď

  • Vlaďka says:

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat-od minulého roku máme dvě kačenky IB kdy by měly začít snášet vajíčka? kačenkám bude v květnu rok děkuji za odpověď.

    • Radek Beneš says:

      Indičtí běžci snášejí většinou v druhém roce života, je to ale individuální a záleží na krmení. Už by Vám, pokud máte skutečně kachny, určitě snášet měly. RB

      • Vlaďka says:

        Dobrý den,kačenky krmíme pšenicí a granulemi KCH2, občas jim do vody namočíme tvrdý chléb.Mají volný pohyb po celé zahradě (cca 800m2).Kačenky to jsou obě se velice hlasitě projevují je to dostačující aby začaly snášet?Ještě bych se chtěla zeptat-v ulici jsme tři rodiny které mají IB a jenom naše se neustále velmi hlasitě projevují(gágají).Nevím jestli je to běžné nebo jim něco neschází moc děkuji za odpověď.

  • Radek Beneš says:

    Až kachna uzná za vhodné, nebo ke konci snášky, zasedne. Můžete jí nechat maximálně 13 vajec, těch posledních, ostatní musí pryč, všechny samozřejmě neosedne a neměla byste z toho nic. Zasednou podle toho, jak se budou u Vás cítit, bezpečí, klid, prostor pro sezení, sláma na hnízdě, většinou to u mě bývá cca kolem konce dubna. Kačer by vám neměl utéct, pokud bude kachna sedět, tak to už vůbec ne, to hlídá vždy opodál a vrací se k ní. Spíš pozor na predátory a sousedy:). RB

  • Michal says:

    Dobrý den, loni jsem si pořídil pár IB. 22.7.2015 se vylíhlo devět káčat, čtyři kačeny a pět kačerů. Kačeny jsem prodal, ale o kačery není zájem a tak asi nezbyde než, že půjdou na pekáč. Bohužel, starého kačera jsem si nepoznačil (měl by být letos čtyřletý). Existuje nějaká metoda jak poznat toho čtyřletého kačera od těch mladých(je možné, že je to ten kterého nejvíc bijí?)? Předem děkuji za odpověď.

    • Radek Beneš says:

      Pokud je nevidím, neznám, nepoznám a jako nezkušený chovatel to asi také nepoznáte. pro příště doporučuji označit značícími kroužky, které jsou běžně k dostání. Starší zvíře bude mít krásný kačírek – pírko na ocase, hrubší zobák se starou kůží, drsnější běháky, měl by se ted držet se svoji kachnou – partnerkou. RB

  • Kolorosová Anna says:

    Dobrý den, prosím, je možné, že nám letos ještě kachny nezačali snášet? Máme dvě kachny a kačera, loni perfektní. Děkuji. Kolorosová.

    • Radek Beneš says:

      To se mi zdá nepravděpodobné. spíš Vám nějak zanášejí nebo vám něco krade vejce RB

      • Marek z Pardubic says:

        Dobrý den. Nám se ztráta vajec děje takto: Snesené vejce na zahradě upoutá ptáky. Ti ho ve vhodné chvíli naklovnou a když pak kačena vidí, že je k ničemu, sama ho bezezbytku sežere.

  • Monika says:

    Dobry den.som velmi potesena ze som nasla vasu stranku a klobuk dolu pred vasou trpezlivostou.mam uz rok IB kacku a kacere,velmi sa im tesim a s kacerom sme nerozlucna dbojka. Prosim vas,mam 2 otazky.kacka zacne sediet uz aj v tomto mesiaci alebo az na jar? Uz mame 21vajec. A chcem sa opytat,utiekol by mi kacer na tecucom potoku alebo by sa vratil? Chcela by som im dopriat tu radost z potoka ale velmi sa bojim aby som o ne neprisla.velmi pekne vam dakujem za odpoved.krasny den

    • Radek Beneš says:

      Až kachna uzná za vhodné, nebo ke konci snášky, zasedne. Můžete jí nechat maximálně 13 vajec, těch posledních, ostatní musí pryč, všechny samozřejmě neosedne a neměla byste z toho nic. Zasednou podle toho, jak se budou u Vás cítit, bezpečí, klid, prostor pro sezení, sláma na hnízdě, většinou to u mě bývá cca kolem konce dubna. Kačer by vám neměl utéct, pokud bude kachna sedět, tak to už vůbec ne, to hlídá vždy opodál a vrací se k ní. Spíš pozor na predátory a sousedy:). RB

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *