Diskuze

Diskuze o indických běžcích

Přidat nový komentář »
  • délka života says:

    Dobrý den, ráda bych se dozvěděla kolika let se dožívají a do kolika let snáší. Nikde jsem tuto informaci nenalezla. děkuji

    • Záleží na podmínkách chovu, udává se cca 12-15 let. snáška je zase individuální záležitost, ale může klidně snášet až do pozdního věku, i když vajec bude ubývat samozřejmě.RB

  • psi a běžci says:

    Dobrý den, mám dotaz . V kolika měsících začne kachna snášet vejce? Děkuji.

  • pohlaví běžců says:

    Dobrý večer,
    Pročetla jsem celou diskuzi a pořád nevím jak poznám definitivně kačenku. Jsou divoce zbarvení, stáří 7 týdnů. Světlá už má zmiňovaný kačírek, tak to bude kačer. Pipaji obě stejně, žádný výrazný rozdíl tam není. Zobák mají obě stejný zbarvený do zelena. Ta co kačírek nemá tak se zvukově projevuje mnohem méně a je i drobnější. Mám šanci, že to bude holčička? Všude se dočítám o sípání a výrazném gaganí a ony nemají ani jedno. Kdy se začnou pojimat? Uf, to jsou starosti. Nevim jestli rovnou pořídit ještě kačenku, protože jsme jako bonus chtěli i vajíčka. Mám ještě vydržet? Je kačírek 100 % znamení? Díky za trpělivost a radu. L.

    • rozdiel says:

      zdravim, tak kacka vydava zvuk ako klakson na zimnom stadione – hlasno a kratko (tak 2x za sekundu). Kacer vydava dhlsi akokeby zachripnuty zvuk podobny tichemu vrzganiu alebo skripaniu, niekedy ako rapkac.
      Fakt, tie zvuky su totalne odlisne a v 7 tyzdnoch by to uz malo byt poznat. Nam jedno kacatko pipalo az do 7 tyzdnov a ze je to kacka sme spoznali, kedz sme ju rozrusili. Splasene bezce sa hlasovo v tomto veku urcite prejavia. Tot moja skusenost. Katarina

      • pohlaví běžců says:

        Tak jsem ji ho zkusila pozlobit a zdá se mi, že její hlas je hlubší. Ale projevuje se minimálně. Tak snad to dobře dopadne. 🙂

    • Podle mě máte dva kačery. RB

      • pohlaví says:

        Tak opravdu, jsou to 2 kačeři. Včera jsem dovezla 2 kačenky a hlasový rozdíl je markantní. Jestli máte možnost nahrávání zvuků na tyto stránky asi by to stálo za to. Zbavil by ste se věčných dotazů na pohlaví :-).

  • snašenlivost says:

    Dobrý den máme doma 2 malé indické běžce ale také kočku:( Myslíte že až indičtí běžci vyrostou tak jim kočka nic neudělá?Předem děkuji za odpověď. Paťavová

  • Nemoc says:

    Dobrý den,chováme 2 kachny běžce.Jedna znich je nemocná.Má zalepené oko a když jde tak se jí třesou nožičky a spadne na zem.Co by to mohlo být.Moc děkuji Pávková.

  • kachna sedi says:

    V liahni z9 vajicok sa vyliahlo 7 kaciciek,kym pod kackou zatial ani jedno , je ok?

  • kŕdeľ says:

    Mám 1 káčera a s ním 3 kačky. Ešte sú to mládky, neznášali. Chcem sa spýtať, či počet 3 kačky na 1 káčera je ok a či bude „zvládať“ oplodňovať všetky. Ide mi o to, aby sme zbytočne nedávali do liahne nezaviazané vajíčka. Alebo mám zabezpečiť ešte jedného káčera? Čo by ste poradili?
    Vy chováte v pároch. Máte pre každý pár samostatný výbeh aj kachník? Ďakujem. Katarina

  • farebné rázy says:

    Zdravím, pán Beneš. Dočítala som sa na stránke, že nie ste veľmi za miešanie farebných rázov. Aj tak mám na vás otázku. Aké pravdepodobné sfarbenie budú mať potomkovia striebornej kačky a divokého káčera ( čokoládovo hnedý s bielym náprsníkom)? Budú sa farby kombinovať alebo proste jedna ako dominantnejšia tú druhú prebije? Kŕdeľ 1+3 je taký krásny „black&white“ a zaujíma ma, na aké káčatká sa môžeme teoreticky tešiť. Ďakujem. Katarína

  • soužití běžce a kačen domácích says:

    Dobrý den, nedávno jsem koupila na výkrm káčata mullard, jsou jim tři týdny. Teď jsem pořídila (i kvůli plzákům a hektarové zahradě) tři třitýdenní mrňata běžce. Rychle jsem ale zjistila, že ve společném výběhu s domácími kačenami zůstat nemohou – kačeny domácí by je uklovaly, braly je zobáky za krk, běžci jsou mnohem menší. Tak mám pro mrňata zatím improvizovaný přístřešek, sousedící s kachním výběhem. Myslíte, že si časem na sebe zvyknou?

    • To musíte zkoušet, ale nikdy jsem s přidáním novych kachen do hejna neměl problém, pokud jim dáte všem dostatečný prostor, aby se mohly první dny vzájemně vyhýbat. Za par dni tvoří jedno nebo dvě hejna, která se vzájemně respektuji. RB

  • indický ležec says:

    Dobrý den,máme kachnu a kačera stáří asi 7týdnů a k nim jsme přidali mladé kačeny a kačery stáří cca 4týdny(dohromady 7ks),ale připadá mně,že než by to byli běžci,tak převážně leží okolo svého obydlí a moc se nepohybují.Je to normální? Dá se s tím něco provést?
    V chovu jsme začátečníci,ale také se mně nepozdává starší kačena.Jako by měla problémy s chůzí a snaží se moc nepohybovat.Je možné,že kdyby byla kachna špatná,že by ostatní polehávali s ní?
    Děkuji za odpověď a případnou radu.

  • aklimatizace says:

    Dobrý den.
    Ráda bych věděla, zda je nějaký postup při přidávání kachen do hejna. V průběhu 2 let jsme přišli o 2 kachny, tak jsme letos pořídili 2 nové a kačeři je odmítají přijmout. Jdou po nich, na hlavách jsou chudinky holky už celé holé od vytrhaného peří při páření. S kachnami chodí v pohodě, ale jakmile pustím kačery, nemohu je pak večer po zahradě dohledat. V noci je držíme odděleně.
    Děkuji.
    Markéta Blažková

    • Ne ze je nemohou přijmout , ale drasticky je pojimaji, protože mate špatný poměr kachen a kaceru. RB

    • prijatie novych clenov says:

      Ja som rozdelila krdel troch rocnych kacerov a kazdemu som dala 3 mlade 2-mesacne kacky. Vsetkym trom sa zblaznili hormony a od prvej minuty ich nahanali, ako pisete vy a kacky boli vydesene. Tak sme to vyriesili tak, ze jeden den kacky a druhy den kacera sme drzali v malom oplotenom vybehu. Videli na seba, poculi sa, ale nedostali sa k sebe. V noci spali nutene v jednom kachniku, ale nedostali sa k sebe. Ked sme videli, ze si na seba zvykli a lezia spolu na jednom mieste a medzi nimi pletivo, pustili sme ich spolu na zahradu. Cele to trvalo 5 dni. Teraz je uz ok.

  • hnojení rostlin a trávníku says:

    Mám dotaz ohledně hnojení trávníku granulovanými hnojivy a a květin v květináčích tekutými? Jak na to, aby se kačenky toho omylem nenajedly? Lucka

    • Nehnojit granulemi nebo jim omezit prostor, aby ke květinacum BEZCI nemohli nebo květináče jinam. Stejně tak tekutá hnojiva. RB

    • hnojenie says:

      Staci vam nabit do zeme par drevenych kolikov a k nim prilozit 50 cm pletivo a tak im zabranite opustit priestor. Kym ich nesplasite a nenatlacite na to pletivo, tak ho dobyjat nebudu. Uvidia zatarasu, tak tam proste nepojdu. V tom je toto plemeno super, proste chape, ze tam nema ist.

  • aklimatizace indických běžců says:

    Tak zkoušim je nechat být. Pokud to čas dovolí, jsem s nimi venku.
    Někdy přijdou i na metr daleko. Necham tomu volný průběh. Je škoda, že nechtějí jít do druhé části zahrady. Mám pocit, že se bojí přejít terasu. Přitom zeleně a slimáků je tam 2x tolik 🙂 potřebovala bych, aby se jejich kakání rozptýlilo na větší plochu. Na témalé ploše je ho moc a tráva pomalu, ale jistě mizí. Že ji zdupali ve výběhu, s tim sem pocitala, ale zbytek se mi obětovat nechce.

  • kachna sedi says:

    Už sa v liahni jedno ozvalo, dufam,že sa ozvu dalsi

Napsat komentář: Mariel Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *