Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • Lucie says:

    Dobrý večer, máme na zahradě čtyři kačery. Včera jsem si u jednoho z nich všimla, že má něco z okem. Tak jsem ho odchytla a vypadá to, že si do oka něčím píchl nebo ho má dokonce vypíchlé. Nevím co s tím dělat. Děkuji moc

  • Robert says:

    Dobry den prosim vas potrebujem pomoct.
    Mam 1 kacera a 4 kacky dnes sme priniesli druheho kacera. a nechcu mu dat pokoj stale ho nahanaju a trhaju co mam robit aby sa s kamaratily

    • Radek Beneš says:

      V době páření to jinak nedopadne. Musíte je oddělit, kačera a k němu třeba dvě kachny a vedle do jiné ohrádky druhého kačera a kachny. Nebo kačera dát pryč. Jiné řešení neexistuje. RB

  • Petr says:

    Dobrý den,
    máte nějaký tip, jak odnaučit kočky lézt ke kachnám. Mám páreček běžců a kočky se s nimi skamarádily. Běžně spolu i spí v kachníku. Mám ale strach, jak by dopadla kachňata, pokud se nějaká podaří…

  • Radka says:

    Dobrý den,i já se na Vás obracím o radu.IB mají kachník v jedné vetší oplocené zahradě,tam spí,ale na den se pouští vedle,do veliké zahrady,jak je to potom se snesením vajec.Děkuji

    • Radek Beneš says:

      Běžce nechte ráno zavřené co nejdéle, aby snesli vejce v kachníku, jinak je snesou kdekoli v zahradě nebo si venku udělají hnízdo a budou tam snášet pořád. až si tam kachna sedne na vejce, přijdete o ni, protože ji přes noc něco odnese. RB

  • Petra Š. says:

    Dobrý den, také Vám chci popřát vše nejlepší do Nového roku. A zajímalo by mě, zda je normální, že moji dva běžci nyní v těch mrazech nechtějí vylézat z kachníku? Někdy tam tráví celé dopoledne. Není nebezpečné když vůbec nevylezou, nenapijou se, nevykoupou? Děkuji.

    • Radek Beneš says:

      Ano, je to normální. Když je jim zima, respektive je velký mráz, jsou běžci zalezlí v kachníku. Vyjdou se nažrat a zase si lehnou rádi na suchou slámu nebo hobliny v kachníku. To je dvod, proč jim nedávat vodu do kachníku – aby tam měli stále sucho pod nohama. RB

      • bouda says:

        Děkuji za odpověď. Když byli ty velké mrazy, tak ti mí dva běžci vůbec nevylezli ven a vodu do kachníku jim nedávám, aby tam měli sucho. Není nebezpečné, že nejdou vůbec ven, nenažerou se a nevykoupou? Třeba celý den? Děkuji.

  • mirka says:

    Dobry den rada bych se zeptala zda bezec muze byt v prostoru bez oploceni. Neutece? Je tam rybnik nedaleko lesa. Ale asi problem bude treba liska.

  • Lenka says:

    V jaké lihni líhnete běžce? Mám objednanou líheň Puisor 203. Snad bude dobrá.

  • Lenka says:

    Dobrý den…ráda bych Vám popřála krásné a veselé vánoce,vše nej do Nového roku a stále hodně trpělivosti (kterou obdivuji) v této diskuzi.Lenka

  • Petra Š. says:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak moc musí mít kachny teplo v kachníku? Nyní jsou mrazy, bylo až mínus šest, netuším kolik mají ve svém domečku. Děkuji.

    • Pokud tam mají sucho, snesou naši zimu bez problémů, viz níže. Dejte na dno třeba polystyrenovou desku, zastelte vrstvou hoblin nebo slámy a je to bez problémů. Je vždy lepší zima a suchu než teplo a mokro, to je základ rozvoje nemocí. RB

  • Petra Š. says:

    Dobrý den, blíží se konec roku a zajímalo by mě jak kachny snáší rachejtle? Bydlíme v okrajové části většího města a rachot tu trochu bude určitě. Není lepší kachny dát třeba někam do garáže do nějaké větší bedny? Určitě tam bude větší klid. Ale nevím zda pro kachny nebude zase větší stres změna obydlí. děkuji předem.

    • S tím nic neuděláte, nechte je tam, kde jsou indičtí běžci zvyklí. Bude to určitě lepší než k tomu rachotu ještě změa obydlí. RB

      • bouda says:

        Opravdu z toho mám obavy, aby se z toho rachotu v boudičce nezranili. Kdybych je dala do garáže, tak je tam větší klid, ale zase si myslím, že ten stres ze změny obydlí by byl pro ně horší než rachot v kachníku. Každopádně děkuji za odpověď.

  • josef kapoun says:

    Dobry den prosim vas jake je minimalni vyska kachniku?

    • Taková, aby do něj běžci pohodlně vlezli. Vidíte, jak jsou vysocí, tak takový udělejte vlez, ale nemusíte se bát udělat menší, běžci vlezou do kachníku v pohodě i menším otvorem. Je to na vás. RB

      • Petra Š. says:

        A mohu se zeptat jak velký musí být kachnik pro dva kusy indických běžců? Musí mít například plná dvířka, aby tam bylo teplo?

        • plna dvirka says:

          Manžel udělal výklopná dvířka. Jsou plná a zároveñ slouží jako vstupní lávka do kachníku.

        • Marek z Pardubic says:

          Dobrý den.
          Koupil jsem kachník akorát pro dva běžce na internetu s kovovým výsuvným šuplíkem a byli jsme všichni a všechny (mám dvě kachny) spokojeni až do doby, kdy mě přestalo bavit každý den honit a zavírat kachny. (Stál rozložený asi 3000,- Kč.) Mám je ve vilové čtvrti uprostřed Pardubic a nechávám je volně. Když jsem viděl, jak prohánějí kočku, tak o ně zatím nemám strach. 🙂

        • Marek z Pardubic says:

          Také myslím, že je lepší je nechat rozhodnout, jak a kde nejlépe přečkají mrazy. Když chtějí, tak se zahřejou během a pak si zalezou, kam chtějí. Myslím, že tak je to nejlepší.

  • Hanka says:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se Indický běžec snese se slepicemi v jednom kurníku.
    Děkuji

    • Rozhodně to nedoporučuji, protože kachna vylučuje obrovské množství vody, navíc je „čuně“, které vám všechnu vodu v kurníku vycáká ven, takže zase zvýší vlhkost a budete tam mít rybník, močál, bahno, výkaly s vodou, nehygienické prostředí. Navíc slepicím vlhko bude velmi škodit, dojde k rozvoji chorobopldnýh zárodků a podobně. Slepičí parazité naopak budou ubíjet kachny, protože například vápenka ze slepic, běžě ji mají na nohou starší kusy, přejde u běžců na hlavu a budete mít problém se jí zbavit. Trpět budou jak zvířata, tak vy jako chovatelka. RB

  • Pošlete fotku, podívám se, ale poznáte to bezpečně podle hlasových projevů. RB

  • Terka says:

    Dobrý den, ve fotogalerii je fotka ve složce Barevné rázy. Na třetí fotce je předpokládám kačer, máme doma 2 kachny jsou stejně zbarvené jako na obrázku, ale jedna má hnědou hlavu. Je možné že je to kačena?

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *