Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • diky says:

    zdravim mám doma rodiče běžcu a pak novou kachnu a ještě kačera od tech rodiču mužu je tak nechat nahurt ? nebo toho kačera mám prodat

    • Dobrý den,
      pokud se neperou a pokud je nechcete dále rozmnožovat, tak je tak nechte. Pokud chcete kachňata, pak doporučuji nepříbuzné rodiče. Lukáš

  • Ztráta kachen PREDÁTOR? says:

    Dobrý den, dnes se nám bohužel ztratili tři kachny. Má na Vás dotaz zda to mohl udělat nějaký predátor, případně jaký a nebo jen člověk. Na vysvětlenou kachny mají k dispozici rybníček na který mohou utéct, je dost veliký. Našel jsem jen pár chuchvalců peří, ale nějakou část kachen ne. Kachny jsou dost plaché a i od nás si vždy udržovali odstup. Na břehu rybníka jsem také našel půlku ryby. Chápu, že třeba norek může kachnu zabít, ale tři během jednoho dne ? Díky všem za názor.
    Beran

    • Dobrý den,
      těžko říct, samozřejmě to mohl být predátor – třeba liška, ta chodí i ve dne a kachny v pohodě odnese. Nevím jestli máte pozemek oplocený, pokud ne – napadá mě že mohly třeba i někam utéct… Lukáš

  • Prosba says:

    Dobrý deň mám 4.mesacneho indického bežca káčera v poslednom čase sa nijako nechce dať hladkať a raz 3× za sebou zakašlal to sa ale potom už neopakovalo ešte sa niekedy z času na čas trasie inak žiadne komplikácie nie sú normálne príma potravu vopred ďakujem za odpoveď

    • Dobrý den, to že se indický běžec nechce nechat hladit je zcela normální, předpokládám, že ho máte odmala a je na vás zvyklý, ale pokud se připojí k ostatním z hejna, tak časem trochu zdivočí a už nebude tak kontaktní. Taky mám jednoho kačírka od kachňátka, letos mu byly tři roky, bere si z ruky, chodí k nám do kuchyně, ale hladit se už nenechá. Navíc teď přepeřují do zimního a roste jim nové peří, jsou celkově unavenější a myslím že doteky jim teď nejsou zvlášť příjemné. Ohledně toho kašle, pokud nekašle pravidelně a často, tak bych to neřešil, to třesení netuším co by mohlo být, ale pokud jí, pije, koupe se, tak snad je v pohodě. Pozorujte ho, a pokud by se nějak horšil, tak je vždy nejlepší navštívit veterináře. Lukáš

      • odpoved says:

        mame jedneho kacera a jednu kacku o tyzden starsiu vzdicky ked sme dlhsie prec tak trochu odiveju ale na dalsi den si zas zvyknu nechaju sa hladkat a dokonaca ked su vypustene a sme v blizkosti tak za nami chodia maju k sebe velmi velky vztah jeden bez druheho skoro vobec nevydrzia

  • Jídlo says:

    Čím je ted krmit když už venku nic není

  • Kachník says:

    Zdravím.
    Jak mám běžce naučit aby si zvykli na nový Kachník?? Nový Kachník a je na jinem místě.

    • Dobrý den,
      běžci jsou obecně nedůvěřiví ke všemu novému. Musíte je tam pravidelně večer zahnat, za pár dní si zvyknou… Zahánět to chce v klidu a nesplašit je, mě třeba funguje směřovat je světlem baterky a mluvit na ně 🙂 Lukáš

  • Zvláštní chování kačenky says:

    Děkuji, nohy má v pořádku, chodí i popoběhne, jen nejí a nepije a ostatní do ní začínají klovat. Tak snad nemá nic v krku.

    • Dobrý den, těžko říct co by jí mohlo být, může to být opravdu i z toho šoku, stresu… Pokud se nezlepší, tak bych ji určitě vzal k veterináři. Pokud by na ní ostatní útočili, tak ji radši dočasně oddělte, ale na dohled ostatním, samota jim nesvědčí… Lukáš

      • Zvláštní chování kačenky says:

        DĚKUJI ZA VAŠE UŽITEČNÉ RADY, KAČKA BYLA OŠETŘENA VETERINÁŘEM, PRODĚLALA ASI ÚRAZ HLAVY A BYLA OTŘESENÁ. dÍKY VČASNÉ PÉČI A DOKRMOVÁNÍM A TAKTÉŽ IZOLACÍ, SE Z TOHO KRÁSNĚ DOSTALA bOHUŽEL TÝDENNÍ IZOLACE OD OSTATNÍCH ZPŮSOBILA, ŽE JI NECHTĚLI PŘIJMOUT MEZI SEBE A CELKEM DRSNĚ NA NI ÚTOČILI. ALE JE TO BOJOVNICE, USTÁLA TO, NEDALA SE A PO 2 DNECH UŽ ZASE TVOŘILI PARTU. JE OSOBNOST SAMA, ODVÁŽNÁ A ČASTO SE TRHNE PARTY :-D…JMENUJE SE POPELKA

  • Zvláštní chování kačenky says:

    Dobrý večer, mám dotaz na podivné chování kačenky. má 3 kačenky a 3 kačírky a dnes odpoledne je něco vyplašilo, všechny, krom té jedné utekly do bezpečí stromu, ta poslední posléze v klidu za nimi došla a od té doby se za nimi „plazí“. Nejí, nepije, celá je taková jakoby zaražená a jako první se hnala do domečku – velmi brzy, dříve než je jejich čas. Může to být vystresováním? nebo může být nemocná?

    • Dobrý den,
      takto na dálku je to jen hádání, ale napadá mě, že si mohla při tom leknutí poranit nohu, nebo natáhnout nějaký sval, vaz. Zkuste ji chytit a prohlédnout nohy, jestli tam nemá nějaké poranění, otok apod. Pokud by problémy přetrvávaly, pak je vždy nejlepší navštívit veterináře… Lukáš

  • Podestýlka do kachníku says:

    Dobrý den, mám tři indické běžce. Jsem moc ráda za vaši stránku, kde jsem se zlepšila v chovu.Chci se vás zeptat, jakou podestýlku máme dát do kachníku, a jestli mohou být i hobliny? Co by jste mi doporučil?
    Štěpánka

    • Dobrý den,
      díky, jsem rád, že stránky pomáhají chovatelům i běžcům. Já dávám jako podestýlku hlavně seno/slámu, hobliny jen občas přes zimu dospod a přes ně pak seno… Přijde mi to pro ně příjemnější, ale nevím, neptal jsem se 🙂 Viděl jsem že někdo dává jen hobliny, ale zkušenost s tím nemám. Pokud hobliny, tak by asi měly být hrubší, žádné prašné drobné piliny… Lukáš

  • Zateplený kachník? says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutnost mít zateplený kachník, nestačí použe suchá podestýlka? a jak s tím výběhem v zimě? Bude jim stačit jen nějaký menší prostor? A musí být uzavřený? Děkuji. Gabriela

    • Dobrý den, zatepelný kachník být nemusí, i když to není na škodu, ale je nutné aby jim tam nefoukalo a udržovat tam sucho = pravidelně měnit/dosypávat podestýlku, nedávat do kachníku vodu. Výběh mohou mít stejný jako po celý rok, nedělá jim problém ležet na sněhu. My je máme v zimě přes den normálně venku, zkoušel jsem jim sypat ven slámu, aby si na ni mohli lehnout, ale nikdy na ní neleželi. Přes zimu také chodí dřív a dobrovolně do kachníku. Lukáš

      • jezírko says:

        Moc děkuji, foukat jim tam nebude a vodu a jídlo jm tam dávat nebudu, to jsem zde nastudovala :-), jen jsem si nebyla jistá s tím zateplením, neboť jsou rozdílné názory. Ještě se zeptám, mám vypustit na zimu jezírko, aby nezamrzlo? a nechat jen bedýnky s vodou? Jezírko má 500l, tak nevím co s tím na zimu (vyhřívané není)

        • Dobrý den, jezírko nemám, takže tady vám bohužel asi neporadím. Pro IB používám plastové nádoby (viz foto na úvodní straně), které se dobře udržují a pohodlně mění voda. V zimě, když jsou opravdu velké mrazy, tak dávám jen kyblíky s čerstvou vodou ráno, odpoledne, večer, příp.rozbíjím led. Lukáš

  • Kachna says:

    Zdravím proč mi kachna nesnáší vejce ?

    • Dobrý den, důvodů může být víc – strava, stres, nemoc, těžko říct takhle na dálku, neznám váš chov. V této době už přepeřují na zimu, výměna peří je pro ně energeticky náročná, možná už kačka prostě přestala snášet a začne zase na až jaře… Lukáš

  • Kačer says:

    Zdravím můžu nechat letošní kačenku s jejím (tátou a bráchou)? Můžu nechat jen jejiho (tatu?

  • Indický běžci chov says:

    Dobrý den,můžu mít na 40metrů čtvereční zahrady 3běžce?

    • Dobrý den,
      pokud si kliknete vlevo na záložku „Chov indického běžce“ dočtete se…
      „Základním předpokladem pro úspěšný a hlavně zdravý chov je dostatečný výběh. Indický běžec doslova trpí na malém prostoru. Je to běžec doslova a do písmene, proto potřebuje prostor. Na rozdíl třeba od kachen pekingských nebo pižmových je čilý, celý den aktivní, shánlivý. To mu samozřejmě umožňují jeho běháky posazené dozadu a jeho nízká hmotnost. Pro jeden pár se doporučuje přibližně 700 metrů čtverečních travnaté plochy pod ovocnými stromy. Jedině tak se běžci cítí spokojeně a nerušeně… Lukáš

  • Nove byvanie says:

    Dobry den. Od tohto tyzdna budeme mat 1 par nieco vyse mesiaca starych indickych bezcov. Chcem sa opytat, ze ci je doporucene zavriet ich do ich pripraveneho nocneho pribytku na par dni, aby si zvykli na nove byvanie. Ak ano, tak na ako dlho? Vydrzia bez kupania tu dobu? Taktiez je vhodne ich v tom case vyrusovat vymenou podstielky okrem nutnej stravy a vody na pitie? Su to nase prve zvierata, ktore sa chystame chovat (okrem macky, ktora s nami ostala od kupi domu). Za odpoved Vam vopred dakujem.

    • Dobrý den, do příbytku (kachníku) je zavírejte pouze na noc, ale důsledně, zvyknou si na to. Přes den ať jsou normálně venku. Voda a krmení do kachníku nepatří, můžete jim to dát někam poblíž, přes noc bez toho v pohodě vydrží. Podestýlku v kachníku je třeba udržovat suchou (proto ne vodu do kachníku), ale každodenní výměna není nutná. Lukáš

  • Peří says:

    Máme doma třináct indických běžců ale zamamě jestli se daj ochočit?

    • Dobrý den, dají se ochočit do té míry, že k vám budou chodit, brát si z ruky, nechají na sebe lehce sáhnout. Ale žádné mazlení nečekejte. Záleží i na konkrétní povaze. Chce to být na ně vlídný, nelekat je, mluvit na ně a samozřejmě jim občas dát něco dobrého – naši milují žížaly, moučné červy, ovesné vločky… Úplně nejlepší je zapojit je do rýpání zahrady, to jsou v takovém tranzu, že si je i pohladíte, ale musíte dávat pozor, abyste jim neublížili, protože strkají hlavy rovnou pod rýč 🙂 Lukáš

    • admin Lukáš says:

      viz.Fotogalerie

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *