Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Snuska po sezeni says:

    Vazeny pane Benesi,
    preji prijemny den a rad bych se zeptal, po jak dlouhe dobe zacnou kaceny bezce opet nest vajicka, kdyz se predchazejicicsezeni nepovedlo a prisli jsme o vsechna zasednuta vajicka? Dekuji za Vasi odpoved. LG

    • To je individuální,záleží na podmínkách, krmení, kačerovi, kachně… někdy mi začínají kachny snášet ještě když vodí mladé, jindy třeba za 14 dní po oddělení kachňat. Pokud dáváte dobrou směs pro kachny ve snášce, je to velmi brzy.RB

      • Snuska po sezeni says:

        Vazeny pane Benesi,
        dekuji velice za Vasi odpoved. Krmime standardne smesi KACH3 a vsim co si nase „stadecko“ sezobne na zahradce. Pro zpestreni jim davame taktez psenici, kukuricny nebo psenicny srot. Obcas nejake suche pecivo, ktere nam doma zustane, ale to tem nasim holkam moc nejede… 😉
        Tak uvidime, predpokladam, ze kdyz se kacata oddeluji v cca 6 tydnech, tak zacatek snusky (po nezdarenem zasednuti) bude v zasade v nejake podobne dobe.
        S pranim prijemneho dne LG

  • poděkování says:

    CHtěla bych vám moc poděkovat.Díky vašim radám se nám vylíhlo z 13 vajec 13 kachnat od jedné kačenky další dvě ještě sedí.Moc vám děkuji.

  • pohlaví says:

    Potřebuji poradit co se týče pohlaví indických běžců četl sem níže uvedený příspěvek a nerozumím tomu není ještě nějaký jiný způsob jak určit pohlaví běžců.
    Předem dík za odpověď

    • Kuna says:

      Jo, můžete jít na krev, není to nijak šíleně drahé.
      Jinak zvukové projevy jsou spolehlivé – kachna dělá hlasitější ga ga (dle mých zkušeností ale jen občas), kačer tišší ra ra (dle mých zkušeností prakticky nepřetržitě, pokud dloho pípají budou to kačeři, kachničky, jako obvykle, dospívají dříve. Pokud se obáváte že nepoznáte rozdíl gaga od rara, jděte se podívat na divoké kachny na rybník, oni Vám to předvedou.
      Bláža

  • zbarvení says:

    dobry den prosim vas nemohl by jste mi do emailu poslat foto zbarveni kachnete ind.bezce sedlateho? Dekuji Končel kakariki.88@seznam.cz

  • Kuna says:

    Dobrý den,
    když čtu příspěvky vždy se dočtu že něco zakouslo kachňata a nebo liška kachnu. Můj dotaz tedy zní, zda dospělou kachnu zakousne i kuna? Nevím proč by slepici ano a kachnu ne, ale nikdy jsme se needočetla že by dospělou kachnu zakousla kuna. U nás lišky rozhodně nejsou a holky se tak rády courají po zahradě v noci, nerada bych je zavírala pokud je to zbytečné (nemluvě o víkendech mmimo domov).
    Děkuji za odpověď.
    Bláža

    • Kuna says:

      Liška vám kachnu odnese kdykoli i během dne,nenajdete jediné peříčko, kuna ji zakousne také kdykoli a bud něco ukousne a nechá ji tam nebo odvleče také, pokud má mladé. RB

  • pohlaví says:

    jak a kdy poznám pohlaví indických běžců?děkuji

  • Indický běžec says:

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, uvažuji o chovu indických běžců na své zahradě. Pro začátek bych chtěl například pouze dvě kachny a poté k nim přidat kačera, je to takhle možné udělat? A dalším problémem je zahradní jezírko ve kterém mám pět karasů červených, jsou v nebezpečý pokud si pořídím indické běžce? Díky za odpověď. L.H.

    • Indický běžec says:

      Možné to je, ale dvě kachny vám málokdo prodá samostatně. Já bych to neudělal, protože pak by mi zbyli samí kačeři. Pokud chcete začít, klidně začněte s dvěma kačery, at si to vyzkoušíte, at víte, jak se chovají, jak se k nim máte chovat vy, pak se rozhodněte, jestli do toho jít nebo ne. Kačery, když zjistíte, že chov je náročnější, než jste si myslel, sníte. Kachen by byla škoda. Navíc nevím, jak máte zajištěné zpracování vajec, jestli bydlíte na samotě nebo v zástavbě, kde budou kachny trochu hlučněji káchat a možná to bude sousedům vadit. Kačeři jsou tišší. Karasové v nebezpečí nejsou, v nebezpečí je celé jezírko, bude zakalené, zadělané a rozlučte se s čistou vodou a rostlinami. RB

  • Na jídlo says:

    Můžeme kachny indické běžce jíst?

    • Na jídlo says:

      Proč byste nemohli?:) Mají výborné maso, krátké, ale je ho méně, takže pro rodinu na pekáč alespoň dva. RB

  • kachna sedí says:

    Prosím o radu.Mám tři kačenky jedna zasedla jako první a podařilo se mi jí oddělit.Týden potom sedli i ty dvě.Snažila jsem se je oddělit,ale nedaří se stale se vraci do jednoho hnízda.Vejce si rozdelili a sedí každá na svých.Ale dva dny po sobě jsem našla venku jedno vyklované vejce.Nevím co bych měla udelat a proč ta vejce jsou venku z hnízda.Za radu moc děkuji.

    • kachna sedí says:

      Obecně doporučuji chvat běžce-kachny odděleně, protože pak se stává přesně to, co popisujete – kachny si kradou a překulují vejce, sedí dvě na jednom hnízdě a pak z toho není prakticky nic. Když se pak kachňata vylíhnou, perou se o ně, nebo když se jedné vylíhnou dřív, sleze druhá z hnízda a chce se starat o káčata té první, vejce jí vychladnou, prostě chaos. Jestli to zvládnete, prostě je oddělte dřevěnou deskou, čímkoli a nechte každou zvlášt, třeba ještě něco zachráníte.

  • Odebrání od matky says:

    Dobrý den, podařilo se mi přirozeným chovem odchovat 4 malé káčátka a bohužel jedno včera zmizelo. Z důvodu bezpečnosti bych je raději vzal domu. Můžu je odebrat od matky?

  • aktivita běžců says:

    Mám tři běžce – tří velikostí: jednu kačenku, ta je už téměř dospělá a pak dvě káčata, jedno střední a druhé tak cca 3týdenní – u těch ještě není znát pohlaví. Máme je doma týden a musím říct, že nějakou velkou aktivitu stylu: Stále někde šmejdí, stále pobíhají, -jsou prostě všude….u nich vůbec nepozoruju. Je fakt, že teď jsou úmorná vedra. Připadá mi, že kačky se nadlábnou granulí a pak jen sedí někde pod stromem. Večer zalézají do kachníku už kolem půl osmé. Je to v pořádku? Nepřekrmuji je třeba? Prosím poraďte…

    • Běžci si musí doma zvyknout, seznámit se s novým prostředím, navíc jsou od sebe věkově vzdálení, zřejmě se neznají, je třeba vyčkat, pak se budou chovat přirozeně. Dejte jim čas.RB

  • kachna sedí says:

    Moc vás zdravím.Potřebovala bych radu. Mám tři kachničky s kačerem.Jedna pravě zasedla tak jsem ji i s hnízdem oddělila od ostatních,aby měla klid.Neudělala jsem chybu?Moc děkuji za pomoc

    • kachna sedí says:

      Naopak jste udělala dobře. Kachny by si jinak lezly do hnízd, kradly by si vejce a seděla by jedna na druhé. Takhle je šance, že se Vám něco vyklube. RB

  • 50 cm až jeden metr. Záleží, jak je udělaný, aby se vám dobře čistil. Jinak těch 50-60 cm stačí. RB

  • velikost kachníku says:

    plánujeme si pořídit 2 kachničky a 1 kačera, jen jako kamarády a na pár vajíček. Jak velký kachník máme vyrobit? Mysleli jsme tak 1×1,5m základna, ale netuším výšku. Můžete poradit? Moc díky.IBJ

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *