Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Andrea says:

    Nabízím kachny a kačery indického běžce, stáří 2 měsíce. Liberec, mobil 777 268 156

  • Milan says:

    Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je možné že nám 2 kachny (indický běžec) ulétli že zahrady? Když údajně létat neumí. Sousedka nám řekla že ji letěli nad hlavou.tak nevím jestli ulétly nebo je bude mít sousedka k obědu.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, praví čistokrevní IB létat neumí, vznesou se pouze krátkodobě tak max 1-1,5m. Lukáš

  • Václav says:

    Dobrý den,

    Pětitýdenní kachně IB začalo z ničeho nic kýchat. Co s tím ?

    • Lukáš says:

      Dobrý den, zkušenosti s tím nemám, ale v sousední skupince byl případ, kdy kachna kýchala (až jakoby štěkala) a byl to nějaký problém s plícemi. Pokud to trvá a kýchá delší dobu, vzal bych ho k veterináři… Lukáš

  • Veronika says:

    Dobry den chcem sa opytat mame kacku sedi na vajciach v brectane a chceme ju z vajcimi prestahovat do domceka co nam odporucite nehad ju tam alebo prestahovat bojime sa ze nesedne nasped na vajicka za odpoved vam dakujem

  • Petra says:

    Dobrý den,
    mám pár ib(teda asi) říká se že ib nic neničí ale mě okusují listy třeba ze švestky atd. jsou to teda ib nebo ne? stojí vzpřímeně a vypadají jako ib, mám přírodní zbarvení.
    zrovna vyseděly 9 káčátek.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, dnes už tu asi úplně čistí IB většinou nejsou, pokud je nemáte z nějaké výstavy apod… což potvrzuje i jejich odhodlání sedět na vejcích, čistí IB prý nesedí. Což jim ale neubírá na kráse a temperamentu 🙂 Dle mých zkušeností mají chutě různé, naši se třeba zeleniny vůbec nedotknou ale pasou se na trávě a pampeliškách, někteří se prý můžou utlouct po okurce, hrášku apod… Lukáš

  • MAŠKOVÁ JOHANA says:

    ZDRAVÍM MÁM KACHNATA INDICKÝCH BĚŽCŮ VYLÍHLI SE 4,6,KACHNA JE POCTIVÁ VYSEDĚLA, ALE MÁM JE POPRVÉ A TAK JEŠTĚ 100% NEPOZNÁM KACHNU OD KAČERA 721035701

    • Lukáš says:

      Dobrý den, nejlíp se to pozná podle hlasu, kačky zřetelně kvákají, kačeři jen tak tiše broukají… Lukáš

  • Petra says:

    Dobrý den,
    prosím nemáte někdo k prodeji několikadenní káčata Brno a okolí? Dali jsme pod obyčejnou kachnu vajíčka, ale bohužel se vylíhnul jen jeden běžec, tak mu sháníme kamaráda

  • Danka says:

    Dobrý deň, som čerstvá majiteľka páru IB…sú dvojmesačné…moja otázka znie kedy prestanú byť ustráchané a kedy ich budem mocť pustiť von z ohrady?momentálne sa veľmi boja celý deň sú skryté v kačníku len keď cítia, že okolo nikto nie je idú sa vyčľapkať do bazéna…veľmi ma to mrzí lebo fakt je očividne, že sa boja 🙁 aj žrádla sa skoro vobec nedotknú…ďakujem za odpoveď

    • Lukáš says:

      Dobrý den, nebojte, to je normální, potřebují čas aby si zvykli na nové prostředí, u nás to trvalo jen několik dní, ale může to být různé. Brzy se otrkají a začnou být zvědaví 🙂

  • Jana Harcubová says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo v okolí Vrchlabí nebo Jilemnice má čerstvě vylíhlá (pár dní) káčata Indického bežce na prodej. Tel.: 731 826 962. Děkuji.

    • Lukáš says:

      Dobrý den, pár dní stará káčata nekupujte/neprodávejte, nechte je u mámy, aspoň 6 týdnů… Lukáš

    • Andrea Holečková says:

      Dobrý den, máme běžce vylíhlé 18.6.18 Pokud máte zájem, napište. Zatím nevíme kolik je kačerů a kolik kačenek.

  • Hana Karkulová says:

    Vejce jsem odebrala,chvilku seděla na prázdném hnízdě a už běhá s kačerem po zahradě,je to druhý týden,ještě nezačala snášet.ale seděla tak svědomitě až mi jí bylo líto,když koukala do prázdného hnízda,ale vzala to asi líp než já,tak doufám,že se nám podaří hejno.

    • Lukáš says:

      OK, ona to zvládne, naše letos seděly jen na sádrových podkladcích, vydržely měsíc a půl, taky nám jich bylo trochu líto… pokud už seděla příliš dlouho a ve vajíčkách se nic nehýbalo, neťukalo, pak se z nějakého důvodu zárodky nevyvíjely. Zkuste ji nechat, třeba sedne znovu. A propos, pojímá ji kačer? 🙂

      • Hana Karkulová says:

        Bohužel nemám výhled na zahradu,a v době kdy jsem s nimi se zajímají o jiné věci,takže netuším…ale moc se k tomu nemá.Nechce se mi moc rozmnožovat,ale chtěla bych hejníčko.A děkuju za help.

  • martin says:

    zdravim,chťel bych se zeptat jak mam uchovavat vejce,( teplota,svetlo a cas) pred tim než je dam pod kachnu?

    • Lukáš says:

      Nijak, nechte jí je v hnízdě, příp.odeberte ty nejstarší, a nechte tam jen počet kolik byste jich chtěl aby vyseděla… z mého pohledu – stačí 3-4, a pak to nechte na přírodě.

    • Martin says:

      Ok provedu,diky za odpoved a kolchozu zdate!

  • Pavel says:

    Kdy je ideální běžce zabít na maso? Je to jak u kachen dle peří než začnou podrůstat?

  • Vaňátko says:

    Kachny

  • Vaňatko says:

    Přenechám 5 kachňat indického běžce, nechceme rozšířit chov, stáří dva týdny. Všechlapy u Nymburka tel.605175446.

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *